АКУЛА MEDIA
крим, росія, Україна, пенсії, паспорт

Крим російський, Або безнадійне похмілля після свята

31.03.2014 | 11:16
4856

Російська мрія пропутінських кримчан розбивається об суворі будні. На цьому тижні дві третини півострова опинилися без світла. Хто винен – досі не з'ясували, але поставки електрики з материка істотно скоротили. Чиновники попереджають – незабаром сепаратистам прийдуть значно підвищені рахунки за світло.

Міфом виявилися й обіцянки пенсіонерам. Удвічі більше кровних їм ніхто не дав, просто перерахували пенсії в рублі.

Хаос в цінах, порожні банки і банкомати. черги в кілька днів – це перші результати «покращення» по-кримськи. Всі радощі цивілізації, які були очевидними, не працюють. Світло можуть відключити в будь-який момент. У паспорті – адреса, якої не існує. Зарплатна картка – голий шматок пластику. За получкою черги, як у старому радянському кіно. Для кримчан воно стало реальністю.

Етнічні росіяни марили збагатитися відразу після так званого референдуму. Вони хотіли продати громадянство за збільшені пенсії. Але збільшилося лише розчарування.

Тепер в Криму кревні одержують тільки на пошті, після довгого очікування в черзі, а не вільно в банкоматах або відділеннях банків. Отримують, кому пощастить.

Неприємні несподіванки спіткали не тільки пенсіонерів. Справжній удар по кишені чекає молодих мам півострова. Українська держава навіть у кризу підтримує їх допомогою в сумі понад 40 тисяч гривень. Вагітна ж з російським паспортом у гривнях отримає менше, ніж півтори тисячі. І то, якщо пропрацювала хоча б 5 місяців до декрету. Безробітним в Росії заводити дітей взагалі ризиковано: держава не заплатить їм ні копійки. Для робітниць зі стажем більше півроку розмір виплати на дітей цілком залежить від зарплати. А робоче місце, за українським законодавством, роботодавець зберігає до трьох років, тоді як у Росії – менше трьох місяців. Там декрет буває двох видів: короткий – 84 дні, і дуже короткий – 70 днів. Ця новина вже облетіла місцеві ЗМІ.


Тим часом, в соцмережах обурюються материкові росіяни. Нових співгромадян-кримчан вони відверто вважають нахлібниками. «Ви, кримчани, поводите себе, наче повії! У нас, в Росії, теж багато пенсіонерів та інвалідів, і своїх проблем вистачає. Що ви зробили для нас? Гадаєте, раз ви просто прапорцями помахали, горілку на концертах попили, то ми вам повні кишені грошей насипемо?»

На інтернет-форумі кримчани ламають голову, як тепер отримати шенген. ЄС попередив: кримський півострів – це Україна і видаватиме візи тільки на підставі українських паспортів.

Юристи радять громадянам не здавати український паспорт і не відмовлятися від громадянства. Адже єдиним документом на сьогодні, який дозволяє нам стверджувати, що я – це я, є паспорт громадянина України. Де є ПІБ та російською, і українською мовами. У разі відмови від цього документа, людина втрачає втрачаєте цей примарний зв'язок.

Юристи констатують: нині на півострові – юридичний колапс, який не закінчиться, поки статус Криму остаточно не вирішиться в міжнародних судах. Вони можуть тягнутися роками. Проте де-факто відокремитися від Росії так просто не вийде – там місцеві референдуми заборонені. І мітинги проти влади. І навіть просто думати інакше, пише Обозреватель.

20.06.2018 11:30
Президент України Петрo Пoрoшенкo підписав Закoн України "Прo внесення змін дo деяких закoнів України щoдo удoскoналення oкремих питань прoхoдження грoмадянами військoвoї служби". Прo це...
08.06.2018 12:00
"Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" набув керівника у особі виконуючого обов'язки директора закладу Анатолія Литвина. Про це повідомляє кореспондент «Акули». ...
08.06.2018 11:30
Сьогодні, 8 червня, на пленарному засіданні сесії Кіровоградської обласної ради стало відомо, що депутат обласної ради від "Опозиційного блоку" Вартан Абрамян може достроково припинити власні ...
08.06.2018 11:00
На один з округів на Кіровоградщині у 2017 році було виділено в десять разів більше коштів субвенцій. Такі результати дослідження виділення субвенцій з державного бюджету в одномандатних округах...
06.06.2018 16:35
Сьогодні, 6 червня, на засіданні сесії міської ради міста Кропивницького було заслухано звіти голів постійних комісій про проведену роботу за рік, передає «Акула». Першим свій звіт зачитав ...