АКУЛА MEDIA
Кіровоградщина, Бобринецька школа-інтернат, департамент освіти і науки, Ельза Лещєнко

Кіровоградщина: концтабір бобринецької школи-інтернату. ФОТО

27.03.2014 | 19:20
693

Сьогодні, 27 березня, частина колективу Бобринецької школи-інтернату I-II ступенів приїхала до Кіровограда, щоб вимагати звільнення директора цього навчального закладу. Освітяни з пікетом  прийшли під стіни департаменту освіти та науки Кіровоградської області. За словами вчителів, піти на такий крок їх змусила ситуація, що склалась у школі. Далі перелічимо наболілі питання та випадки несправедливості, які озвучили вчителі голові департаменту Ельзі Лещєнко.

З їх розповіді випливає, що нова директорка з’явилась у школі в 2010 році, коли регіонали звільнили тодішнього керівника закладу Володимира Паїцького через опозиційну політичну приналежність. Відтоді колектив ходить на роботу, мов на каторгу. Вчителі скаржаться на відверту несправедливість, яка стосується як фінансових, так і морально-етичних питань. Наприклад, у школі існує практика, що дітей з інтернату відпускають до рідних на вихідні чи свята. Але педагог має отримати довідки про стан здоров’я та належне матеріальне становище людей, до яких їде дитина. Часто через неблагонадійність сімей педагоги змушені не пускати дітей. Натомість директриса може будь-кого відпустити без належних документів, таким чином «підкупаючи» дітей та руйнуючи авторитет і повагу до свого підлеглого.

Не вкладається в голову випадок, коли діти залишились без вечері. Це мав бути святковий стіл. Але кухарі почали відзначати свято зарані, і готували страви напідпитку. Очевидно, куховарячи у нетверезому стані, хтось порізався, томуі їжа була заляпана кров’ю. Відмовившись від такої «кривавої» вечері, діти лягли спати голодні.


Чому такі кадри працюють у навчальному закладі? Освітяни пояснюють, що директриса всіма можливими способами «виживає» людей з колективу, а на їх місце бере своїх знайомих чи родичів. Часто це люди без належної освіти та досвіду. А створивши собі коло «наближених», керівник інтернату тероризує вчителів, погрожуючи звільненням тим, хто наважиться суперечити начальниці. Вчителі стверджують, що директорша може заявити відкритим текстом: «На ваше місце вже є кандидатура, шукайте собі роботу» тощо. Також освітяни стверджують, що просто бояться цю людину. «Дивіться мені у вічі! Ви ще роками дивитиметесь мені в очі!», - у підвищеному тоні може звертатись до своїх колег директриса.

Окрема історія з матеріальними заохоченнями та преміями. Впродовж місяців премії отримували «наближені» до очільниці школи-інтернату. Копії відповідних наказів бобринецькі вчителі привезли з собою. Шокує той факт, що технічним працівникам (прибиральниці, комірнику) директриса наказала збільшити доплату до заробітної плати у розмірі 50% «за збільшення об’єму робіт». Це в той час, коли педагоги, що мають декілька вищих освіт, таких надбавок не отримують. 

Загалом, дуже багато чого довелось вислухати Ельзі Лещєнко, адже вчителям справді наболіло. Освітянам пообіцяли спеціальну перевірку по усіх наведених фактах, а також нового керівника. 


21.09.2018 09:00
Упродовж минулої доби, 20 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції Об’єднaних сил булa нaпруженою, проте цілком контрольовaною Об'єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає...
20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.
20.09.2018 17:30
Осінь - чудовa порa року, якa пропонує нaм бaгaто своїх дaрів. Серед них - гриби. В нaшій крaїні збір грибів є трaдиційною спрaвою, a сaмі гриби – своєрідним хaрчовим продуктом. Однaк під чaс...
20.09.2018 17:00
Вчора, 19 вересня, в Олександрії, під чaс знесення деревa робочі повaлили ствол нa велопaрковку і пом'яли її. Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". Робочі чітко бaчили...
20.09.2018 16:29
У Приютівці нa Олексaндрійщині будують водогін.Про це інформує сайт Новини Олександрійщини, передає "Акула". В Приютівській громaді продовжується проклaдaння водогону. Днями прaцівники комунaльного...