Україна, ЄС, угода про асоціацію, соцстандарти, освіта

Як зміняться трудові закони і освіта в Україні після асоціацію з Євросоюзом

25.10.2013 | 14:57
376

У разі підписання Україною Угоди про асоціацію (УА) з ЄС соцгарантії не погіршаться, а освіту приведуть до євростандартів.

Підписання УА не змусить українських роботодавців дотримуватися трудових законів, але ЄС буде тиснути на Україну, щоб влада виконувала свої зобов'язання. Сам Трудовий кодекс України не гірший, ніж у країн ЄС – наприклад, у нашій країні одна з найтриваліших відпусток по догляду за дитиною.

Чого вимагає Угода:

1. Трудові договори повинні бути зрозумілими, а умови їх розірвання або подовження – чітко прописаними. У договорі повинні бути вказані місце роботи, розмір винагороди та порядок оплати.

2. Розмір погодинної оплати праці для тих, хто має повний і неповний робочий день, повинен бути однаковим. Закони мають однаково захищати штатних і позаштатних співробітників. Так, якщо працівник на окладі отримує медстраховку, то його тимчасово найнятий колега теж повинен її мати.

3. Батьки повинні мати право розділити відпустку по догляду за дитиною, а також взяти її частину в будь-який час до досягнення дитиною 8 років.

4. Угода про асоціацію (УА) забороняє колективні звільнення, але дозволяє скорочення. При цьому роботодавець повинен узгодити з працівниками розмір компенсації.

5. УА забороняє платити чоловікам  більше, ніж жінкам. Стаж, необхідний для виходу на пенсію, також повинен бути однаковим для представників обох статей.

6. УА передбачає посилення заходів безпеки на шахтах, риболовецьких судах, а також при роботі зі шкідливими речовинами, в умовах шуму або вібрації.

Також, якщо Україна підпише Угоду, у вузах продовжиться впровадження Болонського процесу – це дозволить українським студентам навчатися в ЄС по кілька семестрів. За набором предметів українські ПТУ зрівняють із професійно-технічними навчальними закладами Європи.

В Угоді не йдеться про взаємне визнання дипломів України і ЄС – для цього потрібні додаткові домовленості. Однак якщо Болонський процес в Україні буде повністю реалізованим, необхідність у нострифікації дипломів відпаде.

Джерело: Сегодня

19.01.2019 15:00
Адреси та контактні дані виборців збирають представники «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка.Про це повідомляє "Опора", передає "Акула".За повідомленнями...
20.12.2018 13:00
Кропивницький депутат має намір залишити фракцію УКРОПу в міській раді.Про це УКРОПівець Віталій Бєлов повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає "Акула".Депутат не згодний з діями однопартійців ...
20.12.2018 10:40
Координатор фракції Блок Перта Порошенка "Солідарність" у міській раді Кропивницького Ігор Волков склав повноваження.Повідомлення про це під час сесійного засідання зачитав міський голова Андрій...
11.12.2018 21:00
У переліку питань порядку денного, що винесені на чергове засідання земельної комісії, фігурують прізвища низки депутатів міської ради Кропивницького.Засідання комісії відбудеться в середу 12...
06.11.2018 14:38
Проект рішення про звільнення Олександра Грабенка з посади заступника міського голови з питань виконавчих органів ради вніс до порядку денного міський голова Андрій Райкович передає кореспондентка...