відео, репортаж, інваліди, візочок, активісти

Як кіровоградські можновладці відмовилися в інвалідні візки сідати (ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

16.08.2016 | 17:00
1213

У Кіровограді місцеві активісти закликають чиновників відчути на собі життя в інвалідному візочку. Людям з обмеженими можливостями незручно пересуватися центром міста: відсутні пандуси, транспорт, немає вбиралень та облаштованих входів до магазинів, аптек, банків та, навіть, державних установ. 

Аби змінити ситуацію та привернути кіровоградських чиновників і політиків до проблеми безбар`єрності, інваліди організували акцію "Доступність для всіх". 

                                                

Активісти кількох громадських організацій, які займаються питаннями "доступності", досліджували це питання і в інших містах. Кажуть, в Кіровограді це питання є запущеним. 

                                                

Найбільша проблема, з якою зіштовхнулися інваліди у Кіровограді, - тротуари, а точніше, відсутність з'їздів з пішохідних доріжок.  Також їм важко пересуватися містом, адже громадський транспорт під візочки не облаштований, а соціальне таксі для постійних перевезень не призначене. До того ж мамам дітей-інвалідів у таких перевезеннях взагалі відмовляють. 

                                             

                                              

Кіровоградський міський голова Андрій Райкович наголошує: скоро транспортні муки скінчаться. Щойно проведуть тендер, місту закуплять 20 тролейбусів, облаштованих пандусовими підйомниками. 


                                              

А от 17-річного Сергія вражає людська байдужість. Хлопець на вулицю виходить не часто, адже більшості містян байдуже до того, чи може дитина-інвалід, наприклад, піднятися на тротуар чи заїхати в магазин. 

                                              

Питаннями "доступності" та безбар`єрності по суті мав би займатися Комітет забезпечення доступності інвалідів. Однак у Кіровограді останнім часом його не збирають. Засідання, яке мало відбутися у травні, перенесли з кінцями. Інваліди звернулися до Кіровоградського міського голови з проханням залучити і їх до роботи Комітету. 

                                              

Кіровоградський міський голова активістів вислухав і пообіцяв обмізкувати зі своїми заступниками, як покращити умови для особливих людей. 

                                              

За дві години проведення акції ні міський голова, ні його заступники, ні жоден з депутатів у інвалідні крісла не сіли, щоб на собі відчути, як то бути людиною, яка не може вільно та безперешкодно пересуватися містом. 

                                             

13.11.2019 18:13
На Кіровоградщині мати 12 дітей покинула вісьмох одних в холодній хаті, не залишивши навіть їжі.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі ГУНП області.Пoвідoмлення прo те, щo в oднoму з будинків...
13.11.2019 17:46
У Кропивницькому бізнесмен Роман Сидоров огородив скандальну земельну ділянку біля будинку Попова, 9/2 парканом, щоб розпочати на ній встановлення магазину. Про це повідомляє кореспондентка...
13.11.2019 15:53
12 листoпада, викoнавчий кoмітет міськoї ради Крoпивницькoгo прийняв низку рішень щoдo надання грoшoвoї дoпoмoги мешканцям міста.Про це повідомляє прес-служба міської ради, передає "Акула". ...
13.11.2019 15:17
У Нoвoпразькoму центральнoму парку встанoвленo нoві тренажери.Про це йдеться на сайті Новопразької громади, передає "Акула". Нoвoпразька селищна oб’єднана теритoріальна грoмада активнo співпрацює...
13.11.2019 14:42
На теритoрії oбласті трапляються випадки, кoли під виглядoм працівників кoмунальних чи сoціальних служб, а такoж прoдавців різнoманітних тoварів діють злoвмисники, які шляхoм oбману завoлoдівають...