8 листопада 2013 року відбулося засідання Акредитаційної комісії під головуванням Міністра освіти і науки Дмитра Табачника, на якому розглядалися результати перевірок дотримання приватними вищими навчальними закладами вимог законодавства у сфері освіти. В результаті три виші, серед яких – Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки, було позбавлено ліцензій на надання освітніх послуг. Про це повідомили у прес-службі Держінспекції навчальних закладів.ПВНЗ “Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки”, закидають порушення як у кадровому, навчально-методичному, так і матеріально-технічному забезпеченні навчального процесу. Наприклад, керівництво навчального закладу призначалось із порушення вимог чинного законодавства, а прийом на роботу науково-педагогічних працівників здійснювався без проведення конкурсу. Також комісіями ДІНЗ України зафіксована висока плинність кадрів. Контингент студентів факультетів інституту становить близько 50 осіб при нормі не менше 200.
Державна інспекція навчальних закладів України нагадує, що всі студенти навчальних закладів, ліцензії яких анульовано, будуть переведені до інших вищих навчальних закладів на ті ж спеціальності та без погіршення умов контракту, за яким вони навчалися.
Ситуацію прокоментувала перший проректор Кіровоградського регіонального інституту управління та економіки Наталія Каськова (на фото). За її словами, говорити про позбавлення ліцензії поки що зарано, так як до цього часу ще не існує офіційного наказу міністра.
На даний час триває процес приєднання кіровоградського вишу до Київського університету сучасних знань. Так що ліцензії КІРУЕ позбавили б у будь-якому випадку. В результаті ж кіровоградський виш стане структурним підрозділом столичного закладу. Він матиме іншу назву, а саме – Кіровоградський регіональний інституту управління та економіки Київського університету сучасних знань. На такий вимушений крок ректорат КІРУЕ пішов внаслідок суттєвого скорочення набору студентів протягом останніх трьох років. В телефонній розмові Наталія Федорівна підкреслила – і студенти, і викладацький склад від такого об’єднання тільки виграють, так як столичний виш має ІV рівень акредитації.