АКУЛА MEDIA
кіровоградщина, олександрівський, нвк №1, суїцид, директор

Кіровоградщина: хто винен у суїцидах в Олександрівському НВК №1?

03.02.2014 | 09:29
1234

Життя та здоров’я – найцінніше, що дано людям на цій землі. І саме сім’я і школа у першу чергу покликані плекати, розвивати і оберігати такі цінності в період розвитку і становлення молодої людини. Надзвичайно важко це робити стало в наш час, коли на перше місце ставиться не духовний розвиток особистості, а матеріальні цінності, в час тотального безробіття, політичного і економічного банкрутства нашої влади, яка «почула кожного».  

Ці негаразди сьогодення не оминули і випускний 11 клас навчально-виховного комплексу №1 в смт Олександрівці на Кіровоградщині, де донедавна навчалася Вікторія Живенко. Батьки Вікторії через безробіття в нашій країні уже два роки змушені працювати в Москві, залишивши з бабусею одинадцятикласницю Вікторію та її малолітнього братика-другокласника. На старшокласницю була покладена важка ноша з догляду за меншою дитиною і допомоги по господарству. Кілька років тому сім’я Живенків переїхала з смт Олександрівки у село Косарі Черкаської області, що за 15 км від нашого райцентру. Вікторія з братиком кожного дня добиралася електричкою до школи.

24 січня 2014 року Вікторію було знайдено повішеною у власному помешканні. Мотивів цього вчинку ще ніхто не знає (а чи й дізнаються?). Вчителі говорять, що дівчинка вела себе адекватно, непогано вчилася, заняття не пропускала, готувалася вступати до внз. Остання бесіда з психологом про визначення нахилів до професій нічого тривожного не віщувала. Дехто схильний вважати трагічний вчинок наслідком нещасного кохання. Цей факт зараз розслідують Кіровоградська і Черкаська прокуратури.

А два роки тому, у цьому ж класі, де класним керівником Світлана Миколаївна Баглюк (Тимко), також сталася трагедія – повісилася дев’ятикласниця Анастасія Кам’янецька. Рідний брат цієї вчительки, Сергій Миколайович Тимко, працює заступником начальника відділу освіти райдержадміністрації. У 2013 році він разом з начальником відділу освіти РДА Федором Олексійовичем Шаповалом рвійно виступали за невигідну для дітей і батьків реорганізацію трьох олександрівських шкіл. Під гаслом оптимізації пропонувалося з трьох середніх шкіл райцентру зробити один навчально-виховний комплекс, при цьому утворивши з однієї школи виключно початкову, з іншої – школу середньої ланки і ще з однієї – школу старшої. Це викликало б хаос та незручності для  учнів та батьків, тому батьки усіх трьох шкіл виступили проти цієї ідеї (зібрано 1500 підписів).


Федір Олексійович Шаповал керує відділом освіти Олександрівської РДА 14 років. Щодня їздить на роботу за 25 км із села Красносілля, де за ці роки створив власне фермерське господарство, якому приділяє більше уваги, ніж освіті району. Також очолює районний осередок Народної партії Литвина, яка діє цілком у руслі політики  Партії регіонів. У місцеві осередки Народної партії ввійшли практично всі освітяни району. При Шаповалу  в райцентрівських школах запроваджено пишні випускні вечори, стало модним хизуватися дорогими планшетами, телефонами, що  підкреслює велике матеріальне розшарування серед учнів і батьків. Отож,  щороку збільшується кількість батьків, які не в змозі догнати «продвинутих» і збираються на випускні окремо.

У липні 2013 року Ф. О. Шаповал оголосив одну з трьох доган за зламану розетку директору Олександрівського НВК №2 Людмилі Федорівні Ткаленко і звільнив її з посади директора, оскільки батьки учнів цієї школи були проти  згаданої реорганізації. Та відважна директорка захистила себе в суді і була поновлена на роботі. До  цієї непоступливої жінки крайні заходи застосовуються за розетку, а трагедії у першій школі районний відділ освіти ніби й не цікавлять. Чи чекають ще якихось надзвичайних випадків?

Отож ми, батьки і громада смт Олександрівки, вимагаємо від обласних керівників за незадовільне виконання своїх службових обов’язків, що призвели до двох суїцидів в Олександрівському НВК №1, звільнити з посади начальника відділу освіти Олександрівської РДА Федора Олексійовича Шаповала, директора Олександрівського НВК №1 пенсіонера Василя Григоровича Бойка та відсторонити від класного керівництва 11 класу Світлану Миколаївну Баглюк.

А в той час, коли райцентр прощався із юною Вікторією Живенко, Указом Президента №27-2014 (опублікований у районній газеті «Вперед» від 25 січня 2014 р.) за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави орденом «За заслуги» 3-го ступеня нагороджено Валерія Володимировича Авксентьєва – голову Олександрівської РДА Кіровоградської обл.

Сергій Шпирка, уповноважений від громади смт Олександрівки 

18.02.2018 18:14
Минулого тижня, у Кропивницькому святкували Масляну, вшановували воїнів інтернаціоналістів, депутати намагались прийняти важливі для громади рішення на засіданні сесії.Однією з  основних подій ...
18.02.2018 15:25
Вітаємо Вас, дорогі брати та сестри з Прощеною неділею! Прощена неділя - останній день перед початком Великого посту, традиційний день примирення серед всіх православних християн. Сила прощення...
18.02.2018 13:42
Вiд 20:00, 17 лютого, дорожня патрульна полiцiя в Кiровоградськiй областi контролює частину дорiг мiжнародного значення. Зокрема, 5 патрульних екiпажiв нестимуть службу на трасах М04 (на...
18.02.2018 10:39
Неділя, 18 лютого, в цьому році, є  Неділя сиропусна. Спогад Адамова вигнання. Прощена неділя. В цей день Свята Церква нагадує нам на про вигнання прабатьків Адама і Єви з раю за...
17.02.2018 14:52
Більше 500 дітей отримали подарунки, завдяки проведенню щорічної акції добра і милосердя «Різдвяний Ангел», священиками та вірянами Благовіщенського храму Української Православної Церкви у...