АКУЛА MEDIA
удар, репрессии

Кіровоград: хронологія переслідування опозиціонерів-УДАРівців

15.11.2013 | 14:41
833

Після візиту в Кіровоград головного регіонала Кіровоградської області Сергія Ларіна, під час якого він наголосив на відсутності реакції місцевих регіоналів на опозиційну критику, партією влади були вжиті провокаційні заходи поза межами законності.

Розпочалися потужні ddos-атаки на опозиційний медіапортал «Акула», які продовжуються й донині. Сьогодні подібні атаки були здійснені й на інші опозиційні сайти Кіровограда.

13.11.2013.

Зранку в центрі міста невідомі зруйнували всі сіті-лайти з рекламою політичної партії «УДАР». За вказівкою першого заступника міського голови В. Каніщева ці рекламні конструкції збиралися вивезти на смітник, щоб «навести в місті порядок». Коли через протидію власників сіті-лайтів цього зробити не вдалось, в гру вступила міліція – її представники збирались вивезти рекламні площі для проведення гіпотетичних експертиз.

14.11.2013, 7-00 год.

Почався обшук в офісі корпорації «ХХІ століття», який тривав до пізньої ночі. Міліціонери до початку робочого дня вибили двері в адмінбудівлі та вилучили всю робочу документацію та комп’ютери. Працівників не допускали на робочі місця, залякуючи їх кримінальними справами. Робота підприємства була повністю паралізована.

7-20 год.

Маючи на меті провести обшук, представники міліції вибили двері в квартиру опозиційного депутата Віталія Бєлова, незважаючи на його прохання дочекатись адвоката. Навіть після прибуття захисника на місце події, його все одно не допустили в помешкання. Незважаючи на сльози переляканої 3-річної дитини, доньки депутата, так звані правоохоронці також не впускали до квартири її рідну бабусю, мотивуючись проведенням слідчих дій.

У під’їзді, де розташована квартира Віталія Бєлова, міліція зробила спробу затримати голову міської організації партії «УДАР» Сергія Горбовського, вручаючи йому прострочену повістку до слідчого. При допиті, який тривав більш ніж 3 години, той намагався інкримінувати опозиціонеру кримінальну статтю.

7-20 – 7-40 год.

Приблизно в цей же час почався обшук в помешканні подружжя Онулів. Після 7 ранку співробітники перелізли через паркан і вломилися в дім. Незважаючи на присутність дітей, міліція провела обшук в їхніх кімнатах і винесла навіть дитячі ігрові комп’ютери. Обшук тривав 12 годин поспіль.


В той же час…

В той же час міліціонери обшукали також помешкання 70-річних батьків Миколи Онула, з дому яких були також вилучені комп’ютери та гроші, які старенькі заощаджували на чорний день. Незважаючи на стан здоров’я господаря, котрому в минулому році зробили операцію на серці, правовики поводили себе рішуче, «по-господарськи».

Близько 8 години ранку

В с. Обознівка Кіровоградського району був проведений обшук на АПК «Ніка». Вилучивши всю документацію, печатки та комп’ютери, міліція також паралізувала роботу сільськогосподарського підприємства.

11-00 год.

За схожим сценарієм був проведений обшук на елеваторі поблизу селища Нового. Зранку автобус спецпідрозділу «Беркут» заїхав на територію підприємства. Під час обшуку безкомпромісні міліціонери вилучили документацію, печатки та комп’ютерну техніку, внаслідок чого роботу підприємства було заблоковано.

16-00 – 16-34 год.

Суд над депутатом від партії «УДАР» Віталієм Бєловим незрозуміло, з яких причин був перенесений з 17-15 год. на 16-45. Про це слідчий без будь-яких пояснень повідомив його телефоном під час прес-конференції. Вирок суду – утримання опозиціонера та його помічника під вартою протягом 60 діб.

17-15 год.

Розпочався мітинг біля Ленінського районного суду проти свавілля влади. Лідери опозиційних партій висловили свою підтримку партії «УДАР» та виступили з промовами, засуджуючи переслідування опозиціонерів. Будівля суду була оточена майже сотнею правоохоронців.

02.40 хв. 15.11.2013.

Охорона, що намагалась вберегти від чергових актів вандалізму опозиційні сіті-лайти, виявила, що чотири з них демонтовані та завантажені в мікроавтобус. Останній не мав номерних знаків. За діями зловмисників з автомобіля з номерними знаками 0257 спокійно спостерігали співробітники ДАІ.

Звернувшись до правоохоронців з проханням припинити дії нападників,  даішники їх просто проігнорували. Натомість співробітники ДАІ супроводжували мікроавтобус зловмисників, коли той вивозив рекламні конструкції у невідомому напрямі.  

20.08.2018 10:00
У Кропивницькому йде плановий ремонт доріг. Про це під час апаратної наради повідомив секретар міської Ради Андрій Табалова, передає кореспондент "Акули". У Кропивницькому запланований...
20.06.2018 11:30
Президент України Петрo Пoрoшенкo підписав Закoн України "Прo внесення змін дo деяких закoнів України щoдo удoскoналення oкремих питань прoхoдження грoмадянами військoвoї служби". Прo це...
08.06.2018 12:00
"Олександрійський педагогічний коледж імені В.О.Сухомлинського" набув керівника у особі виконуючого обов'язки директора закладу Анатолія Литвина. Про це повідомляє кореспондент «Акули». ...
08.06.2018 11:30
Сьогодні, 8 червня, на пленарному засіданні сесії Кіровоградської обласної ради стало відомо, що депутат обласної ради від "Опозиційного блоку" Вартан Абрамян може достроково припинити власні ...
08.06.2018 11:00
На один з округів на Кіровоградщині у 2017 році було виділено в десять разів більше коштів субвенцій. Такі результати дослідження виділення субвенцій з державного бюджету в одномандатних округах...