Урочистий момент не за горами. Якщо вам набрид «традиційний» новорічний вечір - на дивані, з телевізором і тазиком олів'є - саме час подумати, як це зробити за межами власного житла.
Під ялинкою
Для початку розглянемо найбільш "бюджетний" варіант святкування Нового року - на площі. Все що знадобиться для такого свята - теплий одяг, шампанське, пластикові стаканчики, бенгальські вогні і, звичайно ж, море позитиву і компанія, що підтримує ваші погляди на таке святкування. Перше, що спадає на думку, коли чуєш про Новий рік на площі - свято студентів. Часто так воно і є, але багатьом просто подобається зустрічати Новий рік в оточенні великої кількості людей, разом з ними відраховувати останні секунди року, що минає під бій курантів, пити шампанське і милуватися святковим феєрверком. І нехай в Кіровограді новорічна площа досить рідко буває до відмови заповненою, і святковий настрій доведеться створювати собі самостійно, але все ж щось у цьому є.
Нічні клуби і ресторани
Варіант відсвяткувати Новий рік у якомусь клубі так само актуальний, особливо якщо вам подобається танцювати і любите проводити свята в компанії знайомих і незнайомих людей. Варто відзначити, що в основному кіровоградські нічні клуби поки не афішують новорічні програми, намагаючись до кінця зберегти інтригу і заманити клієнтів іменами відомих діджеїв, конкурсами та призами, деякі розцінки нам все ж вдалося дізнатися. Так нічний клуб «Velvet» планує продавати вхідні квитки по 150 грн. плюс вам потрібно буде заплатити за шоу програму, їжу і алкоголь. За вхід в «Rasputin» до 23.30 бажаючим потрібно буде заплатити 50 грн., після цієї години «Х» - 100 грн. Не варто забувати і про традиційне для клубів обов'язкове замовлення. Тут воно складе 150 грн. з людини в загальному залі і 200 в залі караоке.
Доступними обіцяють бути ціни в клубі «Provocateur». Ви можете заплатити 50 грн. за вхід і танцювати хоч ранку. Правда, якщо ви все ж реально оцінюєте свої сили і припускаєте що танці до упаду можуть втомити вас швидше ніж закінчиться новорічна ніч - замовляйте столик. Вартість - 500 грн. А от скільки вас туди влізе, це справа ваша, як запевнили нас на іншому кінці дроту, кількість людей за одним столом визначаєте ви самі. Клубів в місті не так вже й мало і ви з легкістю зможете підібрати той, який відповідатиме вашим смакам і уявленням про новорічної ночі.
Варто так само згадати, що в новорічну ніч свої послуги надають відвідувачам і всілякі ресторани, бари і кафе, серед яких ви зможете підібрати відповідний заклад на свій смак і для свого гаманця. Наприклад кафе «Таксі» пропонує відзначити свято за 350 гривень з людини за їжу та алкоголь плюс 80 грн. за програму. «Парадиз» відразу ж об'єднує ці два компоненти свята, як і «Французький дворик». Але, якщо в першому випадку вам доведеться викласти 600 грн. за людину, то в другому - 650 грн.
У кожного закладу є свої « фішки», якими вони планують дивувати відвідувачів. Перед прийняттям остаточного рішення обов'язково ознайомтеся з меню і розважальною програмою на цю ніч. Ну і, звичайно ж, враховуйте розташування закладу, щоб економія на їжі або програмі не вилилася в пристойну суму за таксі. Це вбереже вас від зайвих витрат і зіпсованого свята.
Знімаємо номер або квартиру
Чимало молоді в новорічну ніч проводить час, знімаючи на свято житло. Напевно, найбільшою популярністю в цьому плані користуються кіровоградські готелі які досить лояльні до святкувань і з розумінням ставляться до бажання привести в двомісний номер ще кілька гостей. Отже, головне питання - ціни. І тут дійсно є з чого вибрати.
Готель «Турист», напевно найбільш демократичний у плані розміщення та цінової політики. Одномісний номер вам тут обійдеться в 160 гривень, двомісний - 300, апартаменти, які включають в себе наявність двох кімнат - 400. Кількість осіб адміністрація не уточнює, покладаючись на розсудливість новорічних постояльців. Будемо сподіватися, що ви не станете зловживати цим фактором.
Трохи дорожче вам обійдеться день проживання в готелі «Європа». За номери стандарт тут доведеться віддати 230 грн. - за одномісний і 300 грн. - за двомісний. Номери поліпшеної комфортності обійдуться в 280 грн. і 430 грн. відповідно.
Гостинний двір «Дворцовый» надає бажаючим провести у них новорічну ніч в номерах стандарт, покращений, напівлюкс і люкс за цінами від 350 до 700 гривень відповідно. Але врахуйте, що за кожну людину понад норму до розміщення ви повинні будете заплатити додатково 70 грн.
Варто відзначити, що далеко не всі готелі підтримують політику «в Новий рік можливо все», надаючи своїм постояльцям можливість запрошувати із собою ще парочку, а то й кілька пар друзів. До таких, наприклад, відноситься готель «Reikartz», який готовий надати парі цілих 7 видів номерів. Від «Стандарт Double» за 533,21 грн. і до «Гранд Люкс» за 1135,71 грн. Цей варіант більше підійде парам, які нарешті вирішили відірватися від буденної суєти, галасливих компаній, нудних буднів (вибирайте вже що вам більше підходить) і провести романічну ніч під бій курантів і бризки шампанського.
Не варто забувати і про старий добрий метод - зняти квартиру або будинок за оголошенням. І ось тут вибір цін просто величезний. Але починається він десь від 600 гривень, залежно від району, кількості кімнат, наявності меблів, техніки і т. д.
А чи не махнути до Львова , або до Києва , або до Одеси ...
Не всі можуть дозволити собі відсвяткувати новорічні свята за кордоном, але якщо змінити обстановку все ж хочеться, радимо вам відправиться просто в інше місто. На різдвяні свята зовсім не обов'язково їхати кудись в Європу щоб відчути справжній дух старого різдва. Найбільш європейським на всьому пострадянському просторі, без сумніву, є Львів. Головна міська ялинка встановлюється на площі перед Оперним театром. Саме тут проходять новорічні гуляння та дитячі свята. Тут же в новорічну ніч збираються городяни і туристи.
Вже з 10 грудня у Львові починає працювати традиційна різдвяна ярмарка . Гуляння тривають до середини січня. Це найтриваліший різдвяний ярмарок у Європі. Безліч павільйонів встановлюють від Оперного театру до пам'ятника Тарасу Шевченку і з західного боку площі "Ринок". Мішура і гірлянди різнокольорових ліхтариків роблять їх ошатними і приваблюють натовпи покупців. До слова, зняти квартиру в новорічні свята у Львові обійдеться для вас в суму від 1000 грн. Кияни у світлі останніх подій на площі Незалежності, поки про ціни не говорять. Якщо ви плануєте відвідати столицю гумору - Одесу в святкові дні, будьте готові викласти за знімання житла від 1300 гривень.
Варто до речі відзначити варіант, який ми плануємо спробувати на цих святах самостійно, а саме - відвідати Крим. У зимовий час курортні міста, особливо невеликі, просто порожніють, враховуючи відсутність туристів. Але деякі місця Криму взимку не менш прекрасні, ніж влітку, та й не багато хто бачив зимове море на власні очі. Крім того, є ще один плюс - ціна: двомісний номер можна зняти за 200-300 гривень.
У будь-якому випадку, як би ви не вирішили святкувати Новий рік, пам'ятайте - запорука гарного свята - гарний настрій і бажання приємно провести час. З наступаючими!
Павло Лісніченко, "Перша міська газета"