Вода з-під крану може бути небезпечною. Науковці переконують, що саме хлор, яким очищують воду, завдає шкоди здоров'ю, зокрема викликає рак. Натомість медики оптимістичніші і запевняють: хлор не канцерогенний.
Нині хлорування є одним із найпоширеніших методів очищення води не тільки в Україні, а й у Європі загалом. Це порівняно дешево і не потребує складного устаткування, а деякі науковці навіть вважають, що хлорування води – найбільше відкриття в медицині ХХ століття, адже змогло зупинити розповсюдження кишкових інфекцій у містах.
Чи справді хлорування є таким безпечним, взялися перевірити вчені, які провели масштабні дослідження і виявили, що у більшості міст України з кранів течуть ледь очищені стоки, а не вода, придатна для вживання. За спостереженням науковців, кількість хлору у воді зростає.
Ви намагаєтеся зробити чай, зварити борщ, і в результаті виходить, що є органіка, є хлор і це кипить як реактор. Утворюються речовини, які вміщують хлор, вони дуже канцерогенні і небезпечні для людини. Якщо слизові оболонки стравоходу, шлунка, кишківника весь час контактують із канцерогенними речовинами, це рано чи пізно дасть про себе знати пухлиною органів травної системи, кажуть фахівці. І це науково та статистично доведений факт. Країни з поганою екологією, а особливо низькою якістю води – лідери з онкозахворювань органів травлення. І якщо 10 років тому вважалося, що звичайне кип'ятіння робить воду кращою, нині навіть після термічної обробки водопровідна вода питною не стає.
Якість води здавна улюблена тема екологів, та чи справді саме хлор несе таку небезпеку для людського організму? Хлор не є канцерогенним і сам по собі не може викликати онкологічні захворювання. За словами медиків, те, що хлор не канцерогенний, аж ніяк не означає, що вода, яку ми споживаємо, якісна. Але це вже тема зовсім іншої розмови.
"Хлор і справді може бути токсичним, – пояснює лікар-токсиколог Ігор Маковецький, – але не в тих дозах, які містяться у звичайній водопровідній воді".
Нині дедалі частіше постає питання заміни хлорування озонуванням. Крім того, воду можна знезаражувати іонами срібла, обробляти ультрафіолетовим та гамма-промінням, ультразвуком, звісно ж, кип'ятити і стерилізувати. Але кожен з цих методів потребує витрат, а хлорування залишається найдешевшим і найпростішим методом.