Кіровоградщина, коронавірус, паніка, страх, здоровий глузд

Коронавірус на Кіровоградщині: коли здоровий глузд перемагає страх та паніку

17.05.2020 | 19:08
2652

З поширенням коронавірусу на території України, поширюється і паніка підхопити захворювання в магазинах, перукарнях, лікарнях і тд.

Малі та середні підприємці пішли на карантин, працювати лишились об’єкти критичної інфраструктури.

Якщо можна купувати собі ковбасу, то чому не можна так само купити взуття, одяг чи необхідні товари? Де логіка?...

Місяць за місяцем люди сидячи у власних домівках, хочуть на свіже повітря, діти просяться в парки, на літні майданчики, атракціони. Але дорослі продовжують повторювати: "Не можна, там вірус".Можна ходити натовпами до "Епіцентру", перелапуючи руками купу речей, а дитині не може погуляти на дитячому майданчику, в парку чи покататися на атракціоні, дотримуючись усіх карантинних вимог?Із поширенням коронавірусу зростає і страх торкатися різних поверхонь.По всьому світу зараз можна спостерігати однакову картину: люди відкривають двері ліктями, пасажири у громадському транспорті намагаються не торкатися поручнів, а офісні працівники щоранку завзято труть свої столи.

У багатьох містах активно дезінфікують транспорт та вулиці, посилено прибирають в офісах, лікарнях та магазинах. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та інші організації охорони здоров'я наголошують, що миття рук і щоденна дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, є ключовим фактором у запобіганні поширення Covid-19. Також ВООЗ повідомив, що на сьогоднішній день не відомі випадки зараження коронавірусом через поверхні.

Дослідження показали, що коронавірус можна знищити за хвилину за допомогою дезінфекції поверхонь 62-71% спиртовим розчином. Наразі невідомо, як довго вірус може вижити на одязі та інших поверхнях, які важче дезінфікувати. Вчені припускають, що на натуральних волокнах, які добре вбирають вологу, вірус буде швидше висихати.


Декілька днів тому в Україні ввели пом’якшення карантину, як результат – відкриті магазини, перукарні та інше.

Вчені продовжують вивчати нове захворювання, способи його передачі, впливу на організм людини та шукають ліки й вакцину. Німецькі вчені зробили заяву про те, що заразитися коронавірусом через різні поверхні насправді дуже мала, а німці знають свою справу.Як стверджує вірусолог, директор Інституту вірусології та досліджень в області ВІЛ в Університеті Бонна Хендрік Штрек, ризик заразитися COVID-19 в магазині або на вулиці дуже малий.

"Немає значного ризику зараження цією хворобою, коли ви ходите по магазинах. Серйозні спалахи інфекції завжди були результатом того, що люди протягом більш тривалого періоду часу були ближче один до одного, наприклад, після вечірок", - говорить Бонна Хендрік Штрек.

Команда професора провела масштабне дослідження по регіону Хайнсберг, де було зареєстровано понад 1400 випадків коронавірусу і вчені не змогли виявити сліди "живих" вірусів на поверхнях.

"Коли ми брали зразки з ручок дверей, телефонів або туалетів, було неможливо культивувати вірус в лабораторії на основі цих мазків... Щоб насправді "заразитися" вірусом, необхідно, щоб хтось кашлянув у руку, негайно торкнувся дверної ручки, а потім відразу після цього інша людина взялася за ручку і продовжила торкатися свого обличчя", - додав Штрек.

Він зазначив, що команда вчених прийшла до висновку, що ймовірність передачі COVID-19 при контакті з забрудненими поверхнями насправді дуже низька.


12.08.2020 20:52
На Кіровоградщині ограни прокуратури пред'явили в 10 разів більше позовів, ніж в минулому.Про це поінформували в пресслужюі прокуратури області, передає "Акула". Oргани прoкуратури Кірoвoградськoї ...
12.08.2020 16:00
Дo уваги грoмадян: правooхoрoнці шукають свідків та oчевидців ДТП.Про це інформує "Акула" з посиланням на слідче управління поліції області. 23 липня 2020 рoку у періoд часу з 08:10 дo ...
12.08.2020 15:00
Сьогодні, 12 серпня, у Кропивницькому представили кандидатуру на мерське крісло.Про це інфомує кореспондентка "Акули".Керівник обласної організації "Слуга нарoду" Микита Потураєв представив...
12.08.2020 11:17
У Крoпивницькoму ведеться активна підгoтoвка дo нoвoгo oпалювальнoгo сезoну Про це повідомили в міській раді, передає "Акула". Сьoгoдні, 12 серпня, міський гoлoва Крoпивницькoгo Андрій...
12.08.2020 10:36
55-річнoгo урoдженця Кірoвoградськoї oбласті підoзрюють в умиснoму вбивстві 39-річнoї жінки. Про це Суспільному рoзпoвів начальник Шевченківськoгo відділення пoліції (містo Oдеса - ред.)...