кропивницький, депутати, програма ЖКГ, благоустрій, бюджет, партії

Кому і скільки, або на чиїх округах Кропивницького буде благоустрій

14.03.2018 | 17:00
1218

Одними з найважливіших сфер функціонування та життя містян завжди були житлово – комунальні питання та благоустрій. Для жителів міста не завжди важливо, хто при владі – головне, щоб у будинках та біля них був порядок.

Цілком логічно, що розподіл бюджетних коштів та внесення об’єктів до програм з ремонту та благоустрою ставали полем для маніпуляцій з виборцями, а отже, гарячих дискусій у сесійних залах та засіданнях профільних комісій.

А почалося все наприкінці 2016 року. Депутати в сесійній залі приймали рішення стосовно Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2017-2021 роки. Вперше за весь час програму приймали терміном на п’ять років. Тоді в сесійній залі між депутатами виникла сварка, так як одні вважали, що розподіл коштів по округах відбувається не чесно, а інші були переконані, що затверджені об’єкти розподілені справедливо.

Депутати демократичної меншості заявляли, що об’єкти, які вони подавали зі своїх округів або не враховані зовсім, або перенесені на 2021 рік. Однак вже в кінці 2017 року, не дивлячись на те, що програма була затверджена на п’ять років, депутати від ситуативної більшості вирішили внести деякі зміни до уже затвердженого переліку.

Редакція Акули вирішила проаналізувати затверджені народними обранцями зміни, внесені до програми ЖКГ. Отож, що в себе включає програма  благоустрою міста загалом?

Фактично, це перелік об’єктів (адрес) на яких проводитимуться різного роду роботи. Капітальний ремонт покрівель житлових будівель, капітальний ремонт внутрішньоприбудинкових доріг, освітлення вулиць– все це, безумовно, потрібні та важливі речі, на які виділяються кошти з бюджету.

Проте, проаналізувавши адреси і «політичну приналежність» депутатів, об’єкти яких потрапили до списку робіт на 2018 рік, можна помітити певну закономірність.

Загалом, у 2018 році у Кропивницькому до переліку об’єктів, на яких будуть виконуватись роботи, потрапило 258 адрес. Цікаво те, що найбільшу кількість отримали депутати від політичної партії «Наш Край» - 76 об’єктів, що розподілені між сімома депутатами цієї партії. Тобто, політична сила секретаря міської ради Андрія Табалова отримала майже 30 % від всіх об’єктів благоустрою (29,4).


Звичайно, 76 адрес від 258 не так вже й багато,проте, різниця між  першим та другим місцем(за кількість об’єктів) складає 37 адрес (БПП – 39 об’єктів на 9 депутатів). 

Найменшу кількість отримали депутати від Радикальної партії, Самопомочі та Свободи – 10, та 7 відповідно. Представники ж вищезгаданих партій часто виступають в опозиції до «Нашого Краю», та політичних партій, що йдуть у фарватер із нею. Позафракційні ж депутати отримали лише 3 об’єкти.

Цікавою є ситуація з «дружніми» Нашому Краю політичними силами. Партії «Рідне місто» та «Опозиційній блок», в  багатьох питаннях є однодумцями політичній силі секретаря міської ради.

Якщо до кількості об’єктів Нашого Краю додати показники дружніх партій (Рідне місто – 32, Опоблок – 34),  то отримаємо 142 об’єкти. Тобто, 55% від загальної кількості отримують лише  три політичні партії. Нагадаємо, що в міській раді представлені сім політичних сил (враховуючи позафракційних).

Як  бачимо, попри декларування відкритості і незаполітизованості процесів у  міськраді Кропивницького, дивними залишаються критерії розподілу кошів та місць у галузевих програмах. Безумовно, ремонти покрівель, освітлення та внутрішньобудинкових територій є надзвичайно важливими для мешканці в міста. Проте, умовний поділ на «свій» та «чужий» зовсім не красить політичні процеси у нашому місті. В кінці кожного року  депутати звітують перед мешканцями округу за виконану роботу -  і це правильно. Проте, як  бачимо депутати деяких політичних  сил матимуть більше приводів розповідати виборцям про успіхи своє діяльності під час каденції, аніж інші. Звісно, користуючись подібними привілеями і, таким чином, маніпулюючи свідомістю виборців, ніхто не думає, що на інших округах живуть такі ж люди, які також хочуть комфортних умов навколо себе і їм немає ніякого діла до політичних забарвлень у міськраді.


12.12.2018 17:30
Протягом декількох днів нa території Кіровогрaдської облaсті очікуються склaдні погодні умови: сильні опaди у вигляді снігу, мокрого снігу тa дощу, місцями нaлипaння мокрого снігу, ожеледь. Це може...
12.12.2018 16:27
Нa пленaрному зaсідaнні сесії депутaти облaсної рaди ухвaлили головний фінaнсовий документ облaсті нa нaступний рік. Після тривaлого обговорення проект облaсного бюджету підтримaли 40 депутaтів.Про...
12.12.2018 16:02
11 грудня фaхівці групи піротехнічних робіт aвaрійно-рятувaльного зaгону спеціaльного признaчення Упрaвління ДСНС Укрaїни у Кіровогрaдській облaсті провели роботи по знищенню 5-ти зaстaрілих...
12.12.2018 15:34
У ніч із 11 нa 12 грудня Кропивницький зaмітaло снігом. Комунaльники містa отримaли штормове попередження від упрaвління з питaнь нaдзвичaйних ситуaцій тa цивільного зaхисту містa тa від ночі...
12.12.2018 15:00
Жителі будинку №4 по вулиці Академіка Тамма у Кропивницькому висловили подяку Миколі Онулу за благоустрій прибудинкової території. Про це повідомляє кореспондентка «Акули». Як зазначають ...