Духно, корупція, опоблок, Кропивницький, УЗЕ, Кіровоградщина

Духно пояснив, чому звинувачення в бік управління захисту економіки є безпідставними

28.09.2018 | 20:12
2786

За останні кілька років в Україні з’явилось дуже багато органів боротьби з корупцією. На Кіровоградщині досить високі показники по затриманню осіб, що підозрюються в хабарництві, показує управління захисту економіки в Кіровоградській області департаменту захисту економіки Національної поліції України. Попри це, керівник УЗЕ Володимир Духно  та його команда нещодавно потрапили в епіцентр гучного скандалу, пов’язаного з групою депутатів від "Опозиційного блоку".

Що насправді сталось між УЗЕвцями та депутатами-опоблоківцями, з’ясосувала "Акула".

Володимире Миколайовичу, Ви очолюєте управління захисту економіки трохи більше, як півтора роки. Чого вдалося досягти за цей час?

- Я прийшов на посаду начальника управління захисту економіки в Кіровоградській області у березні 2017 року. Порівнюючи показники розкриття економічних злочинів у 2016, 2017 та за 10 місяців 2018 року, очевидна позитивна динаміка в боротьбі з економічними злочинами. Наприклад, у 2016 році управлінням захисту економіки було відкрито 175 кримінальних проваджень. Після мого призначення за рік ця цифра зросла до 225. А за десять місяців нинішнього року маємо вже 192 кримінальні провадження. Наша робота в основному  націлена на викриття фактів корупції, хабарництва, розтрати, привласнення бюджетних коштів та зловживання з боку посадових осіб.

Цього року вашим управлінням було взято на хабарах багато корупціонерів, серед яких відомі у Кропивницькому посадовці та навіть депутати. Як відбувається процес викриття хабарників?

- Все просто. До нас звертаються звичайні люди, які приходять у владні кабінети вирішити елементарне питання, чи підприємці, що хочуть розвивати бізнес та сплачувати податки до міського бюджету, а їм, замість того, щоб допомогти, малюють величезні суми за сприяння у вирішенні питання. Людина, з якої посадовець вимагає хабар, пише заву. І тільки після цього працівники управління починають роботу з викриття корупціонера. Немає заяви – немає корупціонера.

А як щодо хабародавців?

- Мені смішно це чути. Такої практики не існує у нашій країні. Якби було так, то до нас би звертались посадовці про намагання дати хабар, адже за це також передбачена кримінальна відповідальність. Однак, ще жодного разу не було такого, щоб хтось прийшов і написав заяву про те, що йому пропонують хабар. Підкреслюю – жодного.


Останнім часом Ваше ім’я опинилось в епіцентрі скандалу. Що думаєте про це?

- Все почалося після того, як працівники управління затримали на хабарі начальника державної архітектурно-будівельної інспекції Андрія Сліпченка. Всім відомо, хто брав його на поруки (депутати від "Опозиційного блоку" та "Нашого краю" - ред.). Саме після цього почався той шквал бруду в мережі, який ми спостерігаємо сьогодні. А те, що група депутатів від "Опозиційного блоку" дають гучні прес-конференції з намаганням відбілити корупціонера та перекласти всю відповідальність на управління захисту економіки, викликає у мене лише посмішку. Адже ми не єдина структура, що працює над викриттям корупціонерів. УЗЕ є лише органом дізнання. Коли ми отримуємо інформацію про злочин, опрацьовуємо матеріали, далі з погодження прокуратури вже передаємо їх до слідчого підрозділу і тільки після цього вносимо справу до ЄРДР. Зрозуміло, що на прокуратуру наше управління не має жодного впливу. Що ж стосується Сліпченка, його справа вже передана до суду і далі тільки суд вирішуватиме ступінь його провини.

Треба добросовісно виконувати свою роботу, вчасно подавати декларацію та не брати хабарів. Тоді не доведеться давати гучні прес-конференції і виправдовуватись.

А бруд, який зараз виливають на управління захисту економіки та на мене особисто нехай залишиться на совісті тих, хто це робить. Така своєрідна «помста» є лише підтвердженням того, що я і моя команда рухаємось у вірному напрямку.

Які плани у роботі управління маєте на майбутнє?

- Планів як таких не маємо. Ми не женемося за показниками, просто добросовісно виконуємо свою роботу. І будемо надалі це робити.

Також хотів би звернутися до кіровоградців. Якщо хтось вимагає з вас хабар – звертайтесь до нас, пишіть заяву. Без заяви немає хабарництва. Далі вже справа за працівниками управління. Обіцяю особисто тримати на контролі кожну зі справ. Адже ми тут для того, щоб захищаючи права кожного громадянина України.

Контакти для звернення громадян:

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 30

Телефон довіри УЗЕ в Кіровоградській області: 096-976-06-04, (0522) 24-23-43

Або надсилайте повідомлення на офіційну сторінку УЗЕ у Фейсбуці


28.04.2020 10:32
Кіровоградська обласна лікарня oтримала відремoнтoваний блoк дo апарату штучнoї вентиляції легень експертнoгo класу. Прo це пoвідoмив гoлoва OДА Андрій Балoнь, передає "Акула". "Oдин із ...
14.04.2020 10:01
Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухoї трави.Про це інформує "Акула". Верхoвна Рада підтримала закoнoпрoєкт 2339, який пoсилює відпoвідальність за спалювання сухoї...
31.03.2020 16:31
30 березня Верхoвна Рада ухвалила закoнoпрoєкт прo відкритий ринoк землі в Україні, передає "Акула". За даний дoкумент прoгoлoсували 259 депутатів.Гoлoсували так: Слуга нарoду – 206 гoлoсів,...
31.03.2020 15:52
Наприкінці минулoгo тижня для нас, як і для решти світу, все oстатoчнo змінилoся. Якийсь час крoпивничани спoстерігали за світoвoю пандемією з відстані, яка багатьoм дo oстанньoгo здавалася...
30.03.2020 13:00
Oгoлoшенo підoзру двoм пoсадoвцям Управління oхoрoни здoрoв’я oднієї з міських рад Кірoвoградщини, які вимагали від підлеглих медичних працівників "відкати" від oтриманих премій.Про це...