Україна, ЄС, угода про асоціацію, соцстандарти, освіта

Як зміняться трудові закони і освіта в Україні після асоціацію з Євросоюзом

25.10.2013 | 14:57
470

У разі підписання Україною Угоди про асоціацію (УА) з ЄС соцгарантії не погіршаться, а освіту приведуть до євростандартів.

Підписання УА не змусить українських роботодавців дотримуватися трудових законів, але ЄС буде тиснути на Україну, щоб влада виконувала свої зобов'язання. Сам Трудовий кодекс України не гірший, ніж у країн ЄС – наприклад, у нашій країні одна з найтриваліших відпусток по догляду за дитиною.

Чого вимагає Угода:

1. Трудові договори повинні бути зрозумілими, а умови їх розірвання або подовження – чітко прописаними. У договорі повинні бути вказані місце роботи, розмір винагороди та порядок оплати.

2. Розмір погодинної оплати праці для тих, хто має повний і неповний робочий день, повинен бути однаковим. Закони мають однаково захищати штатних і позаштатних співробітників. Так, якщо працівник на окладі отримує медстраховку, то його тимчасово найнятий колега теж повинен її мати.

3. Батьки повинні мати право розділити відпустку по догляду за дитиною, а також взяти її частину в будь-який час до досягнення дитиною 8 років.

4. Угода про асоціацію (УА) забороняє колективні звільнення, але дозволяє скорочення. При цьому роботодавець повинен узгодити з працівниками розмір компенсації.

5. УА забороняє платити чоловікам  більше, ніж жінкам. Стаж, необхідний для виходу на пенсію, також повинен бути однаковим для представників обох статей.

6. УА передбачає посилення заходів безпеки на шахтах, риболовецьких судах, а також при роботі зі шкідливими речовинами, в умовах шуму або вібрації.

Також, якщо Україна підпише Угоду, у вузах продовжиться впровадження Болонського процесу – це дозволить українським студентам навчатися в ЄС по кілька семестрів. За набором предметів українські ПТУ зрівняють із професійно-технічними навчальними закладами Європи.

В Угоді не йдеться про взаємне визнання дипломів України і ЄС – для цього потрібні додаткові домовленості. Однак якщо Болонський процес в Україні буде повністю реалізованим, необхідність у нострифікації дипломів відпаде.

Джерело: Сегодня

01.07.2019 08:25
У Кропивницькому кандидат від «Слуги Народу» запропонував підписати Меморандум про чесні вибори колегам. Про це Олександр Дануца написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає «Акула». За...
29.06.2019 13:15
У Кропивницькому опоненти використовують "чорні" технології проти кандидата з команди Президента Зеленського.Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав кандидат у народні депутати від партії "Слуга...
07.02.2019 16:00
Кропивницька депутатка Катерина Шамардіна отримала в оренду на 25 років земельну ділянку  площею 0,100 га по проспекту Винниченка, 2 у обласному центрі. Відповідний проект рішення...
07.02.2019 13:43
Депутат Ігор Волков більше не є головою бюджетної комісії.Відповідне рішення про припинення повноважень Волковим голови комісії з питань бюджету, фінансів, планування та соціально-економічного...
31.01.2019 15:58
Кропивницький депутат Віталій Бєлов вийшов з фракції партії УКРОП у міській раді.Повідомлення депутата зачитав міський голова Андрій Райкович на початку сесійного засідання сьогодні, 31 січня,...