27 років тому Україна відчула на собі нищівний удар від вибуху на ЧАЕС. Радіацією було забруднено понад п’ятдесят тисяч квадратних кілометрів земель, і понад три з половиною мільйона дорослих і дітей стали жертвами катастрофи. В зоні підвищеного опромінення загинули тисячі українців, інші ж назавжди залишилися каліками та інвалідами. І до сьогодні Чорнобиль нагадує про себе численними проблемами у здоров’ї нації. Чорнобильська катастрофа змусила людей замислитися над науково-технічний прогресом, який в необережних руках перетворюється на смертельну зброю.
Нагадаємо, вибух і подальше руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції стався в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Попри це, ні 26, ні 27 квітня населення не було попереджено про небезпеку, і не отримало жодних рекомендацій про те, як слід поводитися, щоб зменшити вплив радіоактивного випромінювання. І перше офіційне повідомлення пролунало на радіо та телебаченні лише 28 квітня.
Сьогодні, в пам'ять цієї трагедії по центральній вулиці Кіровограду відбулася піша хода до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Жертв аварії на ЧАЕС вшанували сотні кіровоградців. Зі сльозами на очах місцеві жителі покладали квіти до пам’ятника, старше покоління згадувало як їх спантеличила трагічна звістка, а молодь зі смутком слухала про цей день в історії.
Серед присутніх були представники Кіровоградської міської ради, органів внутрішніх справ, рятувальники, працівники служби безпеки, викладачі, студенти, школярі та інші небайдужі кіровоградці.
Однак, чомусь, у заході не було помічено жодного представника з обласної державної адміністрації. Невже у чиновників зранку були важливіші справи?