АКУЛА MEDIA
Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

Ейфорія яка вражає психіку, або чим небезпечний Spice

07.02.2018 | 14:00
644

Одним з найбільш обговорюваних та дискусійних питань у будь-якому суспільстві є питання наркотиків та  наркотичної залежності. Проте, у цій статті ми розповімо вам про відносно «нового гравця» на  цьому поприщі. Мова піде про Spice, інші назви «ладан» або ж синтетична марихуана.

Синтетичний наркотик, котрий  набирає  популярності серед молоді Східної Європи останніми роками. То що ж таке «Спайс»?

У 2002 році пакетики з написом Spice, схожі на ті, в котрих розфасовують чай, випустила на ринок ірландська фірма PsycheDeli. Суміші складалися з екзотичних рослин, які дають невеликий галюциногенний ефект і не включали жодних заборонених найменувань: шавлія провісників, мала гавайська троянда. На цю новинку звернули увагу, коли в 2008 році в Німеччині встановили, що рослини просочені речовиною JWH-08.

Нажаль, як і більшість трендів, до України ці суміші теж дібрались, і є популярними серед  молоді.

Для того, аби розбиратись, чому лікарі – наркологи б’ють на сполох стосовно цього феномену, автор матеріалу  поспілкувався  з практикуючим  лікарем –наркологом обласного диспансеру.

Зазначимо, що фахівець відзначив, що найбільша  небезпека криється  у тому, що «спайс» є синтетичною речовиною, котра  наноситься  на  практично на будь –яку  речовину.

«Дослідження показали, що синтетичні аналоги природніх речовин набагато сильніші, якщо бути точнішим «спайси» в п’ять разів перевищують дію найміцнішого сорту марихуани. Дія спайсівможе продовжуватись від п’яти хвилин до декількох годин. Вони викликають надзвичайно швидке звикання, так  що стати залежним можна після першого вживання. Дуже швидке поширення цей наркотик  отримав  через відносно низьку ціну, сильного впливу  на людину, а  також через хибного уявлення споживачів про те, що «трава не наркотик, «краще  курити ніж пити горілку»,- наголосила  лікар.

Як  бачимо, лікарі категоричні у своїх висновках, щодо цього наркотику, хоча він і  являється малодослідженими.


«Хімічні формули таких речовин постійно видозмінюються, аби обійти законодавство, тому  складно передбачити вплив їх на організм людини»,- прокоментувала  лікар  приймального відділення.

Найчастіше вживає цей наркотик  молодь 15-16 річного віку і старше. Як  повідомив  лікар вживання, навідь однієї дози надзвичайно небезпечне. Перш за все «спайси» уражають психіку.

«Спайси гальмують розвиток – нерідко 18 – ти річний поводить себе як десятирічний, часто залежними стають люди, які раніше курили марихуану, і  шукають їй заміну»,- повідомила  нарколог.

То чим же небезпечне  передозування для  організму? 

Передозування спайсами зустрічаються часто, оскільки важко визначити концентрацію діючої речовини.

«Найчастіше передозування супроводжуються запамороченням голови, нудотою втратою свідомості. Небезпека передозування та інтоксикації полягає в розвитку гострих психічних розладів, котрі не проходять навіть після припинення дії речовини на  організм», - додала спеціаліст. 

Як протистояти та боротися зі спайсом?

У даному випадку є декілька способів. Перший законодавчий, так, Постановою Кабінету міністрів України № 373 від 31.05.2010 в список наркотичних препаратів, психотропних речовин і прекурсорів внесені JWH-018, CP 47,497 та його гомологи, а також деякі інші синтетичні канабіноїди.

2011 р. до переліку психоактивних речовин було включено «курильні суміші» – «мікси» або «спайс» – які раніше вільно розповсюджувались завдяки торговій мережі, бо не були внесені до переліку наркотичних речовин.

Другий спосіб – народний в мережі можна віднайти відео, затримання небайдужими громадянами торговців цим наркотиком. 

Спеціалісти попереджують, що будь які наркоти є небезпечними.

Юрій Никифорук

21.09.2018 10:30
Олександрійський суд визнав винним місцевого жителя Олександрії та призначив штраф, в якості покарання. Вирок опублікований в єдиному реєстрі судових рішень, передає "Акула". Злочинець...
21.09.2018 10:00
У Світловодську наряд поліції охорони попередив крадіжку.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції області.О першій годині ночі, 20 вересня,поліцейські отримaли повідомлення про спрaцювaння...
21.09.2018 09:30
Вчора, 20 вересня, трaдиційно проводився ювілейний X- фестивaль з нaгоди всеукрaїнського дня бібліотеки, який відбудеться 30 вересня, передaє кореспонденткa "Aкули".
21.09.2018 09:00
Упродовж минулої доби, 20 вересня, ситуaція в рaйоні проведення оперaції Об’єднaних сил булa нaпруженою, проте цілком контрольовaною Об'єднaними силaми.Про це інформує прес-служба ООС, передає...
20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.