Сьогодні відмічається цілих 3 свята: Преображення Господнє (Яблуневий спас), Всесвітній день гуманітарної допомоги та День пасічника.
Нижче трохи цікавої інформації про кожне з них:
Щоб явити своїм учням цю Небесну духовну славу, яка послідує за тимчасовими стражданнями, Господь преобразився перед своїми учнями Петром, Іяковом та Іоаном на горі Фавор - обличчя Його засяяло як сонце, одяг зробився білим, як світло.
З'явилися два старозавітних пророки - Мойсей та Ілля - і розмовляли з Господом про Його близьке відшестя. Їх осяяла хмара, і з нього пролунав голос: «Це Син Мій Улюблений, про Нього ж благоволіть, Його слухайте».
Святкуванням Преображення Господнього Церква урочисто сповідує і прославляє з'єднання Божества і людства в особі Ісуса Христа. Своїм Преображенням Господь благоволив оберегти Своїх учнів від зневіри і звів їх до вищої надії серед лих, які повинні були спіткати їх у світі.
Свято Преображення Господнього належить до 12 найбільших православних свят. У народі цей день називають Другим Спасом.
Це традиційне свято врожаю - в церквах освячують плоди землі, тобто, яблука, груші, сливи. Найбільшою популярністю та шаною користуються яблука, навіть існує ще й третя назва свята - Яблучний Спас. Освячення яблук найбільше чекають матері, у яких померли діти, і дочки, у яких померли матері, так як, за легендою, яблука їм можна вживати тільки після Спаса.
Генеральна асамблея ООН оголосила 19 серпня Всесвітнім днем гуманітарної допомоги своєю резолюцією від 11 грудня 2008 року. Ввівши цю дату в календар, Організація об'єднаних націй позначила завдання - підвищувати інформованість суспільства про діяльність з надання гуманітарної допомоги у всьому світі. Крім того, започаткування Дня гуманітарної допомоги нагадує про важливість міжнародного співробітництва у цій сфері, а також віддає належне всім, хто працював і продовжує працювати в ній.
На думку фахівців, за останні десятиліття помітно зросла здатність гуманітарного співтовариства швидко і ефективно реагувати на різного роду кризи і катастрофи, викликані природними або людськими факторами, а також передбачати їх. Сталося це багато в чому завдяки самовідданій роботі багатьох тисяч людей, що вибрали роботу в галузі гуманітарної допомоги. Їх праця - це наочна ілюстрація того, що допомога нужденним повинна і може надаватися незалежно від релігійної, расової чи статевої приналежності, підкреслюється в резолюції ООН.
У Всесвітній день гуманітарної допомоги проводяться різноманітні інформаційні та освітні заходи. Крім того, у цей день світова спільнота згадує людей, які втратили свої життя, рятуючи інших. Один з них - співробітник Організації об'єднаних націй Сержіу Вієйра ді Меллу, який загинув у результаті вибуху готелю в Багдаді. Це трапилося 19 серпня 2003 року - і на честь цієї сумної події вибрано дату для Всесвітнього дня гуманітарної допомоги.
День пасічника (День бджоляра) - професійне свято бджолярів - щорічно відзначається в Україні 19 серпня. День встановлений Указом Президента України № 815/97, а відзначати його почали з 1997 року.
Це свято-ярмарок звичайно відзначається два дні і проходить дуже широко і жваво. Особливо насичена програма святкування в Києві. У Київській та Львівській областях проходять виставки-ярмарки бджільництва, виступають фольклорні художні колективи.
У день святкування згадують двох перших видатних пасічників України - Петра Прокоповича і Миколу Витвицького. Проводяться конференції, засідання круглих столів, фестиваль і парад пасічників, на яких представляється медова продукція бджолярів і фірм України. Крім того, проходить презентація нової виданої літератури з бджільництва і, безсумнівно, дегустація меду та іншої медової продукції.
Підраховано, що кожна сьома тонна світового меду - українська. На пасіках країни сьогодні «працює» близько п'яти мільйонів бджолиних сімей. В цей день пасічники освячують вулики, перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.