Лікарі радять алергікам частіше вмиватися, рідше гуляти і дотримуватися дієти, пишуть «Коментарі».
Перше весняне тепло, коли на деревах починають набухати бруньки, а з-під землі прокльовується перша зелень, крім позитивних емоцій, може завдати і чимало неприємностей. Почервонілі очі, що сльозяться, свербіж у носі, чхання, сопливість - класичні ознаки так званої весняної алергії, «розквіт» якої припадає на період із середини квітня по середину травня.
Особливість сезонної алергії полягає в тому, що вона може несподівано виникнути в будь-якому віці. І відбувається це все частіше. Фахівці пояснюють: вся справа в погіршенні екологічної ситуації, яка негативно впливає на імунну систему людини. А забруднене повітря тільки посилює дію природних алергенів. За останні 10 років кількість людей, котрі страждають від полінозу, в Україні зросла на 15%. Хоча точну кількість алергіків лікарі назвати не беруться. Адже багато хто, якщо не більшість таких страждальців, не звертаються по медичну допомогу. Хтось приймає чхання та нежить за весняну застуду, хтось просто не вірить у те, що від цієї напасті можна врятуватися.
Повністю вберегтися від пилку, який викликає алергічну реакцію, дійсно, фактично неможливо. Однак способи полегшити страждання алергіка існують.
Змініть місце проживання або їдьте у відпустку
Алергічну реакцію викликає пилок дерев, трав і кущів, який, потрапляючи в ніс, викликає реакцію імунної системи людини. Закладений ніс, очі, що сльозяться і опухли - симптоми боротьби організму з чужорідними тілами. Найбільш алергенним вважається пилок вільхи, берези, ліщини, в´яза, ясена; алергію часто викликають також дуб, клен, каштан.Дрібні частинки пилку, особливо в теплу і суху погоду, миттєво розносяться в повітрі, проникаючи в усі щілини. Тому тим, хто страждає від сезонної алергії, фахівці рекомендують стежити за періодом цвітіння дерев, і, якщо є така можливість, на цей час змінити місце проживання, переїхавши в безпечну кліматичну зону. Особливо слід берегтися людям, котрі страждають на бронхіальну астму. Їм підійде більш вологий клімат - при високій вологості пилок не так активно впливає на організм.
Частіше мийте підлогу і приймайте душ
Якщо можливості змінити місце проживання немає, доведеться шукати інші шляхи порятунку.
Найпростіший спосіб боротьби з алергією - регулярне вологе прибирання дому. Вдень вікна та двері краще тримати зачиненими, а провітрювати приміщення - виключно вночі.Також спробуйте максимально обмежити перебування на вулиці, а після повернення додому обов´язково прийміть душ. Прийшовши на роботу, бажано добре вмитися. Вода - один з головних помічників у боротьбі з пилком.
Одяг бажано прати якомога частіше, адже на ньому залишаються мільйони невидимих частинок пилку.
Правильно харчуйтеся
Під час загострення сезонної алергії дуже важливо правильно харчуватися, адже деякі продукти можуть посилити дію зовнішніх подразників. Зазвичай фахівці рекомендують відмовитися від вживання меду, трав´яних чаїв, деяких кондитерських виробів. У будь-якому випадку, слід порадитися з лікарем про те, що слід і чого не слід включати в раціон.Приймайте антигістамінні препарати
Полегшити симптоми алергії допоможуть лікарські засоби. Благо, наука не стоїть на місці, і з кожним роком антигістамінні препарати стають все більш «просунутими», вже давно не викликаючи сонливості і дозволяючи хворому вести фактично звичайний спосіб життя. Проте ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Препарат має призначати лікар, у відповідному для кожного окремого випадку дозуванні, перевищувати яке не можна - протиалергічне лікування може знизити імунітет.
Не забувайте про профілактику
А щоб зустріти алергічний сезон у всеозброєнні, профілактичне лікування слід починати ще з осені. Профілактика алергічних захворювань передбачає введення в організм у незначних дозах тих самих алергенів, які негативно впливають на ваше самопочуття. Для того, щоб визначити, які саме подразники викликають неприємні симптоми, необхідно пройти низку тестів і аналізів. Лише після всіх процедур лікар зможе визначити саме ваш алерген і призначити індивідуальне лікування.