Багатомільйонний конфлікт між фірмою ІмперіяАгро та ТАСКОМБАНК ставить під загрозу посівну кампанію на території всієї України.

Кредитний конфлікт між ІмперієюАгро та ТАСКОМБАНКОМ ставить під загрозу посівну кампанію на території України (ВІДЕО)

05.04.2018 | 18:02
700

Багатомільйонний конфлікт між фірмою ІмперіяАгро та ТАСКОМБАНК ставить під загрозу посівну кампанію на території всієї України. 

Сьогодні, 5 квітня, у Кропивницькому фермери з усіх регіонів країни зібралися біля складів «Імперія-Агро», аби забрати свій товар, натомість особи, які називають себе представниками банку, не дозволяють вивозити продукцію, так як, нібито згідно кредитного договору, укладеного між ІмерієюАгро та ТАСКОМБАНКОМ все майно, яке знаходиться на території компанії, належить їм.

"Якісь не зрозумілі люди, які називають себе представниками банку, не пропускають машини. Ми намагалися загнати вантажівки, але поки це не дало ніяких результатів. Ситуація дуже складна. Банк стверджує, що йому винні 220 мільйонів гривень, власник запевняє, що на даний момент він може відвантажити продукцію на 40 мільйонів гривень, тому що все інше - це кредит. Фермерам вони винні близько 300 мільйонів гривень. За його (ред. власника фірми Юрія Оцабрика) словами, на даний час кредитний договір дійсний. ІмперіяАгро проти того, аби банк вивозив продукцію, тому що на складі потім не вистачить продукції фермерам. Власник фірми хоче, в першу чергу, забезпечити фермерів і це зрозуміло, адже це ставить під загрозу посівну компанію. 

Наразі відгрузів не відбувається. Ми намагаємося вирішити питання шляхом якихось домовленостей з трьох сторін – ІмперіїАгро, фермерів і ТАСКОМБАНКУ. Ми намагаємося знайти точки перетину, тому що, якщо ми почнемо поглиблюватись в юридичні питання, то фермери не матимутьзмоги провести посівну. 

Завтра будемо намагатися заїжджати отримувати продукцію, а як воно буде, поки не знаємо ", - зазначив голова ГС "Аграрна самооборона України", депутат Бобринецької районної ради, директор ПП АФ "Славутич" Юрій Крутько.

В адміністрації фірми ІмперіяАгро запевняють, що днями раніше фермери звернулися в компанію і повідомили про те, що будуть забирати продукцію. Фірма в свою чергу підтвердила, що вони можуть приїхати і забрати те, за що вони заплатили гроші. Натомість особи, які перебувають на території фірми і називають себе представниками банку, не дозволяють вивозити майно, за яке аграрії заплатили кошти.

"Ситуація сьогодні така. Банк подав на нас позов до суду на суму близько 61 мільйона гривень. Судових рішень на даний час ніяких немає. Наразі блокується робота нашого підприємства. Заблоковані склади, рахунки в банку. 

На території фірми знаходиться багато різних людей, не зрозуміло, хто ті, які намагаються шляхом обману вивезти майно. 

Вони нібито повинні вивезти товар на 200 мільйонів, але я боюсь, щоб не вивезли все, хоча в позові до суду вони вказують, що повинні забрати товар на 61 мільйон. 

Для того, аби проводити такі дії, для початку повинно бути судове рішення і виконавці, як мінімум.

Зараз ніхто не може забрати продукцію. Фермери – тому, що банківські представники блокують вивіз, а банк не може забрати, тому що немає судового рішення. Вони затягують час, а посівна вже почалася. Тобто банк ставить під загрозу посівну кампанію не тільки в області, а й на території всієї України", - коментує комерційний директор ІмперіїАгро Сергій Поляков.


Наразі на територію складів ІмеріїАгро приїхали аграрії з Хмельницької, Миколаївської, Одеської та Київської областей. І всі вони не можуть отримати те, за що заплатили гроші. 

Особи, які не дозволяють забирати фермерам продукцію зі складів, називають себе представниками банку. За їх словами, вони хочуть у першу чергу вивезти своє заставне майно і не налаштовані віддавати продукцію аграріям.

"В даний час ми здійснюємо охорону закладеного майна, яке наразі згідно докзгод, підписаних директором ІмперіїАгро, що кредитний договір не завершено, не виплачений і виплачуватися не буде, все закладене майно як рухоме і не рухоме переходить банку. 

Фермери, які зараз знаходяться тут,можливо, і мають право забрати продукцію, але на даний момент, ми не те, що перешкоджаємо, у всіх повинні бути документи, все має бути законно. 

У нас згідно закону є першочерговість, так як ми заставотримачі. Тому, спочатку ми маємо вивезти закладене майно на ту суму, яку нам вина ІмперіяАгро згідно кредитного договору. 

Ми тут нічого не вивозимо, а знаходимосьз метою того, як і ці фермери, які постраждали від рук цього шахрая, аби забрати своє майно, яке знаходиться на складах. 

Зараз ідуть перемовини, звіряється документація, яка є в них – що отримано на ці склади і що не прийшло сюди. Ми все це з'ясовуємо, домовляємося і кожен буде відвантажувати те, що належить йому по закону. 

Ми будемо тут до тих пір, поки не вивеземо все майно, яке належить банку", - зазначив представник ТАСКОМБАНКу  Олександр Самойленко.

На підтримку аграріїв, які стали заручниками ситуації, приїхали і представники Аграрної "Самооборони".

"Ми, як "Аграрна Самооборона" представляємо інтереси членів нашої організації, безпосередньо людей, які входять до складу нашої організації і стали заручниками цієї ситуації, конфлікту між банком та фірмою. У свій час ІмперіяАгро кредитувалася в ТАСКОМБАНКу. Компанія заклала своє майно, оформила кредит рухомого і не рухомого майна. Сьогодні вже виявилась заборгованість фірми перед банком в районі 60 мільйонів гривень. Ми хочемо, аби кожен отримав, те що йому належить", - зазначив представник Аграрної Самооборони Віталій Береговий.

На даний час аграрії так і не отримали того, за що заплатили гроші. Сьогодні їм не вдалося знайти спільну мову з представниками банку. Фермери сподіваються, що завтра вони зможуть забрати те, що по праву належить їм. За їх словами завтра, 6 квітня, вони повернуться і будуть намагатися забрати продукцію, так як на даний час посівна кампанія в області та по Україні в самому розпалі.

У свою чергу ІмперіяАгро викликала поліцію та заявила про спробу рейдерського захоплення.

Далі буде…


14.12.2018 21:29
Голованівським ВП ГУНП в Кіровогнрадській області встановлюється місцезнахлдження неповнолітнього Чернюка Богдана Анатолійовича.Про це інформує "Акула" з посиланням на Відділ ювенальної...
14.12.2018 18:00
Сніжинки – oдні із самих крихких речей, які ствoрює прирoда, але ви тільки пoдивіться, щo вoни мoжуть нарoбити, кoли склеюються дoкупи і перетвoрюються в завірюху.
14.12.2018 17:27
Як правильно обрати святкові костюми, маски, штучні ялинки та новорічну атрибутику, "Акулі" розповіли в Держпродспоживслужбі області.Час напередoдні Нoвoгo рoку спoвнений приємними клoпoтами. Це...
14.12.2018 16:49
13 грудня, о 16.13 під час виконання завдань у Донецькій області внаслідок артилерійського обстрілу загинув житель Кропивницького старший сержант Куроп'ятник Віктор Миколайович, 1973 року...
14.12.2018 16:44
Підсумки сoціальнo-екoнoмічнoгo рoзвитку теритoрії, а такoж плани на найближчі рoки прoаналізували у Благoвіщенськoму райoні під час засідання Ради регіoнальнoгo рoзвитку.Про це йдеться на сайті...