крим, росія, Україна, пенсії, паспорт

Крим російський, Або безнадійне похмілля після свята

31.03.2014 | 11:16
4903

Російська мрія пропутінських кримчан розбивається об суворі будні. На цьому тижні дві третини півострова опинилися без світла. Хто винен – досі не з'ясували, але поставки електрики з материка істотно скоротили. Чиновники попереджають – незабаром сепаратистам прийдуть значно підвищені рахунки за світло.

Міфом виявилися й обіцянки пенсіонерам. Удвічі більше кровних їм ніхто не дав, просто перерахували пенсії в рублі.

Хаос в цінах, порожні банки і банкомати. черги в кілька днів – це перші результати «покращення» по-кримськи. Всі радощі цивілізації, які були очевидними, не працюють. Світло можуть відключити в будь-який момент. У паспорті – адреса, якої не існує. Зарплатна картка – голий шматок пластику. За получкою черги, як у старому радянському кіно. Для кримчан воно стало реальністю.

Етнічні росіяни марили збагатитися відразу після так званого референдуму. Вони хотіли продати громадянство за збільшені пенсії. Але збільшилося лише розчарування.

Тепер в Криму кревні одержують тільки на пошті, після довгого очікування в черзі, а не вільно в банкоматах або відділеннях банків. Отримують, кому пощастить.

Неприємні несподіванки спіткали не тільки пенсіонерів. Справжній удар по кишені чекає молодих мам півострова. Українська держава навіть у кризу підтримує їх допомогою в сумі понад 40 тисяч гривень. Вагітна ж з російським паспортом у гривнях отримає менше, ніж півтори тисячі. І то, якщо пропрацювала хоча б 5 місяців до декрету. Безробітним в Росії заводити дітей взагалі ризиковано: держава не заплатить їм ні копійки. Для робітниць зі стажем більше півроку розмір виплати на дітей цілком залежить від зарплати. А робоче місце, за українським законодавством, роботодавець зберігає до трьох років, тоді як у Росії – менше трьох місяців. Там декрет буває двох видів: короткий – 84 дні, і дуже короткий – 70 днів. Ця новина вже облетіла місцеві ЗМІ.


Тим часом, в соцмережах обурюються материкові росіяни. Нових співгромадян-кримчан вони відверто вважають нахлібниками. «Ви, кримчани, поводите себе, наче повії! У нас, в Росії, теж багато пенсіонерів та інвалідів, і своїх проблем вистачає. Що ви зробили для нас? Гадаєте, раз ви просто прапорцями помахали, горілку на концертах попили, то ми вам повні кишені грошей насипемо?»

На інтернет-форумі кримчани ламають голову, як тепер отримати шенген. ЄС попередив: кримський півострів – це Україна і видаватиме візи тільки на підставі українських паспортів.

Юристи радять громадянам не здавати український паспорт і не відмовлятися від громадянства. Адже єдиним документом на сьогодні, який дозволяє нам стверджувати, що я – це я, є паспорт громадянина України. Де є ПІБ та російською, і українською мовами. У разі відмови від цього документа, людина втрачає втрачаєте цей примарний зв'язок.

Юристи констатують: нині на півострові – юридичний колапс, який не закінчиться, поки статус Криму остаточно не вирішиться в міжнародних судах. Вони можуть тягнутися роками. Проте де-факто відокремитися від Росії так просто не вийде – там місцеві референдуми заборонені. І мітинги проти влади. І навіть просто думати інакше, пише Обозреватель.

07.02.2019 16:00
Кропивницька депутатка Катерина Шамардіна отримала в оренду на 25 років земельну ділянку  площею 0,100 га по проспекту Винниченка, 2 у обласному центрі. Відповідний проект рішення...
07.02.2019 13:43
Депутат Ігор Волков більше не є головою бюджетної комісії.Відповідне рішення про припинення повноважень Волковим голови комісії з питань бюджету, фінансів, планування та соціально-економічного...
31.01.2019 15:58
Кропивницький депутат Віталій Бєлов вийшов з фракції партії УКРОП у міській раді.Повідомлення депутата зачитав міський голова Андрій Райкович на початку сесійного засідання сьогодні, 31 січня,...
31.01.2019 15:28
За даними опитування групи "Рейтинг" до трійки лідерів президентських перегонів входять Володимир Зеленський, який вперше вибився у лідери, нинішній президент Петро Порошенко та Юлія...
22.01.2019 10:13
Центр регіональних досліджень представив результати останніх соціологічних досліджень, що відображають настрої кропивничан стосовно виборів Президента України.Про це повідомляє "Кіровоград 24",...