Кіровоградщина, переселенці, Крим, працевлаштування, Петік, Коваленко

Кіровоградщина прийняла 78 біженців із Криму

07.04.2014 | 16:29
478

У п’ятницю під час селекторної наради Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з головами обласних державних адміністрацій були озвучені звіти про стан справ на ряд проблем, які потребують нагального вирішення. Зокрема, голова обласної державної адміністрації Олександр Петік зазначив, що на Кіровоградщину із Криму прибуло 78 осіб. За отриманням роботи до служб зайнятості звернулося 2 чоловіка, одного із них уже працевлаштовано, іншому підшуковується робоче місце. Нині вирішується питання надання державної соціальної допомоги 14 переселенцям.

До місцевих органів Пенсійного фонду України із заявами про виплату пенсій звернулося 30 чоловік, у тому числі 7 військових. На сьогодні 24 таких заявники отримуватимуть гроші вже на Кіровоградщині.

Начальник відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій Кіровоградської ОДА Олена Михальченко зазначила, що ці 78 чоловік взято на облік та зареєстровано на території області. В основному, люди переїхали жити до родичів та знайомих. Це, переважно, пенсіонери та жінки з дітьми.

З однією з таких жінок поспілкувалась «Акула». Наталя –  мати-одиначка. З Криму приїхала в березні. Про допомогу переселенцям почула нещодавно. Сьогодні вона вирішила звернутись до міської влади. Там їй повідомили, що до кінця дня з’ясують питання з житлом, а до четверга – з дитячим садочком.


Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міськради Сергій Коваленко повідомив, що на сьогодні до нього звернулось сім осіб, що переїхали до Кіровограда з Криму. Першочергові їхні проблеми це –  працевлаштування, житло та «підйомні» кошти. Питання з роботою взято на контроль та буде вирішуватись із часом, а от механізм грошової допомоги «на перший час» поки що не з’ясований. Щодо ситуації з Наталією, то завдяки статусу матері-одиначки їй буде надано помешкання в Центрі матері і дитини. Також Коваленко зазначив, що в середу в ОДА відбудеться нарада, під час якої вирішуватиметься питаннчя подальшого проживання осіб, що приїхали з Криму.

З метою забезпечення прийому жителів АР Крим, які змушені виїхати з півострова, Укрзалізниця облаштувала в приміщеннях залізничних вокзалів спеціальні кімнати, де представники місцевих органів влади, служб соціальної та медичної допомоги надаватимуть їм допомогу. На залізничному вокзалі станції Кіровоград така кімната облаштована на 1-му поверсі адміністративної частини будівлі вокзалу.

На сайті Кіровоградської ОДА подано контакти для проведення консультацій переселенцям з Криму

Анастасія Зубова
19.10.2018 18:00
У щaстя немaє зaвтрaшнього дня, у нього немaє і вчорaшнього, воно не пaм'ятaє минулого, не думaє про мaйбутнє, у нього є тільки сьогодення, - і то не день, a мить.
19.10.2018 17:30
У Кропивницькому, з 22 по 28 жовтня  Кіровогрaдськa облaснa бібліотекa для юнaцтвa ім. Є. Мaлaнюкa зaпрошує переглянути книжкові вистaвки тa вистaвки творчих робіт.Про це "Акулі"...
19.10.2018 17:00
Сьогодні, 19 жовтня,перший зaступник голови ОДА Сергій Ковaленко провів зaсідaння облaсної рaди з питaнь протидії туберкульозу тa ВІЛ-інфекції/СНІДу, передає кореспондентка "Акули".Про...
19.10.2018 16:30
Протягом дев'яти місяців 2018 року мaтеріaльну допомогу зa рaхунок коштів облaсного бюджету виплaчено сімом сім'ям зaгиблих військовослужбовців нa зaгaльну суму 140 тис. грн тa 23 порaненим ...
19.10.2018 16:15
У суботу 20 жовтня Дендропарк запрошує малечу на захоплююче кріо-шоу.Про це повідомляє прес-служба парку.З 12 до 16 години для дітей проходитиме розважальна програма з конкурсами та подарунками,...