АКУЛА MEDIA
Юрій Андрухович у Кропивницькому обережно  припустив, хто може спробувати стати президентом України

Юрій Андрухович у Кропивницькому обережно припустив, хто може спробувати стати президентом України

16.04.2018 | 15:42
318

Топ-літераторів, чиї твори масово б читали далеко за межами їх  батьківщини, ніколи не було багато. В останні десятиліття  серед  таких можна назвати хіба що британську авторку епопеї про Гаррі Потера  Джоан Роулінг.В Україні одним з лідерів міжнародної уваги є Юрій Ігорович Андрухович, уродженець міста Івано- Франківська, де проживає і зараз.

 Твори Андруховича перекладені в 11 країнах світу, він володіє кількома мовами і  сам перекладає  різних авторів на українську.

 Юрій Андрухович  пише, вірші, тексти до пісень  популярних українських гуртів, мемуари.Та найбільше відомий він як автор романів «Дванадцять обручів» , «Рекреації» ,«Перверзія» ,«Московіада»  «Таємниця. Замість роману» і збірок есеїв: «Дезорієнтація на місцевості» ,«Диявол ховається в сирі» ,«Тут похований Фантомас».

 Свій недавно виданий роман «Коханці юстиції» письменник презентував у місті Кропивницькому. Це кілька історій з різних епох, об’єднані  стосунками людини, що так чи інакше переступила закон, і правосуддям. Головна ідея книги - розбіжність між юстицією як системою правосуддя і  її здатністю бути справедливою. «Це книга про змішування судуй цирку»,- зазначив автор.

  Уже в назвах творів Юрія Андруховича помітна певна інтригуюча претензійність і те, що ми зазвичай називаємо сленговим терміном «стьоб».У такому ж стилі подано ізміст його прози. Її критики оцінюють я к постмодерністськуі порівнюють Андруховича з Габріелем Гарсіа Маркесом та Умберто Еко. 

Мікс із елементів трилеру, іронії, чорного гумору , пафосу , грислів та містифікацій , характерний  для прози Юрія Андруховича, стилістично не відтворився в безпосередньому спілкуванні письменника з представникам медіа та публікою Кропивницького .  Юрій Ігорович був , що називається, максимально доступним і простим у найкращому сенсі  цих слів. Коректний, лаконічний, дотепний і без жодного натяку на зірковість, якою грішать( часто неусвідомлено) значно дрібніші у творчому відношенні  люди.

Юрій Андрухович зауважив,що мало читає сучасних авторів. Не з принципу, а тому, що  там йогомало що вражає і вже десь через півсотні сторінок стає нецікаво. Автор може бути і обдарований,та сам пан Юрій дуже багато читав вартісних речей і його важко чимось здивувати.


  Зате Юрій Андруховичсам здивував аудиторію відповіддю на питання про свої улюблені художні твори. Вони кардинально не схожі найого власні. Це  перекладені ним із польської оповіданнядрогобицького автора Бруно Шульца,практично всі твори російського класика Володимира Набокова і особливо роман американця Томаса Вульфа «Look Homeward, Angel»(«Поглянь на дім свій, ангеле»).Ця книга, наголосивАндрухович,значною мірою сформувала його як особистість.

Гість Кропивницького розповів, що разом з колегами відвідав міста Слов’янськ, Бахмут, Сєверодонецьк, Маріуполь, що знаходяться на лінії розмежування конфліктуючих сторін на сході України. Письменник констатував - те,що він дізнався там про атмосферу в армії,сподобалося йому значно більше, ніж  обстановка у війську під час його служби. Це були пізні радянські часи, коли  процвітала дідівщина і відчувалася міжнаціональна напруга.

  Кропивницькому теж знайшлося чим порадувати гостя. Бард Микола Папуша виконав пісні на вірші Юрія Андруховича, а в залі перебував його товариш по навчанню у Львівському поліграфічному інституті і давній друг  художник Ігор Смичек.Він послужив прообразом для кількох героїв творів гостя.

Серед запитань від публіки  було й таке-як Юрій Андрухович ставиться до творчості іншої визнаної за межами України творчої особистості - лідера музичного гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука і чи  реалізуються чутки про те, що цей музикант претендуватиме на пост  президента України?

 Юрій Андрухович дипломатично відповів, що  вважає  композиції ОЕ високоякісним продуктом , радий , що гурт  уже багато років популярний вУкраїні та за кордоном, а нібито президентських намірів Вакарчука не сприймав всерйоз. Тим більше що й сам артист їх заперечував. Однак коли у вищих ешелонах української влади стала помічатися деяка нервозність з приводу  версій про  можливе «президентство» Вакарчука, то  Юрій Андрухович  не виключає розвитку подій у цьому напрямі.

 Ніна Даниленко


21.08.2018 18:00
Земля – колискa людствa. Вонa носить нa собі океaни, хмaри тa їхні тіні, розкривaється джерелaми, пускaє в небесa птaхів, вбирaє в себе всі сніги й дощі, дaє всьому життя. Нaше спільне щaстя – жити ...
21.08.2018 17:00
В Олександрії муніципальна поліція зробила зауваження чоловікові, який читав книгу в гамаку, і попросила не використовувати підвісне ложе. Інцидент стався ввечері вчора, 20 серпня, повідомляє «Моя ...
21.08.2018 16:30
В рaмкaх впровaдження зaходів з підвищення рівня безпеки дорожнього руху нa Кіровогрaдщині дорожники встaновлять кaмери відеоспостереження нa нaйбільш небезпечних ділянкaх. Про це повідомляє...
21.08.2018 16:00
В пологових будинках Кропивницького за минулий тиждень народилося 44 немовляти. Про це повiдомляє Управлiння охорони здоров’я Мiської ради Кропивницького, передає «Акула». 23 хлопчика i ...
21.08.2018 15:30
Нещодавно в гендерному центрi, який дiє в Олександрiйському мiськрайонному центрi зайнятостi, за участi психолога районного центру соцiальних служб для сiм’ї,  дiтей та молодi для шукачiв...