кіровоградщина, закордонний, паспорт, державне, мито

Кіровоградщина: персональне вікно в Європу, або Як отримати закордонний паспорт

01.04.2014 | 18:03
722

Одна з небагатьох реальних преференцій, виборена українцями на Майдані, – перемовини з ЄС щодо оформлення безвізового режиму в’їзду на території країн Союзу. Оперні уікенди у Відні, пивні заплави мюнхенського Октоберфесту, медові місяці у Парижі та навчання у вищах Варшави, Кракова, Праги та Берліну – незабаром все це може стати ближчим, значно ближчим, аніж уявне крокування циркулем на мапі... Відтак, передчуваючи стрімке поширення «валізних» настроїв серед наших земляків, «Акула» вирішила навідатися до Управління державної міграційної служби України в Кіровоградській області (м. Кіровоград, вул. Єгорова, 25).

Першою чергою цікавилися, звісно, змінами у процедурі оформлення закордонних паспортів (за чинною номенклатурою – паспорт громадянина України для виїзду закордон). Але, між іншим, спитали і про іноземців, що осіли або тимчасово проживають на території краю, кількість осіб з офіційним статусом біженця, способи урегулювання міжрасових та міжетнічних конфліктів на рівні місцевого самоврядування тощо.

Отже, з 5 грудня 2013 року відсутність відстрочки у призові на військову службу більше не є перепоною для виїзду за межі держави для юнаків чи хлопців. Для оформлення заявки на отримання закордонного паспорту в підрозділи управління або ж його головний офіс необхідно подати такий пакет документів:

- паспорт громадянина України з ксерокопіями першої сторінки і сторінки із даними прописки;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків (іншими словами, «ідентифікаційного номеру» (після оформлення повертається). Ті ж особи, які через свої релігійні переконання відмовляються оформлювати номер, просто інформують про це відповідний орган державної податкової служби, а у паспорті ставиться спеціальна відмітка.


За сплати державного мита та решти супутніх послуг і стягнень новенький документ із вашим іменем, надрукованим латиницею, коштуватиме 377 гривень 15 копійок, а чекати на нього доведеться місяць. Якщо ж по-швидкому – протягом 10 робочих днів – сплатите 634 гривні 45 копійок, і ні копійки більше – такий порядок.

Комерційний бік питання регулюють такі акти, як Декрет Кабміну «Про державне мито» (1993), Постанова Кабміну «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг» (2011) та її редакції.

Відповідно до норм чинного законодавства, особи з непогашеною кримінальною судимістю (у тому числі й умовною), та ті, що перебувають під слідством або відбувають строк адмінарешту заявки, на оформлення паспортів претендувати не можуть. 

За словами штатних працівників структури, що погодились дати нам коментар, заступника начальника управління Олександра Хмельницького та відповідальної за зв’язки з громадськістю Інни Захарової, сплеск соціальної активності останніх місяців і справді додав їм роботи. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року (3 168 чоловік), в січні-лютому 2014 за послугами в оформленні виїзних паспортів до управління звернулося майже вдвічі більше людей – 5 399 чоловік. Здебільшого, щоб знайти альтернативу літньому відпочинку у Криму. На постійне місце проживання, як не дивно, вибираються все рідше.

18.01.2019 18:00
Життя проходить - не здогнaти І серед втрaт своїх пaдінь, Нaвчись прекрaсне помічaти Допоки чaс не зник як тінь.  Дмитро Веремчук
18.01.2019 17:27
В місті Олексaндрія молодші школярі ЗНЗ №10 нaвчaються в нових клaсaх. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Олексaндрійської міської рaди. Зa сприяння місцевої влaди, в нaвчaльному...
18.01.2019 16:56
У 2018 році одеські залізничники відремонтували три мости та три ділянки земполотнa.Про це "Акулі" повідомили в пренс-центрі регіонaльної філії "Одеськa зaлізниця" AТ "Укрзaлізниця". Зa 2018...
18.01.2019 16:17
В обласному центрі бійці ДСНС врятували цуценя.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 18 січня об 11:37 до Служби порятунку "101" нaдійшло повідомлення про те, що у кaнaлізaційний...
18.01.2019 15:42
Сьогодні, 18 січня, зa інформaцією Держпродспоживслужби в Кіровогрaдській облaсті, зафіксовано порушення повітряно-теплового режиму в двох садочках.Про це "Акулі" повідомили в Держпродспоживслужбі. ...