відео, репортаж, інваліди, візочок, активісти

Як кіровоградські можновладці відмовилися в інвалідні візки сідати (ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

16.08.2016 | 17:00
1090

У Кіровограді місцеві активісти закликають чиновників відчути на собі життя в інвалідному візочку. Людям з обмеженими можливостями незручно пересуватися центром міста: відсутні пандуси, транспорт, немає вбиралень та облаштованих входів до магазинів, аптек, банків та, навіть, державних установ. 

Аби змінити ситуацію та привернути кіровоградських чиновників і політиків до проблеми безбар`єрності, інваліди організували акцію "Доступність для всіх". 

                                                

Активісти кількох громадських організацій, які займаються питаннями "доступності", досліджували це питання і в інших містах. Кажуть, в Кіровограді це питання є запущеним. 

                                                

Найбільша проблема, з якою зіштовхнулися інваліди у Кіровограді, - тротуари, а точніше, відсутність з'їздів з пішохідних доріжок.  Також їм важко пересуватися містом, адже громадський транспорт під візочки не облаштований, а соціальне таксі для постійних перевезень не призначене. До того ж мамам дітей-інвалідів у таких перевезеннях взагалі відмовляють. 

                                             

                                              

Кіровоградський міський голова Андрій Райкович наголошує: скоро транспортні муки скінчаться. Щойно проведуть тендер, місту закуплять 20 тролейбусів, облаштованих пандусовими підйомниками. 


                                              

А от 17-річного Сергія вражає людська байдужість. Хлопець на вулицю виходить не часто, адже більшості містян байдуже до того, чи може дитина-інвалід, наприклад, піднятися на тротуар чи заїхати в магазин. 

                                              

Питаннями "доступності" та безбар`єрності по суті мав би займатися Комітет забезпечення доступності інвалідів. Однак у Кіровограді останнім часом його не збирають. Засідання, яке мало відбутися у травні, перенесли з кінцями. Інваліди звернулися до Кіровоградського міського голови з проханням залучити і їх до роботи Комітету. 

                                              

Кіровоградський міський голова активістів вислухав і пообіцяв обмізкувати зі своїми заступниками, як покращити умови для особливих людей. 

                                              

За дві години проведення акції ні міський голова, ні його заступники, ні жоден з депутатів у інвалідні крісла не сіли, щоб на собі відчути, як то бути людиною, яка не може вільно та безперешкодно пересуватися містом. 

                                             

22.05.2019 18:00
Веснa визнaчaється не стовпчиком в термометрі ... Веснa визнaчaється кольором небa...
22.05.2019 17:30
У мешкaнців бaгaтоквaртирних будинків Кропивницького з’явилaся можливість відмовитися від центрaлізовaного теплопостaчaння тa обрaти для себе інший, aльтернaтивний вaріaнт. Про це...
22.05.2019 17:00
13 родин отримувaтимуть компенсaції з оплaти послуги "муніципaльнa няня".Про це йдеться на сайті Кіровоградської ОДА, передає "Акула". Для підтримки молодих сімей, які виховують дітей до 3...
22.05.2019 16:31
Прaвоохоронці вилучили у жителя Олексaндрії нaркотичні зaсоби, "психотропи" тa зброю.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області. У рaмкaх оперaції "Зброя і вибухівкa" поліцейські...
22.05.2019 16:01
Увaгa: сaме чaс розпочинaти боротьбу з aмброзією полинолистою.Про це "Акулі" повідомили в Держпродспоживслужбі. З встaновленням теплої погоди починaється aктивний ріст рослинності, a...