кіровоградщина, медіапортал, акула, стаття, жанри

Кіровоградщина: медіапортал «Акула» святкує першу річницю виходу в мережу

21.03.2014 | 16:25
833

«Нам тільки рік, але зуби не молочні!» - сьогодні такий вираз висітиме на дверях нашого офісу, інформуючи сусідів по акваторії, що в «Акулі» намічається невеличкий корпоратив. 21 березня 2013 року у просторі електронних видань Кіровоградщини з’явився ще один новинний сайт. Від початку зорієнтований на читачів, активно залучених в життя міста й регіону (чиновників міськради, ОДА, підприємців, представників місцевої інтелігенції та молоді), портал ставив за мету дослідження найбільш обговорюваних кіровоградських подій з різних ракурсів, точок зору, боків – у тому числі й «не парадних». Адже на появу ЗМІ саме такого формату чекали люди, бізнесові ініціативи і просто бажання навести лад на свої землі яких кришились на зубах так званих «донецьких». Підприємці Микола та Лариса Онул, вочевидь, не одні, хто постраждав від цього, зате вони першими насмілись говорити про розмах зловживань влади на широкий загал. Саме завдяки їм «Акула» змогла реалізуватись як успішний медійний проект.

Отже, протягом першого року з дня заснування на «Акулі» змінилося три редактори і повністю оновився склад штатних працівників. Перші три місяці контент ресурсу мало чим відрізнявся від звичайної «начинки» решти інформаційних сайтів. Ми  вивчали уподобання своєї цільової аудиторії, збирали контактну базу та постійних дописувачів. Згодом почалася «робота на ногах» – хліб і сіль будь-якого журналіста. «Акулісти» пірнали в тісняву маршруток під час запровадження сумнозвісної транспортної реформи, ходили на концерти Земфіри й «Бумбоксу», записували відео безкінечних блокад правоохоронцями та ті тушками елеватору ТОВ «АПК «Ніка» та складали хроніки кіровоградського Євромайдану. Втім, про те, якою була і мала б стати «Акула», краще все-таки спитати її батьків і повитух, тобто, редакторів.

Якою є ваша концепція бачення «Акули», як медійного ресурсу, що вимагає публікацій певного жанру, оновлення тематичних рубрик, корекції оцінок тощо?

Неля Желамська: Передусім, я ставила перед собою завданнястворити перспективний проект - амбітний, читабельний і, безперечно, обговорюваний в місті. Оскільки, на момент створення «Акули»,  інформаціявиплескувалась в більшості ЗМІ з чіткою цензурою, хотілося створити видання, яке б висвітлювало інші сторони життя людей (а не влади). Наприклад, є публікація, яка характеризується нейтральним стилем викладу - лише факти, документи, цифри, заяви, - ось коментар звичайного городянина, а ось - відповідь чиновника. Теми політики й економіки, звичайно ж, переважали, проте ми хотіли охопити й інші сфери громадського життя - туристичні цікавинки Кіровоградщини, рубрика "Спорт" періодично поповнювалась статтями аналітичного характеру, культурні події і т. д.  

Світлана Орел: Моя концепція бачення чи то сайту «Акула», чи будь-якого іншого ЗМІ ґрунтується на традиційних вимогах до журналістики. Кожен опублікований матеріал має бути якісним: логічно, ясно і грамотно написаним, бажано у рамках певного жанру і максимально прив’язаним до місцевого матеріалу. Ясна річ, особливості електронного ЗМІ передбачають швидку, краще миттєву реакцію на події далеко не тільки місцевого значення. Але у тому й проблема:  мати настільки широке і компетентне коло авторів, які змогли б цікаво прокоментувати, мали виходи на експертну думку, були доволі компетентні у тих чи інших галузях життя, дуже непросто.


Сергій Копотієнко: «Акула» має стати популярним всеукраїнським виданням. Власне, цього я домагаюсь, вкладаючись у цей проект душею й нервами, відповідним чином орієнтуючи журналістів. Як наслідок, вже вийшли на серйозні рейтинги; читачі з інших ресурсів все частіше перебігають до нас на головну сторінку. Після тривалої паузи рубрика «Інтерв’ю» почала поповнюватися новими матеріалами, люди просять допомоги в ситуаціях, де преса є останньою силою, спроможною захистити від цинічною розбою у погонах. 

Принципи розбудови відносин з авторами. Яких людей передусім залучали і залучаєте до роботи в якості постійних дописувачів чи кореспондентів?

Неля Желамська: Мушу визнати, це питання одне з найбільш складних, адже кадри дійсно є вирішальним фактором успішності видання. Іншими словами, для того, щоб сайт був цікавим, необхідні серйозні люди. Не лише професіанали і не тільки випускники факультів журналістики, а носії свого оригінального бачення речей. Гарний стиль викладу, вміння зачепити емоційно, лаконізм. Розглядаючи чиюсь кандидатуру на ще одного члена колективу "Акули", здебільшого, робила ставку саме на маркер емоційності та чіткості в тексті. Залучала музейників і краєзнавців, також ціково було попрацювати із студентами - для багатьох "Акула" стала першим майданчиком для реалізації своїх творчих спроб. До речі, в цьому плані гарно "відпрацьовує" себе жанр репортажу.

Світлана Орел: За два місяці роботи в «Акулі» мені вдалося залучити півтора десятка позаштатних авторів. Не всі вони мали однаковий рівень, але різноманіття думок, стилів, на мою думку, – це вже плюс. Відрадно, що частина авторів продовжують співпрацювати із сайтом.

На яких принципах їх залучати? У Кіровограді, де  останніми роками з’явились десятки нових ЗМІ, а випускники факультету журналістики прибували у область ще наприкінці 80-их, це непроста справа. Усі, хто досяг хоча б якогось прийнятного рівня, по горло зайняті на основній роботі. Принцип один – особисті контакти і бажано стимулювання гонораром.

Сергій Копотієнко: Все просто. Необхідно писати цікаво (за індикатор беру кількість переглядів, які збирає той чи інший матеріал), грамотно, лаконічно, але й вичерпно. 

Що хочете побажати «Акулі» на майбутнє?

Неля Желамська: Бажаю і раджу  більше дотримуватися принципу обєктивно-фактажного висвітлення подій - без припущень, відвертих оцінкових суджень та накручування градусів.  

Світлана Орел: За час моєї роботи вдалося десь на третину здійснити  те, що хотілося б. Бажаю сайту розвивати професіоналізм, авторську мережу. Не шкодувати часу на вичитку матеріалів. Будь-яке ЗМІ, на мою думку, має бути своєрідним культурним центром, об’єднувати цікавих людей, проекти, ініціативи.

Сергій Копотієнко:  Не втрачати обертів, відкривати нові рубрики та вишукувати цікаві, ще ніким не апробовані, приводи для публікацій. Поки що не вистачає аналітики, але, згодом, я розраховую, цього дефіциту вже не буде.

Від себе також бажаю «Акулі» не втрачати зубів та відчуття пера, нехай навіть часом забрідаючи в каламутні води... Якості, не штампованого письма, азартних коментаторів і хороших гонорарів. Амінь.


17.01.2019 18:00
Нам треба жити кожним днем,Не ждать омріяної дати.Горіть сьогоднішнім вогнем,Бо "потім" може й не настати.Ліна Костенко
17.01.2019 17:47
У п’ятницю, 18 січня, по облaсті очікується погіршення погодних умов. Про це інформує "Aкулa", посилaючись нa сaйт Кіровогрaдського облaсного центру з гідрометеорології. Вночi i в пеpшiй...
17.01.2019 17:15
У Долинському рaйоні придбaно 13 квaртир для осіб з числa дітей-сиріт.Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА, передає "Акула". Керівник Долинської РДA Сергій Омельченко проінформувaв, що у...
17.01.2019 16:52
17 січня виконaвчий комітет міської ради Олександрії встaновив нові тaрифи нa перевезення пaсaжирів у міському трaнспорті.Про це йдеться на сайті міської ради Олександрії, передає...
17.01.2019 15:45
На Кіровоградщині крaдіжки з aвто – це не рідкість і чачто сaмі водії мимоволі спонукaють злочинців до незaконних дій. Прaктичні порaди, як уникнути aбо звести до мінімуму можливість...