До Кропивницького приїде  принцеса-трансвестит із Данії

До Кропивницького приїде принцеса-трансвестит із Данії

09.07.2018 | 16:00
1031

Прибуття  незвичайної гості  до Кропивницького очікується в кінці серпня  нинішнього року. Персона ця інтригує не тільки тим,що насправді народилася принцом і  дуже популярна в усьому світі. Принцеса ще й час від часу появляється на публіці в іміджі ляльки. Що це з нею таке - епатаж для піару, любов до косплею і рольових ігор чи якісь проблеми з самоідентифікацією? Ні,  титулованого хлопця перетворили в дівчину примусово. Бо і сама його(її)професія апріорі передбачає подібні  трансформації.

Ім’я цього переробленого принца - Гамлет. Той самий принц датський (тепер пишуть - данський), що вже не перше століття  спілкується з тінню свого батька, жаліє бідного Йорика і все розмірковує над дилемою - бути чи не бути. Львівський театр естрадних мініатюр» «І люди, і ляльки» привезе у Кропивницький спектакль  «Гамлет» за драмою Вільяма Шекспіра у перекладі українського письменника Юрія Андруховича. Роль принца виконає жінка.

 Даний спектакль буде не одноразовим епізодом. Це лише один елемент програми наступного мистецького фестивалю «Кропивницький-2018». Вперше ця мистецька феєрія  тріумфально прошуміла-продзвеніла-проспівала в Кропивницькому  у вересні минулого року.Відбувся той фестиваль з ініціативи нашого земляка народного депутата України Олександра Горбунова.Проходило свято під егідою міністерства культури України. Фінансувалося з державного бюджету.

Фест гуляв по мережі під хештегом #Кроп2017. Одне зі сленгових значень  англійського слова crop- підкорочений, урізаний. Ну, це зовсім не про минулий чи майбутній фест сказано. Програма  «Кропивницького-2018» насичена і розлога.

 Презентація фестивалю відбудеться 14 липня на площі біля театру імені Кропивницького. Там під відкритим небом обладнають  сцену і глядацький зал з сидячими місцями. Перед публікою виступить Державний академічний естрадно - симфонічний оркестрУкраїни. Серед іншого музиканти виконають спеціально підготоване для фестивалю попурі з музичних творів Марка Лукича Кропивницького.


 Основні ж фестивальні події проходитимуть  з 29 серпня по 2 вересня 2018 року. Локації театр імені Кропивницького, обласна філармонія, Ковалівський парк, площа Героїв Майдану і Фортечні вали. У філармонії  всі фестивальні дні  гратиме Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики.

 У рамках фесту «Кропивницький-2018» буде презентовано спеціальну програму «Герої серед нас» і серію акцій та вистав для дітей. Їх, зокрема, розважатимуть клоуни. Також учасники фестивалю завітають з концертами до дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

 Відбудуться великий книжковий ярмарок і  пленер художників. Йогоформат -зображувати різні куточки нашого міста.

На плошці Героїв Майдану очікуються концерти  гуртів «Бумбокс», «Мандри», «Юркеш», «Нічлава», «Антитіла», «ТІК», «Скай», «Без обмежень». Мають приїхати співаки Тарас Петриненко, Альоша, Ірина Федишин, Юлія Лорд.

 Серед  театральних спектаклів, окрім нетрадиційного «Гамлета»,будуть «Психоз 4,48»(Театр «Актор» із Києва), «Ресторан «Україна»і «Внутрішнє переконання»( проект «Сцена шість»).Є підстави вважати, що ці роботи здивують не менше, ніж ненатуральна принцеса. Адже на прес-конференції з приводу майбутнього фестивалю Олександр Горбунов зауважив, що  організатори намагаються відбирати для цього свята не класичні, а експериментальні постановки.

 Минулого року частині глядачів не дісталися запрошення  на фестивальні заходи(вони були і будутьбезплатні). Олександр Горбунов повідомив, що виділено гроші на обладнання театру під куполом(по типу знаменитого залу в латвійській Юрмалі) на місці нинішнього концертного майданчика у Ковалівському парку.  Прораховано, що зал вмістив би двіз половиною тисяч місць. Цього вистачило б усім бажаючим. Однак наразі ніяке будівництво в парку неможливе.  Його майно арештоване.

 У фестивальній програмі «Кропивницького-2018»будуть і сюрпризи, які поки що не розсекречені. 

 Ніна Даниленко


15.11.2018 12:25
Сьогодні, 15 листопaдa, в приміщенні міської рaди Кропивницького розпочaвся конкурсний відбір нa зaміщення вaкaнтних посaд, повідомляє кореспонденткa "Aкули". Нa посaду головного спеціaлістa...
15.11.2018 12:00
Пожежно-рятувaльні підрозділи Кіровогрaдщини тричі буксирувaли aвтомобілі, що опинились нa склaдних ділянкaх aвтошляхів протягом минулої доби.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС...
15.11.2018 11:25
На Кіровоградщині зареєстровано за тиждень 11 нових випaдків кору.Про це йдеться на сайті Кіровоградського обласного лабораторного центру, передає "Акула". Зa остaнній тиждень зaреєстровaно ...
15.11.2018 11:00
Вчора, 14 листопaдa, в рaмкaх рейдової перевірки центрaльної чaстини Кропивницького інспектори міської спеціaлізовaної інспекції виявили низку порушень прaвил блaгоустрою містa прaцівникaми одного...
15.11.2018 10:31
У Кропивницькій філії Донецького медичного університету під чaс перевірки виявили фінaнсові порушення з боку фірм-посередників, які оргaнізовувaли нaвчaння іноземців. Про це йдеться в сюжеті...