Онул, Кропивницький, ДБР, бізнес, свавілля

Історія успіху без «відкатів»: про перемогу над безчинством ДБР розповіла кропивничанка Лариса Онул (ВІДЕО)

11.10.2019 | 13:55
6085

Кропивницьким бізнесменам вдалось побороти свавілля ДБР, відстоявши інтереси своїх компаній у суді.

Про це на прес-конференції, що відбулась у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" розповіла власниця бізнесу Лариса Онул цього тижня, інформує «Акула».

Історія почалася з того, що в червні цього року несподівано для власників з незрозумілих причин було накладено арешти на всі рахунки в банках та рахунки ПДВ. Так як слідчий по даній справі не зміг надати жодних пояснень, компанією було підготовлено клопотання про скасування арешту. Ухвалами слідчого судді Печерського суду 6 серпня клопотання були задоволені, арешти скасовані. А вже 9 серпня прокурор звернувся з повторним клопотанням про накладення арештів на рахунки, в результаті чого 18 серпня ухвалою суду повторно було накладено арешти. І тільки після звернення до суду апеляційної інстанції і за результатами розгляду апеляційних скарг 30 вересня та 1 жовтня ці ухвали вже вдруге були скасовані.

За словами адвоката, дана ситуація – це цілеспрямована практика окремого підрозділу Генеральної прокуратури, який вирішив таким чином впливати на бізнес-середовища в Україні.

Про відпрацьовану схему говорить також той факт, що, по даній кримінальній справі у судовому реєстрі є більше 700 ухвал про накладення арештів на кошти або на майно близько 550 компаній. 

Зазначимо, що згідно з інформацією в базі судових рішень, раніше в апеляційній інстанції домогтися скасування арешту рахунків змогли також ще дві компанії - «Фіш Рітейл» та «Єдина система».

«З моменту накладення арешту нікого з вказаних товариств не викликали на допит, не проводились будь-які слідчі дії, не проводились будь-які обшуки, допити, отримання інформації з банків, нічого. Тобто ми побачили, що накладаються арешти, а потім зі сторони прокуратури і ДБР нічого не відбувається – вони просто сидять і очікують. Це не має нічого спільного з кримінально-процесуальним кодексом, це є просто незаконне втручання в діяльність бізнесу,тому що, якщо слідчий чи прокурор може заблокувати діяльність компанії – він має повний контроль над нею. Власники підприємства завжди мають два шляхи: або пробувати добиватись правди в суді – те, що зробили мої клієнти, або «вирішувати», даючи «відкати».  За цей час майже чотири місяці їх рахунки були заблоковані. Тому ми вважаємо, що про це не можна мовчати і така практика з боку Генеральної прокуратури має бути припинена.», - розповів адвокат Любомир Дроздовський.


«Я не розумію, чому державне бюро розслідувань висунуло на наші підприємства підозру, адже ми ніколи не брали участь у тендерах, не мали стосунку до державних коштів, не мали жодних державних дотацій на сільгосппідприємства. Ми вміємо вести свій бізнес чесно, що ми і довели в суді», - зазначила пані Лариса.

Як йдеться на сайті ДБР, у його підслідності перебувають найвищі посадовці, судді, працівники правоохоронних органів та ті, хто вчинили військові злочини, а не бізнес.


Арешт рахунків, по суті, – це блокування роботи компаній, адже здійснення будь-якої діяльності є неможливим. Така схема на сьогодні є досить поширеною в Україні. Нагадаємо, нещодавно про подібну схему у інтерв’ю «Акулі» розповів Олександр Дьоміч - заступник директора Кіровоградської нафтопереробної компанії, що також стала об’єктом свавілля правоохоронних органів

«Нас не повідомляють про розгляд справ. Наші адвокати постійно намагаються відслідковувати внесення клопотань, закон говорить, що ми маємо право на захист і маємо право бути присутніми при розгляді цих клопотань, але ні суд, ні прокуратура не повідомляють нас як учасників кримінального процесу про розгляд. Ми два-три рази на день звертаємось до них з питанням, коли буде здійснюватись розгляд, і не отримуємо відповіді, всі ухвали приймаються без нас, відповідно, ми не можемо належним чином захищатися в судах. Печерський суд накладає  новий арешт на майно підприємства, не викликаючи в судове засідання власника майна підприємства, тому що слідчий просить розглядати клопотання без власника майна», - зазначав Олександр.

Читайте також: Правова держава починається із кожного з нас


19.10.2019 16:31
Учні 11 класу наукового ліцею висадили алею дубів біля кропивницького Дендропарку.Про це повідомляє "Суспільне", інформує "Акула".Діти приурочили висадження дерев до закінчення школи. Доглядати...
19.10.2019 11:42
У Кропивницькому більше сотні пенсіонерів натвчаються танцям в університеті "Третього віку натхнення".Про це йдеться в сюжеті "Суспільного", інформує "Акула".Університет три роки тому...
19.10.2019 09:46
У Кропивницькому земельну ділянку на розі вулиць Попова та Юрія Коваленко площею 4800 метрів квадратних хочуть віддати під будівництво та обслуговування будівель торгівлі.Відповідний проект...
18.10.2019 19:09
Полiцейськi Кіровоградщини вкорте виявили водiїв, якi, ймовiрно, перебували за кермом пiд дiєю наркотичних речовин.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі патрульної поліції області. Нещодавно, ...
18.10.2019 18:27
Сьогодні, 18 жовтня, вiдзначають Європейський день боротьби з торгiвлею людьми, інформує "Акула". День започаткований Європарламентом у 2007 роцi. Торгiвля людьми – це злочин, жертвами якого...