Майже всі ми любимо мандрувати, знайомитися з новими місцями та переживати яскраві емоції. Нажаль за браком коштів та часу не всі можуть собі дозволити розкіш відвідати історичні місця України чи поїхати за кордон.
Тому кореспонденти "Акули" вирішили ознайомити своїх читачів з унікальними місцями нашої області, відвідати які не вартуватиме захмарних коштів.Одне з найкрасивіших місць, відоме не лише на теренах нашої області, а й за її межами - урочище "Каскади" с. Злинка, Маловисківського району.Урочище "Каскади" знаходиться в каньйоні річки Буки. Це одне з небагатьох місць поширення природних водоспадів у Центральній Україні. Урочище унікальне з геологічної і біологічної точки зору - безліч місцевих видів рослин і тварин, рідкісні та зникаючі види.Найголовніше - тут шалено красиво. Купання в Букі - суцільне задоволення: природні кам'яні плити створюють зручні входи в річку. Зі скелі біля водоспаду можна пірнати. А можна просто гуляти по багатотонних скелях, між якими ллються бурхливі і не дуже потоки води. Любителі також стверджують, що тут непогана рибалка і охочі вибираються на декілька днів пожити в наметах на березі.
Як доїхати.Відстань від Кіровограда - приблизно 70 км. Дорога: з Кіровограда по уманської трасі до с. Злинка (близько 62 км), потім проїхати майже через все село і на великому перехресті повернути з бруківки на асфальтовану дорогу наліво, перетнути залізничний переїзд, відразу за яким повернути праворуч на ґрунтову дорогу, по якій їхати, не звертаючи близько 6 кілометрів, до греблі. Прямо перед греблею або за нею спуститися з дороги вліво.Також можна добиратися потягом чи дизелем до станції Капустине, а далі – пішки.Саме урочище знаходиться в півтори години ходьби від станції . Добратись до нього просто – вийти на станції і йти в бік руху дизеля на Помічну. далі буде видно елеватор. Потім буде відходити колія направо, біля колії стежка, пройти нею вздовж колії, буде видно переїзд і через 350 метрів колія піде вправо а дорога вліво, іти дорогою вліво приблизно 2 км, перед дамбою буде дорога вздовж річки, вона і приведе до Каскадів.Особливість урочища – каскад природних рівнинних водоспадів, висота яких 7 м. Тут ростуть 9 видів рослин, що занесені до Червоної книги України та Європейського Червоного списку. Серед рідкісних тварин "Каскадів" 14 видів занесені до Червоної книги України, а 58 – під охороною Бернської конвенції.
В Каскадах розташоване місце виходу на поверхню масивної глиби нижньопротерозойських гранітів і мігматитів — елементів Українського щита, найдавнішої тектонічної структури України. Час їхнього утворення датується близько 2 мільярдами років тому. Припускають, що в I тис. до н. е. брили могли виконувати функцію скіфського святилища, оскільки на стінах нині затоплених печер раніше можна було розгледіти окремі знаки. Місце ідеально підходить для наметових таборівок. Без ночівлі сюди їхати громадським транспортом немає сенсу.