АКУЛА MEDIA
"Затишний дір", "Статський радник", Кіровоград

Ентузіазм пенсіонерки - альтернатива губернаторській програмі

30.07.2013 | 13:23
1288

Всім нам хотілося б зробити оточуючий світ навколо себе трохи кращим, чи не так? І в наш час стрімкого розвитку міст і технологічного прогресу насамперед хотілося б бачити побільше зелених парків, натуральних продуктів на поличках магазинів і взагалі наблизити до себе «матінку природу».

Ось і Кіровоград не залишився осторонь цього прагнення. Два роки тому в нашому місті мав місце унікальний телевізійний проект під назвою «Статський радник». Ініціатором даного дійства став Сергій Ларін. Проект був покликаний, небагато немало, розкрити потенціал 12 найкращих менеджерів нашого краю і визначити серед них одного, вартого «місця під сонцем» поряд з нашим тодішнім губернатором. Планувалася реалізація 12-ти проектів, які мали змінити місто на краще:

- «Гаряча лінія» (робота зі зверненнями, проханнями, скаргами громадян на неправомірні дії або бездіяльність органів місцевої влади, державних установ та організацій у вирішенні проблем жителів області).

- «Жива вода» (екологічний проект з очистки, відновлення та облаштування криниць та кюветів).

- «Затишний двір» (програма облаштування прибудинкових територій біля багатоквартирних будинків).

- «Зірка пам’яті» (турбота про ветеранів, забезпечення автомобілями інвалідів Великої Вітчизняної війни).

- «Історія рідного краю» (розвиток регіонального патріотизму, створення підручників, серії DVD – дисків, шкільного щоденника).

- «Купуй кіровоградське» (стимулювання продажу товарів місцевих виробників).

- «Молоко Кіровоградщини» (підтримка молочних кооперативів, будівництво міні – молокозаводів).

- «Світла Кіровоградщина» (програма зі встановлення вуличного освітлення в сільській місцевості).

- «Спеціальна економічна зона «Світловодськ» (створення технопарку на базі високотехнологічного виробництва).

- «Спортмайданчики – дітям» (будівництво спортивних та дитячих майданчиків).

- «Шкільна парта» (програма забезпечення школярів партами й профільними кабінетами).

- «Чиста та зелена Кіровоградщина» (програма облаштування, озеленення парків, скверів, лісопосадок).

І здавалося б що може бути краще? 12 обраних перетворюють наше містечко на «маленький Париж», а один з цих чудових людей ще й стає радником губернатора і це дає надію на те, що новостворений помічник внесе щось нове і хороше в долю нашого міста. Але не так склалося, як гадалося...

По-перше, своїм радником Ларін так нікого і не визнав, а по-друге, далеко не всі програми, м’яко кажучи, були втілені в життя. А, якщо не пом’якшувати, то виконання цих програм близьке до планки «ганебно».

Для перевірки ми навмання обрали один з вищезгаданих проектів. І під руку нам потрапила кампанія під назвою «Затишний двір». Побувавши в декількох подвір’ях перед очима відкрилась така картина:

Це один мальовничий куточок на вулиці Героїв Сталінграду


А це вже інший

«І що ж тут ганебного?» - запитаєте ви. Тут ніби попрацювала команда професіоналів, створивши таке гарне подвір’я. Тим не менш, у всій цій «ідилії» є одне суттєве «але». Все це зробила ось ця усміхнена жіночка:

І вона зовсім не головна активістка програми «Затишний двір» або якась досвідчена наймана робітниця – це проста пенсіонерка, яка має бажання і натхнення робити щось краще для себе і людей навколо. І найдивовижніше те, що Ганна Тимофіївна зробила 2 декоративні садочки своїми власними руками, лише інколи приймаючи допоміжні матеріали від небайдужих людей. На це в неї пішов приблизно 1 місяць.

І ви знаєте, після цього якось ніяково читати новини, як дружня команда «Статського радника», залучившись підтримкою жителів будинку, КРЕпу №6, депутата міської ради від Партії регіонів, голови Кіровської районної ради, ОблCпоживCпілки, представництва компанії «Хімрезерв» у м. Кіровограді та Кіровоградського обласного лісового господарства, на протязі двох тижнів, незважаючи ні на що, робила декоративні доріжки, турнік і столик... і все це всього через півтора року після закінчення проекту «Радника». Як годиться, після такої титанічної праці свою порцію подяк отримали всі учасники даного оновлення, в тому числі і Ларін.

А між тим, жителі сусіднього дому, надихнувшись прикладом Ганни Тимофіївни, теж вирішили прикрасити свій двір і, як нам здається, досить вдало:

Між тим Пацаєва також не відстає:

Дивлячись на таку красу, хочеться вірити, що таких подвір’їв буде з’являтись все більше і більше. І справа тут не в якихось обласних програмах розвитку, конкурсах чи тендерах – справа тут в звичайних людях, які, в той час як «обрані» змагаються за право щось десь покращити, беруть до рук інструменти і роблять світ навколо себе трошечки кращим. І якби наші «маодзедуни» нарешті навчились бачити, а не дивитись, то напевно зрозуміли б, що навіть прості люди можуть бути не гіршими від команди професіоналів. Варто лише повірити в них і прийняти ентузіазм і бажання, яким вони сповнені, замість того, щоб змагатись між собою за те, хто і чим буде керувати.

Андрій Вергуленко

18.03.2018 16:00
Минулого тижня жителі Кіровоградщини відчули на собі всі "принади" зимових катаклізмів. Гори снігу, які почали пертворюватися на холодну багнюку, неочищені тротуари, та "моря" талої води на...
18.03.2018 13:00
17 березня o 18:12 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo пoжежу на теритoрії приватнoгo дoмoвoлoдіння на вул. Чкалoва у с. Клинці Кірoвoградськoгo райoну. Прo це пoвідoмляє...
18.03.2018 11:25
На підтримку 6-річного Давида Агєєва, який долає онкозахворювання, у Кропивницькому пройшов концерт авторської пісні  "Перший весняний Компот". Про це повідомляє кореспондент "Акули". ...
18.03.2018 09:00
Вчoра, 17 березня, вiдбувся матч мiж "Oлiмпiкoм" та "Зiркoю". Пoєдинoк прoйшoв у Києвi та закiнчився перемoгoю крoпивничан, передає "Акула". Пoпри снiг, щo сипав у oбличчя гравцiв, "Зiрка" мала...
17.03.2018 11:00
З 15 пo 17 березня представники Дoнецькoгo націoнальнoгo медичнoгo університету беруть участь у Дев’ятій Міжнарoдній виставці “Сучасні заклади oсвіти - 2018” та Сьoмій Міжнарoдній виставці oсвіти за ...