АКУЛА MEDIA
Кіровоград, ярмарка, медовуха

Як на кіровоградському ярмарку медовухою пригощали

15.03.2014 | 12:18
602

Сонячний суботній ранок в Кіровограді почався з ярмарку. На площі Богдана Хмельницького розпочався ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів відмісцевих виробників «Купуй Кіровоградське». Серед чисельних торгових палаток можна знайти будь що: м'ясо-молочні вироби, печиво, мед, кераміку, одяг, предмети домашнього вжитку. М'ясо можна купити як в свіжому вигляді, так і спробувати засмажене на мангалі.

Продавці привітні, пригощають товаром усіх, хто підходить. Наприклад, біля палатки з вивіскою  «Медовуха»  двоє чоловіків зібрались купувати «питний мед» і власник цього солодкого товару відразу наливає по півчарки на пробу. Почали знайомитись. Олександр приїхав торгувати з Малої Виски. Має широкий асортимент: мед на липі, ягодах, терені, травах. 

Про себе розповідає охоче: «Маю бджоли. Шукаю кращі меди, щоб було приємно і собі і вам смакувати. Ціни не кусаються: за 25 гривень можна купити півлітра питного меду, за 50 – літр. У Малій Висці у нас є, навіть, гільдія медоварів. Я, на свою голову, багатьох понаучував робити мед, тепер таких як я, ціла гільдія. Ми займаємось медоварінням. Це не горілка, не медовуха, це мед, що п’ється. Він робиться методом самобродіння, як вино. І потім додаються трави чи ягоди, залежно від методу приготування та настоюється. Він дуже корисний для здоров’я, вважається майже снодійним, адже має заспокійливі властивості». Пригостив Олександр і мене. Найбільше сподобався мед настояний на липі.


Йдемо далі. Серед усього ярмаркового різноманіття привертають увагу яскраві ляльки-обереги. Як розповідає продавчиня, це домашні обереги. «Є домовинок, який відповідає за добробут, є Баба Яга, або ж відьма, що з латині означає «та, що відає». Вона оберігає від злих сил», - пояснює Людмила Михайлівна. Свої ляльки вона вже встигла презентувати на виставці у бібліотеці ім. Д. Чижевського. Придбати таку цікавинку можна за 100 гривень. 

Можна було на ярмарці побачити й дещо ексклюзивні товари, як от зелену ялинку. 

21.09.2018 09:30
Вчора, 20 вересня, трaдиційно проводився ювілейний X- фестивaль з нaгоди всеукрaїнського дня бібліотеки, який відбудеться 30 вересня, передaє кореспонденткa "Aкули".
21.09.2018 09:00
Упродовж минулої доби, 20 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції Об’єднaних сил булa нaпруженою, проте цілком контрольовaною Об'єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає...
20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.
20.09.2018 17:30
Осінь - чудовa порa року, якa пропонує нaм бaгaто своїх дaрів. Серед них - гриби. В нaшій крaїні збір грибів є трaдиційною спрaвою, a сaмі гриби – своєрідним хaрчовим продуктом. Однaк під чaс...
20.09.2018 17:00
Вчора, 19 вересня, в Олександрії, під чaс знесення деревa робочі повaлили ствол нa велопaрковку і пом'яли її. Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". Робочі чітко бaчили...