АКУЛА MEDIA
Кіровоград, "Україно-російські відносини: роль і місце народної дипломатії", доповіді, Митрофаненко, Марія Лебідь, Шергін

Кіровоград: україно-російські відносини на фоні демаршу місцевих росіян

17.04.2014 | 12:56
449

Учора в Кіровоградській ОДА відбувся «круглий стіл» на тему: «Україно-російські відносини: роль і місце народної дипломатії». Про стосунки між двома державами говорили громадські діячі, журналісти та науковці.

За словами Сергія Шергіна, доктора політичних наук, дипломатичні відносини  між Росією та Україною почались достатньо пізно. Одними з найважливіших угод між державами були «великий» договір 1997 року (про Чорноморський флот) та «Харківські» угоди 2010-го. Але, на жаль, Росія в односторонньому порядку розірвала ці домовленності. Також у виступі Сергія Шергіна йшлося про російський економічний тиск на Україну. Але, як запевнив науковець, політика не має руйнувати взаємовідносини між народами: «Путіни приходять і йдуть. А народи залишаються».

Про свою незгоду з риторикою заходу заявила Віра Жишко, очільниця ГО «Русский центр эстетического воспитания». За словами жінки, вона не хоче слухати, як ображають її Батьківщину. На «круглий» стіл вона прийшла для конструктивного діалогу, а не для двосторонніх звинувачень. Слухати доповідачів надалі відмовилась і залишила захід.

Після такого інциденту до слова було запрошено Юрія Митрофаненка, кандидата історичних наук. Він висловив жаль з приводу того, що його виступу не почує представниця саме такої організації, як  ГО «Русский центр эстетического воспитания», адже він присвячений естетиці, а саме – культурній взаємодії між країнами. За  словами науковця, Росія аж ніяк не прагне до культурного обміну з Україною і забороняє концерти українських співаків та акторів. Наприклад, так було з гуртом «Океан Ельзи», Вєркою Сердючкою та іншими. У науковій роботі РФ також чинить перепони. Наприклад, українським науковцям не надаються архівні документи з Росії, мотивується це тим, що нібито вони розпалюють міжнаціональну ворожнечу.  


З конструктивною доповіддю виступила Марія Лебідь, журналіст КОДТРК «Кіровоград». Вона була однією з небагатьох присутніх, які відійшли від політичної риторики, і звернула увагу саме на відносини між людьми з України та Росії. Журналістка нагадала, що зараз відбувається багато конфліктів та непорозумінь між народами: «Треба починати з себе. Агресією ми нічого не вирішимо. Необхідно з любов’ю і терпимістю ставитись до людей, які не розуміють, що відбувається в Україні». 

На своєму прикладі Марія Лебідь пояснила – переконати росіян у тому, що їхнє телебачення транслює неправду, можна. Так, у журналістки є рідна сестра у Санкт-Петербурзі, яка, як і багато інших росіян, вірила, що Україну захопили бандерівці. Але шляхом діалогу, пояснення,терпимості сестри знайшли спільну мову. «Тільки добром і любов’ю ми переможемо», – завершила промову журналістка.  


21.09.2018 09:30
Вчора, 20 вересня, трaдиційно проводився ювілейний X- фестивaль з нaгоди всеукрaїнського дня бібліотеки, який відбудеться 30 вересня, передaє кореспонденткa "Aкули".
21.09.2018 09:00
Упродовж минулої доби, 20 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції Об’єднaних сил булa нaпруженою, проте цілком контрольовaною Об'єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає...
20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.
20.09.2018 17:30
Осінь - чудовa порa року, якa пропонує нaм бaгaто своїх дaрів. Серед них - гриби. В нaшій крaїні збір грибів є трaдиційною спрaвою, a сaмі гриби – своєрідним хaрчовим продуктом. Однaк під чaс...
20.09.2018 17:00
Вчора, 19 вересня, в Олександрії, під чaс знесення деревa робочі повaлили ствол нa велопaрковку і пом'яли її. Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". Робочі чітко бaчили...