До Кропивницького приїде  принцеса-трансвестит із Данії

До Кропивницького приїде принцеса-трансвестит із Данії

09.07.2018 | 16:00
1108

Прибуття  незвичайної гості  до Кропивницького очікується в кінці серпня  нинішнього року. Персона ця інтригує не тільки тим,що насправді народилася принцом і  дуже популярна в усьому світі. Принцеса ще й час від часу появляється на публіці в іміджі ляльки. Що це з нею таке - епатаж для піару, любов до косплею і рольових ігор чи якісь проблеми з самоідентифікацією? Ні,  титулованого хлопця перетворили в дівчину примусово. Бо і сама його(її)професія апріорі передбачає подібні  трансформації.

Ім’я цього переробленого принца - Гамлет. Той самий принц датський (тепер пишуть - данський), що вже не перше століття  спілкується з тінню свого батька, жаліє бідного Йорика і все розмірковує над дилемою - бути чи не бути. Львівський театр естрадних мініатюр» «І люди, і ляльки» привезе у Кропивницький спектакль  «Гамлет» за драмою Вільяма Шекспіра у перекладі українського письменника Юрія Андруховича. Роль принца виконає жінка.

 Даний спектакль буде не одноразовим епізодом. Це лише один елемент програми наступного мистецького фестивалю «Кропивницький-2018». Вперше ця мистецька феєрія  тріумфально прошуміла-продзвеніла-проспівала в Кропивницькому  у вересні минулого року.Відбувся той фестиваль з ініціативи нашого земляка народного депутата України Олександра Горбунова.Проходило свято під егідою міністерства культури України. Фінансувалося з державного бюджету.

Фест гуляв по мережі під хештегом #Кроп2017. Одне зі сленгових значень  англійського слова crop- підкорочений, урізаний. Ну, це зовсім не про минулий чи майбутній фест сказано. Програма  «Кропивницького-2018» насичена і розлога.

 Презентація фестивалю відбудеться 14 липня на площі біля театру імені Кропивницького. Там під відкритим небом обладнають  сцену і глядацький зал з сидячими місцями. Перед публікою виступить Державний академічний естрадно - симфонічний оркестрУкраїни. Серед іншого музиканти виконають спеціально підготоване для фестивалю попурі з музичних творів Марка Лукича Кропивницького.


 Основні ж фестивальні події проходитимуть  з 29 серпня по 2 вересня 2018 року. Локації театр імені Кропивницького, обласна філармонія, Ковалівський парк, площа Героїв Майдану і Фортечні вали. У філармонії  всі фестивальні дні  гратиме Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики.

 У рамках фесту «Кропивницький-2018» буде презентовано спеціальну програму «Герої серед нас» і серію акцій та вистав для дітей. Їх, зокрема, розважатимуть клоуни. Також учасники фестивалю завітають з концертами до дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

 Відбудуться великий книжковий ярмарок і  пленер художників. Йогоформат -зображувати різні куточки нашого міста.

На плошці Героїв Майдану очікуються концерти  гуртів «Бумбокс», «Мандри», «Юркеш», «Нічлава», «Антитіла», «ТІК», «Скай», «Без обмежень». Мають приїхати співаки Тарас Петриненко, Альоша, Ірина Федишин, Юлія Лорд.

 Серед  театральних спектаклів, окрім нетрадиційного «Гамлета»,будуть «Психоз 4,48»(Театр «Актор» із Києва), «Ресторан «Україна»і «Внутрішнє переконання»( проект «Сцена шість»).Є підстави вважати, що ці роботи здивують не менше, ніж ненатуральна принцеса. Адже на прес-конференції з приводу майбутнього фестивалю Олександр Горбунов зауважив, що  організатори намагаються відбирати для цього свята не класичні, а експериментальні постановки.

 Минулого року частині глядачів не дісталися запрошення  на фестивальні заходи(вони були і будутьбезплатні). Олександр Горбунов повідомив, що виділено гроші на обладнання театру під куполом(по типу знаменитого залу в латвійській Юрмалі) на місці нинішнього концертного майданчика у Ковалівському парку.  Прораховано, що зал вмістив би двіз половиною тисяч місць. Цього вистачило б усім бажаючим. Однак наразі ніяке будівництво в парку неможливе.  Його майно арештоване.

 У фестивальній програмі «Кропивницького-2018»будуть і сюрпризи, які поки що не розсекречені. 

 Ніна Даниленко

20.01.2019 14:33
Упродовж минулої доби рятувальники Кіровоградщини 16 разів залучалися до надання допомоги з вивільнення транспортних засобів, які потрапили у снігові замети.Про це повідомляє прес-служба...
20.01.2019 12:00
Безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості та філіях Кіровоградського обласного центру зайнятості, мають можливість здобути у Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ професію...
20.01.2019 09:31
В понеділок 21 січня по вулиці Великій Перспективній біля Янгола не працюватиме світлофор.Про це йдеться на сторінці міської ради Кропивницького у Фейсбуці, передає "Акула".У зв'язку з проведенням...
19.01.2019 13:00
На виконання постанови Кабенету Міністрів України №427 від травня 2018 року незабаром розпочне діяти проект "Муніципальна няня".Про це йдеться на сторінці каналу "Кіровоград" у Фейсбуці, передає...
19.01.2019 10:58
Протягом минулої доби рятувальники 12 разів надавали допомогу водіям, що потрапили у снігові замети.Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС області, передає "Акула".Допомога водіям...