Кіровоградський Апеляційний суд, відфутболивши один раз справу в Кіровський, таки прийняв ухвалу про зняття арешту з майна ТОВ АПК «Ніка», накладеного через борг перед кредитними організаціями виконавчого директора елеватора. Нагадаємо, майже місяць тому фактично за чужий борг було арештоване майно опозиціонерів Онулів. Це спричинило зупинку діяльності підприємства, без роботи залишились сотні людей.Рішення прийнято, отже його слід виконати. Та, як виявилось, державна служба охорони не збирається це робити. Охоронці не впускали власників на територію елеватора і не випускали звідти жодної машини. При цьому вони керувались ухвалою Кіровського районного суду міста Кіровограда, яка внаслідок ухвали Апеляційного суду Кіровоградської області втратила чинність. Аргументи про те, що своїми діями вони порушують закон, за що в майбутньому доведеться відповідати, на них не вплинули. Співробітники державної служби охорони посилались на наказ свого керівництва, отриманий в телефонному режимі. Так що з прикрістю можна констатувати – телефонне право в Україні продовжує переважати над законом.
Лейтенант Федєчкін, який у складі викликаної слідчо-оперативної групи прибув на місце події, після тривалих телефонних перемов із своїм керівництвом заявив, що виконання рішення суду не належить до його компетенції. І запропонував звернутись до судових виконівців. Хоча таке звернення не передбачене діючим законодавством України. Втім, відмовитись прийняти заяву про скоєння правопорушення своїми ж таки колегами згаданий міліціонер не зміг. Можливо, правоохоронця налякала присутність кореспондентів, які фіксували дії міліції на фото- та відеокамери. В результаті він пообіцяв, що заява буде офіційно зареєстрована, після чого міліція почне розслідування даного правопорушення. Хоча виникають сумніви щодо об’єктивності слідства – ворон ворону, як відомо, око не виклює...
В результаті, незважаючи на ухвалу Апеляційного суду Кіровоградської області, яка вступила в законну дію, робота елеватора, належного ТОВ АПК «Ніка», залишається заблокованою. На те, що внаслідок цього підприємство зазнає величезних збитків, а його працівники позбавлені можливості працювати та отримувати зарплату, так званим правоохоронцям, очевидно, плювати з великої гори. Головне – виконати наказ керівництва. Яким би злочинним він не був.