Кінець близько: наступна дата Апокаліпсису вже визначена

Кінець світу обіцяють вже наступного тижня

12.11.2017 | 12:00
2309

Нещодавно прихильники теорії змови оприлюднили дату, коли наша Земля припинить своє існування.

Письменник Террал Крофт, один з дослідників таємничої планети Нібіру, заявив, що "Пік глобальної вулканічної активності припаде на останні два тижні листопада 2017 року з переходом на грудень". Він також назвав точну дату глобального катаклізму - 19 листопада.

Згідно інформації дослідників, планета Нібіру (Планета Ікс, Темна Зірка),  це коричневий карлик - субзірковий об'єкт, який міг стати зіркою, але йому це не вдалося. Гравітація тримає Нібіру на місці і гріє її, але у планети не вистачає потрібної маси для ядерної реакції, щоб стати зіркою на зразок Сонця.

Катастрофи, які розпочнуться через зближення Нібіру із Землею, будуть являти собою масові землетрусу по лінії розлому від Індонезії до Гібралтару, а далі сильна вулканічна активність може перейти на всю Європу.

Астронавти NASA заявили, що немає ніяких доказів існування Нібіру.

«Немає достовірних доказів - телескопічних чи інших - існування цього об'єкта. Також немає ніяких доказів його гравітаційного впливу на об'єкти нашої Сонячної системи, - заявив експерт з навколоземних обьєктів НАСА Дон Еманс.

І як би скептично ми до цього не ставилися, але якийсь черв'ячок сумління все ж таки закрадається: "А раптом?". Хочу розповісти свою дитячу історію, пов'язану зі страхами Армагедона. У нашій багатоповерхівці мешкала родина з чотирьох чоловік: мати, тато і дві доньки. Якраз у той період активно почали віщувати черговий апокаліпсис і чомусь невизначено там все було із датами : "смертним" давали дня три на звершення пророцтва. Всі тоді про це читали: хто переймався, хто не дуже, а от ця родина всі три дні, разом з котами ночувала на лавці під під`їздом. Як це могло врятувати від кінця світу незрозуміло, але ще більш неясно чому серед близько 800 мешканців будинку саме одна родина піддалася паніці. А скільки народу у 2012 запасалися сірниками, "буржуйками" і різними "сухпайками", в очікуванні знаменної дати 21 грудня, коли кінець календаря племені Майя обіцяв закінчити і з усім світом. Тоді всі чекали, що погасне Сонце і прийде абсолютна темінь. І ми це якось пережили, деякі ще довго доїдали консерви, відкладені на "кінець світу". А "сильні світу цього" навіть будували бункери з усіма зручностями та гаражами. То чому, незважаючи на пережиті 5, 10, 20 нездійсненних пророцтв про кінець світу, все одно частина людей хвилюється, а деякі навіть на повному серйозі готуються до його приходу?

"У людини є побутова свідомість і архітипічна свідомість, в якій нашим життям управляють добрі та злі сили (Бог, диявол). Архітипічна свідомість дає можливість сприймати оточуючий світ простіше. Ми можемо знати, як на це вплинути, тому помолимося Богу і стає легше. Така ж ситуація з кінцем світу: виживе той, хто робить все правильно", - коментує  керівник психологічної майстерні "Інсайт", кандидат психологічних наук та практикуючий психолог Інга Кузнєцова.

Отже сприйняття чи не сприйняття містичних пророцтв залежить від вміння людини брати ситуацію у свої руки або навпаки, перекладати відповідальність за своє життя на "сильнішого, могутнішого,  дорослішого, впливовішого". Це одна із причин чому людство "ведеться" на такі вигадки.

"Наше життя менше, ніж певний історичний період. А хтось не бажає з цим примиритися, і хоче побачити, що буде далі. Важко приймати те, що світ залишиться без нас. Адже так хочеться, що щось визначне відбулося саме на твоєму періоді життя. А ще людині здається, що вона живе безкінечно, і коли говорять про конкретну дату «КІНЦЯ», вона починає більш усвідомлено ставитися до життя", - розповідає Інга Кузнєцова.

Ну з простим людом зрозуміло: тут діє психологія маніпулювання та впливу, але є ж хтось, хто "запускає" байки і смикає за ці "ниточки". Часто "страшилки" вигадують різноманітні релігійні секти, опираючись на пророцтва з Біблії.

"Ідеї кінця світу по-різному звучать. "Біле братство" так у 90-х задурили голови люду, що декілька сот людей опинилися у психіатричних лікарнях, деякі скоїли самогубства. У свідків Ієгови планувався у 70-х роках кінець світу, а коли він не настав, його перенесли на 2000-ні. Людей тримають "на межі": це ось-ось має відбутися, ми живемо останні часи... Це все робиться з маніпулятивною метою, щоб люди жили як потрібно керівникам таких угрупувань відмовилися від мирського, а масси це сприймають", - розповідає Інга Кузнєцова.

Коли вмієш керувати людськими почуттями та емоціями - значить керуєш світом. Тож скільки "пасторів", та бізнесменів заробили мільйонів, використовуючи бренд "КІНЕЦЬ СВІТУ" невідомо. Зрозуміло лише, що найбільш активно використовують його саме у "смутні часи", коли скрізь невизначеність і безнадія.


"Такі думки з’являються у кризовий для суспільства період. У Толстого у "Війні і Мирі" під час війни з французами пророкували кінець світу. Думки про апокаліпсис виникають, коли життя стає нестерпним. В останній главі Біблії, де описаний кінець світу - це опис падіння Римської імперії, коли людям було нестерпно жити і хотілося покласти кінець всім тим безладам, які відбувалися", - зазначає Інга Кузнєцова.

Але у тій самій Біблії  вказано, що про кінець світу не знають ні ангели, ні навіть Ісус Христос. Тільки Богу про це відомо. Тож все інше - це людські вигадки та припущення.

А що ж говорить наука про можливий апокаліпсис? Найбільш реальні, на думку вчених, ситуації, які зможуть знищити життя на землі, залежать безпосередньо від людства. Це глобальна катастрофа, ядерна війна, застосування хімічної або бактеріологічної зброї, природні катаклізми, кліматичні зміни внаслідок експериментів над стихіями природи, нова невідома раніше хвороба.

А британський фізик Стівен Хокінг передбачив кінець світу в найближчу тисячу років.

"Не думаю, що ми переживемо наступну тисячу років, якщо не покинемо цю тендітну планету", - заявив учений.

Скільки ж Армагедонів ми пережили за останні десятиріччя? Точно не менше десятка, пригадаймо найвідоміші з них:

• 10 листопада 1993 року. Кінець світу за версією Білого Братства. Саме на цей день було призначено самоспалення в Софійському соборі Києва.

• 1999 рік. Перевернуті «шістки» так схвилювали провісників, що на цей рік було призначено 13 різних кінців світу. А на 2000 – лише 7.

• 1 січня 2000 року. Знаменита «проблема 2000», «проблема Y2K» або «Y2K-сумісність». Комп’ютерний апокаліпсис, пов’язаний із зануленням комп’ютерних систем. Було витрачено величезну кількість бюджетних грошей багатьох країн світу для усунення цієї «проблеми».

• 1 серпня 2002 року, 4-а година ранку. Відомий румунський віщун ієромонах Арсеній доводив усім, що «кінець сучасного світоустрою» відбудеться в зазначений час у результаті руйнівного землетрусу. Тоді ж, за словами ченця, Південний полюс об’єднається з Північним, а на Землю чекає вогненний хаос.

• 4 число п’ятого місяця 2006 року. Як неважко помітити, всі цифри – в ряд по порядку, що і насторожило каббалістів і нумерологів. Але в 2006 році була ще одна дата, яка розбурхала світ – 06.06.06.

• 9 квітня 2007 року. Американський проповідник Пат Робертсон ще в 1990 році на цей день «призначив» вибух Землі.

• 8 травня 2008 року. Кінець світу передбачив Петро Кузнєцов, послідовники якого сховалися в підземній печері біля села Нікольське Пензенської області. У добровільному ув’язненні понад 30 осіб перебували 175 днів. Двоє з них померли від недоїдання.

• 2008-2009 роки – саме тоді кінця світу чекали найбільше. І винен в усьому – Великий адронний колайдер. Від фізиків чекали не тільки бозон Хіггса, але і чорних дір із подальшим знищенням Землі.

• 21 травня 2011 року – американський проповідник Гарольд Кемпінг призначив кінець світу. За його словами, в зазначений день людство повинно було побачити Друге пришестя Христа.

• І останнє гучне пророцтво апокаліпсису – 21 грудня 2012 року. Принаймні на нього вказував календар майя. Але на щастя, нічого не сталося.

• 2015 рік – Папа Римський Франциск оголосив натовпу на площі Святого Петра, що це Різдво може стати останнім для людства. У похмурій промові Папа Римський сказав, що нинішній хаотичний стан світу знаменує початок «кінця часів» і що в наступному році світ уже буде невпізнанним. Раніше Франциск оголосив про початок Третьої світової війни.

На думку знаменитого фізика, загибель людства настане в результаті одного з трьох сценаріїв - ядерної війни, діяльності штучного інтелекту або генетично сконструйованого вірусу.

Вірити у кінець світу і готуватися до його приходу чи жити і насолоджуватися кожною хвилиною - кожен обирає сам. Але хочеться, що ми навчилися мислити і не сприймали так буквально все, що нав'язується "звише". Адже у кожного у житті буває свій апокаліпсис: це може бути розлучення з коханою людиною, втрата близьких, невиліковна хвороба, банкрутство, голод, втрата житла, тощо... А коли настане той останній день для кожного з нас особисто і для людства у цілому нікому знати не дано. І чи потрібно?


Альона Шендеровська

21.10.2018 14:00
19 жовтня, на Кіровоградщині, рятувaльники нaгaдaли жителям Знaм’янки Другої прaвилa пожежної безпеки.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. Прaцівники рaйонного...
21.10.2018 13:19
Зa результaтaми першого етaпу верифікaції субсидіaнтів Уряд вдосконaлив умови оформлення урядової допомоги у сплaті житло-комунaльних послуг. Відповідні зміни внесені Кaбінетом Міністрів Укрaїни в...
21.10.2018 12:58
20 жовтня пожежно-рятувaльні підрозділи Кіровогрaдської облaсті  чотири рaзи зaлучaлись нa гaсіння пожеж у  житловому секторі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. Тaк, ...
20.10.2018 14:25
Минулої доби рятувaльники Кіровогрaдщини зaгaсили три пожежі в житловому секторі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 19 жовтня пожежно-рятувaльні підрозділи Кіровогрaдської...
20.10.2018 13:41
Біогaзову стaнцію потужністю 20 МВт будують нa Новомиргородському цукровому зaводі, що нa Кіровогрaдщині.Про це йдеться на сайті "Аграрії разом", передає "Акула".Біогaзовий об’єкт зводитимуть у ...