Україна, ЄС, угода про асоціацію, соцстандарти, освіта

Як зміняться трудові закони і освіта в Україні після асоціацію з Євросоюзом

25.10.2013 | 14:57
361

У разі підписання Україною Угоди про асоціацію (УА) з ЄС соцгарантії не погіршаться, а освіту приведуть до євростандартів.

Підписання УА не змусить українських роботодавців дотримуватися трудових законів, але ЄС буде тиснути на Україну, щоб влада виконувала свої зобов'язання. Сам Трудовий кодекс України не гірший, ніж у країн ЄС – наприклад, у нашій країні одна з найтриваліших відпусток по догляду за дитиною.

Чого вимагає Угода:

1. Трудові договори повинні бути зрозумілими, а умови їх розірвання або подовження – чітко прописаними. У договорі повинні бути вказані місце роботи, розмір винагороди та порядок оплати.

2. Розмір погодинної оплати праці для тих, хто має повний і неповний робочий день, повинен бути однаковим. Закони мають однаково захищати штатних і позаштатних співробітників. Так, якщо працівник на окладі отримує медстраховку, то його тимчасово найнятий колега теж повинен її мати.

3. Батьки повинні мати право розділити відпустку по догляду за дитиною, а також взяти її частину в будь-який час до досягнення дитиною 8 років.

4. Угода про асоціацію (УА) забороняє колективні звільнення, але дозволяє скорочення. При цьому роботодавець повинен узгодити з працівниками розмір компенсації.

5. УА забороняє платити чоловікам  більше, ніж жінкам. Стаж, необхідний для виходу на пенсію, також повинен бути однаковим для представників обох статей.

6. УА передбачає посилення заходів безпеки на шахтах, риболовецьких судах, а також при роботі зі шкідливими речовинами, в умовах шуму або вібрації.

Також, якщо Україна підпише Угоду, у вузах продовжиться впровадження Болонського процесу – це дозволить українським студентам навчатися в ЄС по кілька семестрів. За набором предметів українські ПТУ зрівняють із професійно-технічними навчальними закладами Європи.

В Угоді не йдеться про взаємне визнання дипломів України і ЄС – для цього потрібні додаткові домовленості. Однак якщо Болонський процес в Україні буде повністю реалізованим, необхідність у нострифікації дипломів відпаде.

Джерело: Сегодня

05.10.2018 15:20
Члени комісії з питань ЖКГ вкотре не отримали інформації від голови комісії Володимира Зайченка про стан робіт у Кропивницькому. Суперечка між депутатами та головуючим виникла сьогодні, 5 жовтня...
05.10.2018 09:30
Відомий соціолог, кандидат політичних наук Руслан Стадніченко "розгромив" захмарні рейтинги екс-регіоналів Артема Стрижакова та колишнього заступника глави адміністрації Януковича Сергія Ларіна.Про...
04.10.2018 10:40
Відповідні проекти рішень підтримали депутати – члени земельної комісії на засіданні вчора, 3 жовтня, інформує «Акула». Так, згідно одного з проектів рішень заявнику надається дозвіл на...
28.09.2018 20:12
За останні кілька років в Україні з’явилось дуже багато органів боротьби з корупцією. На Кіровоградщині досить високі показники по затриманню осіб, що підозрюються в хабарництві, показує управління ...
20.08.2018 10:00
У Кропивницькому йде плановий ремонт доріг. Про це під час апаратної наради повідомив секретар міської Ради Андрій Табалова, передає кореспондент "Акули". У Кропивницькому запланований...