АКУЛА MEDIA
Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

07.02.2018 | 14:00
577

Одним з найбільш обговорюваних та дискусійних питань у будь-якому суспільстві є питання наркотиків та  наркотичної залежності. Проте, у цій статті ми розповімо вам про відносно «нового гравця» на  цьому поприщі. Мова піде про Spice, інші назви «ладан» або ж синтетична марихуана.

Синтетичний наркотик, котрий  набирає  популярності серед молоді Східної Європи останніми роками. То що ж таке «Спайс»?

У 2002 році пакетики з написом Spice, схожі на ті, в котрих розфасовують чай, випустила на ринок ірландська фірма PsycheDeli. Суміші складалися з екзотичних рослин, які дають невеликий галюциногенний ефект і не включали жодних заборонених найменувань: шавлія провісників, мала гавайська троянда. На цю новинку звернули увагу, коли в 2008 році в Німеччині встановили, що рослини просочені речовиною JWH-08.

Нажаль, як і більшість трендів, до України ці суміші теж дібрались, і є популярними серед  молоді.

Для того, аби розбиратись, чому лікарі – наркологи б’ють на сполох стосовно цього феномену, автор матеріалу  поспілкувався  з практикуючим  лікарем –наркологом обласного диспансеру.

Зазначимо, що фахівець відзначив, що найбільша  небезпека криється  у тому, що «спайс» є синтетичною речовиною, котра  наноситься  на  практично на будь –яку  речовину.

«Дослідження показали, що синтетичні аналоги природніх речовин набагато сильніші, якщо бути точнішим «спайси» в п’ять разів перевищують дію найміцнішого сорту марихуани. Дія спайсівможе продовжуватись від п’яти хвилин до декількох годин. Вони викликають надзвичайно швидке звикання, так  що стати залежним можна після першого вживання. Дуже швидке поширення цей наркотик  отримав  через відносно низьку ціну, сильного впливу  на людину, а  також через хибного уявлення споживачів про те, що «трава не наркотик, «краще  курити ніж пити горілку»,- наголосила  лікар.

Як  бачимо, лікарі категоричні у своїх висновках, щодо цього наркотику, хоча він і  являється малодослідженими.


«Хімічні формули таких речовин постійно видозмінюються, аби обійти законодавство, тому  складно передбачити вплив їх на організм людини»,- прокоментувала  лікар  приймального відділення.

Найчастіше вживає цей наркотик  молодь 15-16 річного віку і старше. Як  повідомив  лікар вживання, навідь однієї дози надзвичайно небезпечне. Перш за все «спайси» уражають психіку.

«Спайси гальмують розвиток – нерідко 18 – ти річний поводить себе як десятирічний, часто залежними стають люди, які раніше курили марихуану, і  шукають їй заміну»,- повідомила  нарколог.

То чим же небезпечне  передозування для  організму? 

Передозування спайсами зустрічаються часто, оскільки важко визначити концентрацію діючої речовини.

«Найчастіше передозування супроводжуються запамороченням голови, нудотою втратою свідомості. Небезпека передозування та інтоксикації полягає в розвитку гострих психічних розладів, котрі не проходять навіть після припинення дії речовини на  організм», - додала спеціаліст. 

Як протистояти та боротися зі спайсом?

У даному випадку є декілька способів. Перший законодавчий, так, Постановою Кабінету міністрів України № 373 від 31.05.2010 в список наркотичних препаратів, психотропних речовин і прекурсорів внесені JWH-018, CP 47,497 та його гомологи, а також деякі інші синтетичні канабіноїди.

2011 р. до переліку психоактивних речовин було включено «курильні суміші» – «мікси» або «спайс» – які раніше вільно розповсюджувались завдяки торговій мережі, бо не були внесені до переліку наркотичних речовин.

Другий спосіб – народний в мережі можна віднайти відео, затримання небайдужими громадянами торговців цим наркотиком. 

Спеціалісти попереджують, що будь які наркоти є небезпечними.

Юрій Никифорук

16.07.2018 17:30
Aфрикaнські племенa відкриють тaємниці обрядів для дітлaхів Дендропaрку. Про це "Aкулі" повідомили в прес-службі Дендропaрку. Недільного дня, 22-го липня, зa ініціaтиви подружжя Миколи тa ...
16.07.2018 17:00
Нa Кіровогрaдщині з почaтку 2018 року під чaс проведення перевірок щодо дотримaння вимог земельного зaконодaвствa нaрaховaно шкоди нa суму 3,26 млн гривень. Про це інформує прес-службa...
16.07.2018 16:30
Зa добу, що минулa, пожежно-рятувaльні підрозділи Кіровогрaдської облaсті приборкaли три пожежі в житловому секторі.Про це інформує У ДСНС  облaсті, передає "Акула". Тaк, 16 липня о...
16.07.2018 16:07
Сьогодні, 16 липня, щоб потрапити до квартири у Кропивницькому, де перебувала дитина, довелося викликати рятувальників. Про це "Акулі" стало відомо з власних джерел. Подія сталося по вулиці...
16.07.2018 16:00
У Свiтловодськiй мiськрайоннiй фiлiї Кiровоградського обласного центру зайнятостi розпочав роботу клуб для безробiтної молодi «Новi горизонти». Про це повідомляє Кіровоградський обласний центр...