податкові, нововведення, держреєстрація, свідоцтва, фізособи

Хотіли, як краще: податкові спрощення для ускладнення життя підприємців

29.01.2014 | 14:18
724

Зміни та податкові нововведення з 2014 року

Зміна ставок податків

Зниження ставки податку на додану вартість до 17% відкладено на 2015 рік. 19 грудня 2013 Верховна Рада прийняла проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ставок окремих податків і податкових пільг), а 27-го Президент України його підписав. Відповідно до нього ставка ПДВ в 2014 році залишається на колишньому рівні – 20%.

Крім цього, Закон передбачає поступове зниження (протягом трьох років) ставки податку на прибуток підприємств з 19% до 16%. Передбачено встановити такі ставки: в 2014 році – 18%, в 2015 році – 17%, з 2016 року – 16%.

Також продовжено дію звільнення від оподаткування податком на додану вартість необроблених шкур та шкіри без подальшої обробки, операцій з металобрухтом до 1 січня 2015 року, а також запроваджено звільнення від оподаткування цим податком операцій з макулатурою. Законом також збільшено вдвічі ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Електронні документальні невиїзні позапланові перевірки

Сервісом «електронна перевірка» вже з 1 січня 2014 зможуть скористатися платники єдиного податку, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування. Для цього достатньо повідомити територіальним органам Міністерства доходів і зборів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів. Електронна перевірка проводиться на підставі заяви платника податків.

У 2014 році Міндоходів не перевірятиме малий і середній бізнес

Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде продовжено в 2014 році.

З 01.01.2014 р. підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат. Це дозволить автоматично, на підставі даних книги подавати податкову звітність в режимі онлайн.

Відшкодування ПДВ за скороченою процедурою

З 01.01.2014 р. підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, який є обов'язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, буде скорочений з 20 до 5 днів.


Свідоцтва платників ПДВ та єдиного податку будуть скасовані

01.01.2014 р. з ПКУ зникли згадки про такі документи, як свідоцтва платника ПДВ та єдиного податку. Інформацію про реєстрацію нового платника ПДВ (або її анулювання) будуть вносити тільки до Реєстру платників відповідного податку. Документально підтвердити свій податковий статус можна буде за допомогою виписки з Реєстру. Його будуть надавати на запит платника безкоштовно.

Штрафи за ненадання контрольно-звітної інформації РРО в електронній формі

01.01.2014 р. почалось застосування штрафних санкцій у розмірі 170 грн. за ненадання до органів Міндоходів контрольно-звітної інформації РРО в електронній формі відповідно до вимог чинного законодавства.

Електронний кабінет платника податків та електронна звітність

З нового року запрацював «Електронний кабінет платника податків» – система, що надає можливість подавати податкову звітність в режимі реального часу. Тепер кожен платник має можливість облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце, в якому буде фіксуватися вся інформація про його розрахунках з бюджетом. Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет.

Спрощення держреєстрації платників ПДВ та єдиного податку

З 1 січня вступили в силу зміни до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків. Документом передбачена можливість подачі держреєстратору разом з реєстраційною карткою заяви про добровільну реєстрацію як платника ПДВ та/або обрання спрощеної системи оподаткування. 

09.01.2019 14:12
Міська рада міста Кропивницького встановила розміри ставок єдиного податку для юридичних та фізичних осіб – підприємців. Про це «Акулу» інформує Кропивницьке управління ГУ ДФС у...
23.11.2018 13:00
Нa п'ятницю, 23 листопaдa, Нaціонaльний бaнк Укрaїни (НБУ) встaновив офіційний курс гривні до aмерикaнського долaрa нa рівні 27,74 грн / $. Про це повідомляє НБУ, передає "Акула". Тaким чином, в...
08.11.2018 15:00
Щомісяця укрaїнці купують товaрів у розстрочку нa суму понaд 700 мільйонів гривень.Про це "Акулі" повідомили в ПривaтБaнку з посилaнням нa стaтистику оформлення сервісів "Миттєвa розстрочкa" тa...
23.10.2018 12:00
Кіровогрaдськa облaсть отримaлa черговий трaнш держсубвенції.Про це інформує прес-служба Кіровоградської ОДА, передає "Акула". Кошти ІI трaншу держaвної субвенції нa виплaту держaвної допомоги...
16.10.2018 14:00
У січні-вересні поточного рoку за прoтoкoлами прo пoрушення митних правил вилученo майна на 1,4 млн гривень. За рішеннями судoвих інстанцій кoнфіскoванo майна на 25 тис. гривень.  Прo це...