АКУЛА MEDIA
кіровоградщина, земельний, пай, дядько, ольга, пітенко

Як родич-шахрай відібрав у племінниці землю: звернення до правоохоронних органів Кіровоградщини

11.04.2014 | 10:40
1923

До редакції «Акули» надійшов лист від мешканки села Головківка Олександрійського району Кіровоградської області Ольги Пітенко. В ньому вона розповідає про махінації свого дядька, в результаті яких родина жінки залишилась без засобів на існування. «Акула» публікує цього листа як офіційне звернення до правоохоронних органів, і дуже сподівається, що вони належним чином прореагують на ситуацію, описану в ньому. Ми уважно слідкуватимемо за пребігом подій, і триматимо наших читачів у курсі цієї справи.

«Шановна редакція! З надією на розуміння та допомогу в ситуації, в яку я потрапила з вини рідної людини звертається до вас Ольга Анатоліївна Пітенко.

Серйозним погіршення здоров’я мого і чоловіка завершилось «тепле» спілкування з моїм дядьком Олександром Анатолійовичем Цибульовим, фермером з села Рівного Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Та почну з самого початку. У спадок від нині покійних батьків я отримала 12 гектарів землі в селі Рівному. До мене звернувся дядько з пропозицією взяти цю землю в обробіток, на це я радо погодилася, але, зважаючи на родинні відносини, ніяких угод не укладали, тобто землю віддала, як кажуть, «під чесне слово». Треба сказати, що протягом певного часу обіцянки виконувалися – дядько справно платив щороку по 10 тисяч гривень за використання землі.

Та прийшла лиха година в нашу сім’ю – щоб вирішити проблему, терміново необхідні були кошти в сумі 50 тисяч гривень. Коли я звернулась по допомогу до дядька, то почула відмовку, що у нього зараз немає потрібної суми. Я змушена була звернутись до іншого фермера, який пообіцяв допомогти, але в цей час на моєму порозі з’явився дядько і, слізно розповів по те, що на моїй землі в нього немов посіяно озимі ячмінь та ріпак, і він не може зараз віддати наділ. Солодко співаючи, він пообіцяв надати мені необхідну суму за умови заключення договору про надання йому землі в оренду на п’ять років (до 2019 року – по 10 тисяч гривень за рік користування землею). Проживаю я в Олександрійському районі, тому радо погодилась на дядькову пропозицію надати йому доручення з правом підпису (знаходилась я тоді в такому емоційному стані, що не угледіла ніякого злого наміру в словах родича), мовляв, щоб я не їздила далеко і не витрачала свій час.

Далі почались дива. Виявилось, то був останній раз, коли дядько спілкувався зі мною лагідно, далі я вже чула від нього лише нецензурну лайку. Треба сказати, що з обіцяного він виконав, а точніше перевиконав одну річ – оформив оренду моєї землі аж до 2050 року під мінімальні 3% орендної плати (до речі все було оформлено на диво швидко, за якийсь тиждень), а грошову суму, яку просила, мабуть, щоб я не піднімала непотрібного йому розголосу, урізав до 20 тисяч. Спроби порозумітися з ріднею ні до чого не привели – дядько, вихваляючись, що в нього в руках увесь район, відмовив у розірванні чи зміні умов угод. Крім того, в нього з’явились нові забаганки – в доволі грубій формі він наполягає, що я маю йому подарувати в довічне користування 3 гектари землі. В розпачі я звернулась до Олександрійської міліції з заявою, яку потім було надіслано до Новоукраїнського РВ УМВС (за місцем проживання дядька). Але ось уже півтора місяці я не отримую ніякої інформації. По допомогу я звернулась також до голови Новоукраїнської райдержадміністрації Володимира Балана, який з розумінням мене вислухав і пообіцяв допомогти. Спочатку він змусив горе-фермера віддати мені екземпляр договору про оренду та державний акт на землю. Втім, горе-родич з якоїсь, відомої тільки йому причини, надав лише ксерокопію договору. У жовтні 2013 року ми звертались до прокуратури Новоукраїнського району, але питання й досі не вирішене.


Отаким ось чином, довірившись «рідній» людині, я пізнала гірке розчарування.

Дуже цікавим є той факт, що цій людині дуже швидко щастить оформлювати документи попри встановлені законодавством терміни. Як вдається моєму горе-родичу обходити «підводні течії», можна лише здогадуватися, але мені чомусь здається, що перевірки компетентних органів, прокуратури, податкової тощо дуже швидко б знайшли «друзів» Олександра Анатолійовича Цибульова в органах, які займаються оформленням документів на право користування землею, а, можливо, й декого вище.

Найогиднішим є те , що дядько намагається ще й чинити моральний тиск на мою родину. Дізнавшись, наприклад, що мій чоловік, Олег Миколайович Берсименко з 2007 року є членом партії «Батьківщина», він став погрожувати, що через знайомих йому високопосадовців-регіоналів створить йому значні проблеми.

Таким ось чином, довірившись «рідній» людині, я зазнала гіркого розчарування. На жаль, зараз я серйозно захворіла (мені зроблено складну операцію, рана після якої довгий час не загоюється) і я потребую значних коштів на лікування. До всього цього мене спіткало страшне лихо – покінчив життя самогубством мій рідний брат.

З величезною надією на розуміння та посильну допомогу Ольга Анатоліївна Пітенко.

Моя адреса: село Головківка Олександрійського району Кіровоградської області вул. Набережна, 9 (моб. телефон 0962966402).

18.06.2018 16:21
24 червня у неділю до Дня молоді за сприяння подружжя Миколи та Лариси Онул у Дендропарку пройде третій фестиваль фарб Холі та виступ гурту «Клей Угрюмого».Про це повідомляє прес-служба парку.Почато...
18.06.2018 16:00
Аграрії Бобринеччини розпочали з озимого гороху, який на Кiровоградщинi був посiяний вперше. Експериментально було висаджено всього 29 гектар.  Про це на апаратнiй нарадi повiдомив директор...
18.06.2018 15:45
Фірму ТОВ "Ятрaнь", яке нaлежить синові нaродного депутaтa Михaйлa Поплaвського Олексaндрові, звинувaчують у викиді в aтмосферу зaбруднюючих речовин. Про це повідомляє Центр медіарозслідувань...
18.06.2018 15:30
Вчора, 17 червня, в Олександрiї у 20-рiчного хлопця вкрали сумку з великою сумою грошей i дорогим телефоном на ринку навпроти житлового масиву "РАЙПОБУТ". Про це повiдомляє «Моя Олександрiя», ...
18.06.2018 15:00
Сьогодні, 18 червня, в центрі містa знaйшли отруєними шість собaк. Про це повідомилa нa своїй сторінці у фейсбук Оленa Шворaк, передaє "Aкулa". Трують собaк протитуберкульозним препaрaтом,...