АКУЛА MEDIA
громадська, дипломатія, стосунки, круглий, стіл

Кіровоградщина: порозуміння починається з дружби

22.04.2014 | 09:25
444

Подібно до професійних дипломатів чи міністрів, які ведуть перемовини на державному рівні, громадяни також можуть конструктивно спілкуватися між собою на суспільно важливі теми. Підтвердженням цьому є доволі успішний «Проект громадянської дипломатії», який стартував в соціальній мережі на початку минулого місяця. Відтак ініціатори вирішили на цьому не зупинятися і провели 18 квітня круглий стіл «Роль громадянської дипломатії у підтриманні суспільної стабільності та порозуміння» в приміщенні Інформаційно-ресурсного центру.

«Це громадянська ініціатива, − підкреслив на початку заходу засновник Центру громадянської дипломатії Ігор Чорний. − Нас хвилюють деякі проблеми  суспільства, і ми вирішили мотивувати інших людей на певні дії задля вирішення цих проблем. Ось що я роблю в рамках цієї справи,  − ділиться своїм досвідом Ігор.  − Я заходжу в відому соцмережу «Вконтакте», вибираю там країну, місто, вік цільової аудиторії  − і додаю людей в друзі. А потім  − спілкування... Далі потрібно зосередитися на особливостях. Адже цікаво спілкуватися, коли є розбіжності в тому чи іншому питанні. По-перше, ти висловлюєш свою думку. По-друге, маєш зрозуміти переконання іншої сторони. А по-третє, слід узгоджувати позиції зі співрозмовником, відмовляючись від неважливих її складових і концентруватися на дійсно принципових речах».

Таким чином в «Проекті громадянської дипломатії» люди з різних куточків України, Росії, Білорусії та Польщі знаходять багато спільного: у життєвих позиціях, думках, діях і прагненнях, а також (що дуже важливо) отримують об'єктивну інформацію про суперечливі події сьогодення.


З метою спілкування наживо та залучення до проекту нових активних людей і було організовано «круглий» стіл із громадянської дипломатії. Його гасло звучало так: «Разом ми можемо створити сильне та щасливе суспільство, варто лише домовитися між собою». Важливо, що серед учасників заходу були підприємці, юристи, історики, веб-дизайнери тощо.

Викладач педуніверситету, голова обласної організації «Просвіта» ім. Т. Шевченка Олександр Ратушняк розповів про поїздку разом зі студентами в Бережанах (Тернопільська область), де їх гостинно прийняли тамтешні мешканці і влаштували цілу просвітницьку програму. А невдовзі гостей із Західної України радо зустріне Кіровоград та організує для них подібні розваги. Це сприятиме посиленню дружби, поваги та взаєморозуміння між громадянами єдиної країни.

Голова болгарської громади «Нашите хора» Сергій Осадчий запропонував організувати спільну поїздку на міжнародний собор, яка покликана скріплювати україно-болгарські та інші міжетнічні стосунки.

Оскільки ідея взаємної комунікації отримала підтримку з боку учасників «круглого» столу, то спілкування між ними продовжилося і після заходу. Наступним кроком реалізації громадянської дипломатії стане налагодження стосунків із національними меншинами Кіровограда. Також нині активісти розробляють програми взаємообміну між жителями різних регіонів України задля кращого розуміння один одного.

Прес-секретар Центру громадянської дипломатії Василь Левицький

24.09.2018 18:00
Осінь — це всі кольори світлофора в одному парку. Життя рветься вперед, коли парк весняно-зелений і пригальмовує, коли всі кольори горять одночасно.
24.09.2018 17:30
Міськa влaдa Кропивницького допоможе придбати телевізійні приставки 90 мешканцям міста.Про це повідомив Андрій Райкович під час апаратної наради, передає кореспондентка "Акули". Нa "гaрячу лінію"...
24.09.2018 17:09
Дві шaхрaйки нa Олексaндрійщині зaволоділи грішми 83 річної жінки.Про це інформують Олександрійські новини, передає "Акула". 20 вересня, до помешкaння 83 річної олексaндрійки прийшли дві невідомі...
24.09.2018 17:00
До відомa нaселення, керівників підприємств, оргaнізaцій, устaнов містa Кропивницького: деякі вулиці Кропивницького відключать від водопостачання.Про це інформує прес-служба Кіровоград-Дніпро,...
24.09.2018 16:30
У Кропивницькому школярі розбили двері в туалеті. Про це на сторінці у Фейсбук повідомила Галіна Войная, передає "Акула".Учні зламали двері туалеті для хлопчиків. Як повідомила автор посту,...