АКУЛА MEDIA
Кіровоград, Самооборона, саморозпуск, Джоган, Михальонок

Кіровоград: самооборона охоронятиме місто, контролюючи правоохоронців. ФОТО

18.03.2014 | 15:44
1025

Кіровоградська «Самооборона Майдану» не буде саморозпускатись, а продовжуватиме свою діяльність в місті та області. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив координатор-керівник самооборонців Микола Джоган.

Ушанувавши хвилиною мовчання загиблих на Майдані героїв, Микола Джоган зачитав присутнім  основні тези наказу Андрія Парубія про «Самооборону Майдану». 

Так, у документі йдеться про те, що «Самооборона Майдану» є всеукраїнським понадпартійним громадським рухом, який ставить перед собою такі завдання: зберегти суверенітет та єдність України; відстояти європейський вибір України; захистити права і свободи громадян; чинити спротив діючому злочинному режимові до повного його усунення.

Щодо заяви заступника Секретаря РНБО Віталія Яреми про саморозпуск загонів «Самооборони Майдану», то Микола Джоган пояснив, що організація не є збройним угрупуванням, діє в рамках закону, допомагає у патрулюванні кіровоградським правоохоронцям і, взагалі, ще не всі вимоги Майдану виконані, тому саморозпуску не буде. Не виключає керівник «Самооборони», що пропозиція про саморозпуск є сигналом початку політичної боротьби.

Чим саме зараз займається «Самооборона», повідомив координатор Майдану Сергій Михальонок. За його словами, на «Козачому острові» зараз відбуваються військово-вишкільні навчання молоді та офіцерів запасу, проводяться курси першої невідкладної допомоги. Також самооборонці займаються спільним патрулюванням міста з правоохоронцями. Щодо того, чи таке патрулювання є доцільним, адже міліція отримує за це зарплату і повинна забезпечувати правопорядок самостійно, то Микола Джоган пояснив: «Необхідно змінювати самих правоохоронців, треба повернути довіру людей до них. Ми таким чином патрулюємо і їх самих». Також доцільність «Самооборони» є в тому, що в разі передислокації військових в зв’язку з подіями в Криму місто не буде кому охороняти.  


«Була лютнева революція, буде й жовтнева», - сказав Сергій Михальонок, коментуючи питання про другий етап революції. «Політики ще не усвідомили, що громадянське суспільство змінилось, вони діють, як і раніше. Наприклад, я подав запит новому прокурору міста, Дмитру Титору, про проведення розслідування подій 26 січня нинішнього року, коли тітушки молотками розбивали людям голови. У відповідь отримав заяву, що підстав для прокурорського реагування немає».

Наразі, «Самооборона» формує свій статут та готує реєстраційні документи, а також розширює свою діяльність в Олександрівському. Світловодському, Знам’янському, Олександрійському, Устинівському та Компаніївському районах. Записатись до загонів "Самооборони" чи повідомити про якесь правопорушення можна, звернувшись безпосередньо до самооборонців на "Козачому острові" або за телефонами: 0671540224, 0991350695. 


23.02.2018 17:00
Кіровоградський обласний лабораторний центр повідомляє, що станом на 22.02.2018 року протигрипозні вакцини є в наявності в наступних аптечних закладах області:   Знам’янський район: ...
23.02.2018 15:00
Прaцівники поліції викрили двох зловмисників у крaдіжці побутової техніки. Про це повідомляє прес-службa ГУ НП у Кіровогрaдській облaсті, передaє "Aкулa". Злодії скористaлися відсутністю...
23.02.2018 14:00
У Знaм'янці встaновили меморіaльну дошку військовослужбовцю, який героїчно зaгинув 9 червня 2016 року в зоні AТО під чaс виконaння бойового зaвдaння. Про це повідомляє Коморa.інфо, передaє...
23.02.2018 13:30
Муніципальна поліція Олександрії активно працює у напрямку недопущення створення стихійних сміттєзвалищ та веде роботу з порушниками, які вивозять побутові і будівельні відходи у посадки, на...