АКУЛА MEDIA
Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

07.02.2018 | 14:00
417

Одним з найбільш обговорюваних та дискусійних питань у будь-якому суспільстві є питання наркотиків та  наркотичної залежності. Проте, у цій статті ми розповімо вам про відносно «нового гравця» на  цьому поприщі. Мова піде про Spice, інші назви «ладан» або ж синтетична марихуана.

Синтетичний наркотик, котрий  набирає  популярності серед молоді Східної Європи останніми роками. То що ж таке «Спайс»?

У 2002 році пакетики з написом Spice, схожі на ті, в котрих розфасовують чай, випустила на ринок ірландська фірма PsycheDeli. Суміші складалися з екзотичних рослин, які дають невеликий галюциногенний ефект і не включали жодних заборонених найменувань: шавлія провісників, мала гавайська троянда. На цю новинку звернули увагу, коли в 2008 році в Німеччині встановили, що рослини просочені речовиною JWH-08.

Нажаль, як і більшість трендів, до України ці суміші теж дібрались, і є популярними серед  молоді.

Для того, аби розбиратись, чому лікарі – наркологи б’ють на сполох стосовно цього феномену, автор матеріалу  поспілкувався  з практикуючим  лікарем –наркологом обласного диспансеру.

Зазначимо, що фахівець відзначив, що найбільша  небезпека криється  у тому, що «спайс» є синтетичною речовиною, котра  наноситься  на  практично на будь –яку  речовину.

«Дослідження показали, що синтетичні аналоги природніх речовин набагато сильніші, якщо бути точнішим «спайси» в п’ять разів перевищують дію найміцнішого сорту марихуани. Дія спайсівможе продовжуватись від п’яти хвилин до декількох годин. Вони викликають надзвичайно швидке звикання, так  що стати залежним можна після першого вживання. Дуже швидке поширення цей наркотик  отримав  через відносно низьку ціну, сильного впливу  на людину, а  також через хибного уявлення споживачів про те, що «трава не наркотик, «краще  курити ніж пити горілку»,- наголосила  лікар.

Як  бачимо, лікарі категоричні у своїх висновках, щодо цього наркотику, хоча він і  являється малодослідженими.


«Хімічні формули таких речовин постійно видозмінюються, аби обійти законодавство, тому  складно передбачити вплив їх на організм людини»,- прокоментувала  лікар  приймального відділення.

Найчастіше вживає цей наркотик  молодь 15-16 річного віку і старше. Як  повідомив  лікар вживання, навідь однієї дози надзвичайно небезпечне. Перш за все «спайси» уражають психіку.

«Спайси гальмують розвиток – нерідко 18 – ти річний поводить себе як десятирічний, часто залежними стають люди, які раніше курили марихуану, і  шукають їй заміну»,- повідомила  нарколог.

То чим же небезпечне  передозування для  організму? 

Передозування спайсами зустрічаються часто, оскільки важко визначити концентрацію діючої речовини.

«Найчастіше передозування супроводжуються запамороченням голови, нудотою втратою свідомості. Небезпека передозування та інтоксикації полягає в розвитку гострих психічних розладів, котрі не проходять навіть після припинення дії речовини на  організм», - додала спеціаліст. 

Як протистояти та боротися зі спайсом?

У даному випадку є декілька способів. Перший законодавчий, так, Постановою Кабінету міністрів України № 373 від 31.05.2010 в список наркотичних препаратів, психотропних речовин і прекурсорів внесені JWH-018, CP 47,497 та його гомологи, а також деякі інші синтетичні канабіноїди.

2011 р. до переліку психоактивних речовин було включено «курильні суміші» – «мікси» або «спайс» – які раніше вільно розповсюджувались завдяки торговій мережі, бо не були внесені до переліку наркотичних речовин.

Другий спосіб – народний в мережі можна віднайти відео, затримання небайдужими громадянами торговців цим наркотиком. 

Спеціалісти попереджують, що будь які наркоти є небезпечними.

Юрій Никифорук

17.02.2018 14:52
Більше 500 дітей отримали подарунки, завдяки проведенню щорічної акції добра і милосердя «Різдвяний Ангел», священиками та вірянами Благовіщенського храму Української Православної Церкви у...
17.02.2018 13:48
У мiськiй радi Кропивницького вiдбулось чергове засiдання комiсiї з координацiї заходiв щодо впорядкування розмiщення зовнiшньої реклами. Про це повiдомляє прес-служба мiської ради...
17.02.2018 12:44
Вчора, 16 лютого, вiдбулося засiдання Ради сприяння розвитку громадянського суспiльства при обласнiй державнiй адмiнiстрацiї. Про цеповiдомляє прес-служба Кiровоградської ОДА, передає «Акула». ...
17.02.2018 11:30
Вчора,16 лютого, о 10:25 до Служби порятунку «101» надiйшло повiдомлення про пожежу гаража на вул. Степняка-Кравчинського в селi Новий Стародуб Петрiвського району. Про це повiдомляє...
17.02.2018 10:20
У ходi санкцiонованих обшукiв, проведених за мiсцем проживання громадянина, правоохоронцi виявили висушенi голiвки маку вагою бiльше 5 кiлограмiв, 200 грамiв канабiсу, рiдину, схожу на ...