АКУЛА MEDIA
кіровоград, роман, яковенко, цинізм, бароко

Кіровоград: нетрадиційне розуміння люстрації

25.04.2014 | 09:42
528

«Тут далеко не все можна читати вголос на публіку», – заявив на  початку презентації своєї нової книжки кіровоградець Роман Яковенко. В аудиторії хто переглянувся, хто гигикнув – типу, міг би  не застерігати, самі знаємо. Справді, Роман Валерійович Яковенко є не тільки викладачем економіки Кіровоградського техуніверситету, а й у колі друзів та знайомих має репутацію пересмішника, причому вельми цинічного. Та й назва книги «Цинізм бароко» відверто декларує її  дух у тій частині, що не стосується бароко.

На обкладинці зазначено, що в збірці містяться гумористичні мініатюри, але то так, про людське око. Фактично це саркастичний стьоб і гумор третьорядних пивбарів, огорнутий шатами широкої ерудиції автора. Автор створює свої словнички українською, російською та англійською мовами, по-своєму переробляє відомі приказки, каламбурить. «Скороводка», «Банокмать», «Олигофрейлина», «Алкоголичико», «Парашатист», «Паскудомойка»… що, бррр і фе? Ну, не треба нервувати, автор попереджав. Є там і пристойніше (ледве знайшла): «Лайнер –гавкающая собака», «Системная плата – взяточничество», «Люстрация – дискриминация люстр». Є і трагічна правда життя: «Ключовими станціями київського метро є «Оболонь», «Чернігівська», «Арсенальна». Але кінцевими – «Біленька», «Немирів» та «Первак».

Роман Яковенко уже до того мав три книжки, причому всі під однієї назвою «Посміхаються не всі». Між останньою з них та нинішньою – перерва в більш як 10 років. Автор пояснив цю паузу своїм навчанням в аспірантурі та пов’язаною з цим витратою ресурсів. На запитання, навіщо йому, економістові, здалося це письменництво, Роман сказав, що людина тільки тоді людина, коли щось створює. Видно, презентоване «щось» автор ставить нарівні чи й вище від своїх численних наукових праць з економіки.


Презентація в Кіровоградській бібліотеці імені Чижевського проходила у форматі обміну їдкими репліками між «бенефіціантом» та присутніми. Адже майже всі в залі –теж якоюсь чи і повною мірою літератори і митці. Валерій Сорокін, Роман Любарський, Олександр Сікорський, Ніна Даниленко, Юрій Довгий, Валентина Левочко, Ігор Піманов, Світлана Ушакова, Іван Кучерявий, Петро Галапатюк, Валентин Почапський часто спілкуються з автором і зважували, що і як сказати, аби він не розгнівався. Бо не так зачепиш – не радий будеш, обізве «шизиком-ядерщиком» чи «санфрансиськой» і не зморгне.

Але  не всі  навіть близькі приятелі, не кажучи вже про малознайомих, знали, що оцей діловий Роман, що з кам’яним обличчям відпускає слизькі жарти нижче талії, щодня читає художню літературу: «Накачав у електронну книгу стільки творів, що коли проживу сто років, то не впевнений, що встигну все прочитати». Любить Достоєвського, Маркеса, Кортасара, Коельйо. А ще Роман Яковенко після того, як роздарував «Цинізм бароко» всім бажаючим, зовсім не цинічно, а серйозно і професійно зіграв кілька композицій на фортепіано, електрогітарі і продемонстрував пристойний вокал.

Сніжана Казимирова

24.09.2018 18:00
Осінь — це всі кольори світлофора в одному парку. Життя рветься вперед, коли парк весняно-зелений і пригальмовує, коли всі кольори горять одночасно.
24.09.2018 17:30
Міськa влaдa Кропивницького допоможе придбати телевізійні приставки 90 мешканцям міста.Про це повідомив Андрій Райкович під час апаратної наради, передає кореспондентка "Акули". Нa "гaрячу лінію"...
24.09.2018 17:09
Дві шaхрaйки нa Олексaндрійщині зaволоділи грішми 83 річної жінки.Про це інформують Олександрійські новини, передає "Акула". 20 вересня, до помешкaння 83 річної олексaндрійки прийшли дві невідомі...
24.09.2018 17:00
До відомa нaселення, керівників підприємств, оргaнізaцій, устaнов містa Кропивницького: деякі вулиці Кропивницького відключать від водопостачання.Про це інформує прес-служба Кіровоград-Дніпро,...
24.09.2018 16:30
У Кропивницькому школярі розбили двері в туалеті. Про це на сторінці у Фейсбук повідомила Галіна Войная, передає "Акула".Учні зламали двері туалеті для хлопчиків. Як повідомила автор посту,...