Кіровоград, Майдан, Віктор Чміленко, спогади, Цокалов, вулиця Віктора Чміленка

Яким був Віктор Чміленко? - спогади на Майдані

30.03.2014 | 17:22
541

Сьогодні на кіровоградському Майдані були лише блакитно-жовті та червоно-чорні прапори. Партійна символіка залишилась вдома, адже Віче було присвячене вшануванню загиблим 18-20 лютого у Києві. Сьогодні минає сорок днів від тих трагічних подій.

Там загинув і Герой з Кіровоградщини – Віктор Чміленко. Сьогодні його друзі, родичі і знайомі виходили до мікрофону, щоб поділитися спогадами про нього.

Найближчий друг Віктора, фермер з Бобринця Олексій Цокалов, називає загиблого своїм братом: «Віктор був моїм справжнім побратимом».

Координатор Майдану, Сергій Михальонок, згадуючи Віктора Чміленка, відзначив, що ця людина завжди боролась з несправедливістю, брала участь у Автомайдані: «Віктор з Автомайданом проїхав всю Україну. Був на Майдані і в Києві, і в Кіровограді, і в Бобринці. Я пам’ятаю, коли у Києві побили студентів, Віктор разом з Олексієм Цокаловим приїхав до Кіровограда і з самого ранку розгорнув плакат «Встаньте з колін»  і просив, щоб ми захистили себе і свою країну. А найбільше мене вражало те, що у найбуремніші часи нашої революції Олексій з Віктором приїжджали до нас на «Перевесло» і ділились думками про щасливе майбутнє України. Тобто, вони не жили одним днем.  Ці люди дали нам можливість встати з колін».

Донька Віктора Чміленка також поділилась спогадами про батька: «Мені важко говорити про нього у минулому часі. Тато мав дуже багато планів, він багато чого хотів змінити. Ви знаєте, батько говорив зі мною на такі високі теми, що я, навіть не знала, що йому відповісти. Але я постійно намагалась йому щось порадити. Він завжди питав моєї поради і думки. Батько говорив, що усіх людей необхідно слухати, бо кожна людина має свою точку зору. Він був енергійною людиною, постійно кудись біг. У його руках усе горіло. Він завжди мало спав і багато працював, ніколи себе не шкодував. Коли батько зустрічав мене в аеропорту з канікул, я не одразу його впізнала, наскільки він постарів за місяць, проведений на Майдані. Щоб його привітати, я крикнула на весь аеропорт «Слава Україні!», і він мало не розплакався. Також я з ним була на Майдані та антимайдані. Так, він приходив і до противників Майдану, хотів їх зрозуміти. Але ніколи не переконував, не ображав, тільки пояснював. Я дуже пишаюсь своїм батьком. Але такого сумного кінця не було б через людську байдужість. Давайте не будемо байдужими!»


Також до слова запросили друга Віктора з Одеси. Він розповів, як познайомився з кіровоградським героєм. «Якось на Автомайдані я потрапив до машини Віктора і більше з неї не виходив. Він запам’ятався мені тим, що завжди говорив про бажання жити вільною людиною,  бути господарем на своїй землі і у своїй країні. Колись Віктор  привіз на пікет біля прокуратури двох овець і двох свиней, щоб пояснити - він не хоче, щоб його зарізали чи остригли, як цих тварин. У мене до вас прохання - не живіть на колінах, будьте вільними і незалежними. Коли ви будете ходити по вулиці Чміленка, піднімайте голову, відчувайте себе людьми, це буде найкраща пам'ять про нашого Віктора».

Закінчилось Народне віче поминальною ходою по вулиці Віктора Чміленка та виконанням Гімну України.  19.10.2018 18:00
У щaстя немaє зaвтрaшнього дня, у нього немaє і вчорaшнього, воно не пaм'ятaє минулого, не думaє про мaйбутнє, у нього є тільки сьогодення, - і то не день, a мить.
19.10.2018 17:30
У Кропивницькому, з 22 по 28 жовтня  Кіровогрaдськa облaснa бібліотекa для юнaцтвa ім. Є. Мaлaнюкa зaпрошує переглянути книжкові вистaвки тa вистaвки творчих робіт.Про це "Акулі"...
19.10.2018 17:00
Сьогодні, 19 жовтня,перший зaступник голови ОДА Сергій Ковaленко провів зaсідaння облaсної рaди з питaнь протидії туберкульозу тa ВІЛ-інфекції/СНІДу, передає кореспондентка "Акули".Про...
19.10.2018 16:30
Протягом дев'яти місяців 2018 року мaтеріaльну допомогу зa рaхунок коштів облaсного бюджету виплaчено сімом сім'ям зaгиблих військовослужбовців нa зaгaльну суму 140 тис. грн тa 23 порaненим ...
19.10.2018 16:15
У суботу 20 жовтня Дендропарк запрошує малечу на захоплююче кріо-шоу.Про це повідомляє прес-служба парку.З 12 до 16 години для дітей проходитиме розважальна програма з конкурсами та подарунками,...