АКУЛА MEDIA
Голову комісії ЖКГ звинувачують у некомпетентності

Голову комісії ЖКГ звинувачують у некомпетентності

21.12.2017 | 13:12
499

Сьогодні, 21 грудня, о 10-й годині мало відбутися четверте засідання десятої сесії міської ради Кропивницького, присвячене бюжету 2018 року. Але вже на початку сесії почалися непорозуміння, пов’язані із затримкою початку засідання майже на годину.

У залі перебували зо два десятка депутатів на чолі з міським головою, однак для кворуму, судячи з усього, цього було не достатньо.

Як з’ясувалося пізніше, частина депутатів, члени постійної комісії ЖКГ були зібрані в екстреному порядку на засідання комісії головою Володимиром Зайченком.

Коли нарешті депутати зібралися у сесійній залі, Володимир Зайченко запропонував внести до порядку денного зміни щодо програми  з благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства на 2017-2021 роки. Ця пропозиція викликала обурення депутатів через непослідовність у діях голови комісії.

«Я був присутній на комісії ЖКГ і був страшенно здивований тим, як сьогодні намагаються протягнути те, що нікому не треба.  Уявіть собі таку картину: внесли якісь зміни, про які депутати нічого не знають. Немає документів для ознайомлення кому і які зміни внесли, то що ж ми виносимо на порядок денний? Правильне питання полягає у тому, що нам потрібно зібратися, коли головою комісії був Роман Розгачов, він запрошував кожного депутата, який показував свою програму, зміни, доповнення і ми разом дивилися, кому на який округ які кошти потрібні і що можна зробити. Тобто вівся діалог, а зараз мене просто ставлять до відома, що за мене хтось щось вніс, про що я нічого не знаю. Голова постійної комісії вести її не може, порядок денний затвердити не може, але хочете щось протягнути. І отримається ситуація, що комусь дадуть по три мільйони, а комусь копійчини.» -  повідомив депутат міської ради Михайло Демченко.

Як виявилося, засідання комісії ЖКГ стало несподіванкою для депутатів, і, зокрема для членів комісії, яких повідомили про засідання сьогодні, о 8-й годині ранку.

«Я, як член комісії по ЖКГ, хочу проінформувати, що протягом останніх місяців на нашу комісію надходило дуже багато пропозицій від різних депутатів різних фракцій на 2018 рік. Але було прийняте протокольне доручення спочатку проаналізувати ті об’єкти, які було зроблено у 2017 році, які не встигли зробити, розглянути у цьому році і внести зміни. На останньому засіданні Віктор Кухаренко запропонував відтермінувати це питання і ми перенесли його розгляд на січень місяць. А сьогодні зранку всім членам комісії о 8-й годині подзвонили і сказали, що є необхідна терміновість розглянути ці питання сьогодні. Ми всі розуміємо, що це сценарій якоїсь групи депутатів, на чолі скоріш за все з секретарем міської ради, які замість того щоб об’єднати депутатський корпус, та провести сьогодні бюджетну сесію, просто роблять скандал і намагаються зірвати цю сесію», - зазначила депутат міської ради Валентина Яремчук.


Депутат запропонувала повернутися до останньої пропозиції і відкласти розгляд програми на січень, щоб можна було ґрунтовно проаналізувати виділення коштів на депутатські округи.

Більшість депутатів підтримали рішення про відтермінування і детальне обговорення цього питання.

 «Я хочу проінформувати вас про абсолютно ганебне і неприпустиме явище, яке відбулося сьогодні вранці, коли необґрунтовано, не повідомивши всіх членів депутатської комісії з питань ЖКГ за годину зібрали і намагалися в нелигітимний незаконний спосіб протягнути зміни у програмі з благоустрої в житлово-комунальній галузі, на 2018-2021 роки. Жоден депутат не отримав інформації про те, що буде в цій програмі, які були внесені пропозиції, які зміни відбулися і в якому варіанті зроблена ця програма. Я, як голова фракції, цієї програми досі на руках не маю. Вчора у нас відбувалася погоджувальна нарада і ми чітко домовилися, що сьогодні розглядатимемо питання бюджету на 2018 рік і було домовлено, що управління підготують звіт, для того щоб побачити, які округи в нас фінансувалися і які кошти виділялися, на які об’єкти і програми і тільки після цього логічно і послідовно працювати далі. Замість цього сьогодні вранці нашим головою Зайченком призначена комісія на підставі якогось протокольного доручення, про яке депутати не чули і яке не голосували. Депутати випадково зайшли у кабінет і побачили це дійство. Послідовної і виваженої позиції не почули. В чому така терміновість перед бюджетною сесією тим паче коли депутати цього не знають», - повідомив Олександр Цертій.

Як зазначив депутат,  голову постійної комісії ніхто не вповноважував вносити це, як узгоджувальний варіант постійної комісії, тому що під час голосування питання не набрало відповідної кількості голосів і він не має право виносити програму на сесію, адже його не підтримали ні колеги, ні члени постійної комісії.

Після емоційного обговорення гострого питання, депутат міської ради Олександр Цертій, запропонував міському голові оголосити перерву, Андрій Райкович дав депутатам годину часу.

18.01.2018 09:30
Знам’янський міський гoлoва Сергій Філіпенкo минулoгo рoку жoднoгo разу не oтримав премію, яка назначається  щoквартальнo рішенням Знам’янськoї міськoї ради. З цьoгo привoду oчільник нашoгo...
02.01.2018 10:00
Нарoдний депутат з Oлександрії Анатoлій Кузьменкo направив запит в Держслужбу праці з прoханням прoвести перевірку Міністерства енергетики та вугілля України на предмет закoннoсті дій oстанньoгo. ...
28.12.2017 14:31
Завершуючи рік звинуваченнями блoгера Руслана Гаврилoва у пoданні неправдивих відoмoстей прo власні дoхoди, міський гoлoва Oлександрії Степан Цапюк вирішив на власнoму прикладі...
28.12.2017 12:00
У Крoпивницькoму під пoпулярну музику мешканці двoх сіл - Мар'янівки та Веселівки вимагали дoзвoлу oб’єднатися в теритoріальну грoмаду. Прo це йдеться у сюжеті ТСН, передає "Акула". Кажуть,...
28.12.2017 10:00
Серед 63 oбіцянoк, які дав міський гoлoва Андрій Райкoвич кропивничанам, не викoнанo лише чoтири. Таке дoслідження oприлюднив ресурс "Слoвo і Ділo", передає "Акула". Таким чинoм, у рейтингу...