АКУЛА MEDIA
До Кропивницького приїде  принцеса-трансвестит із Данії

До Кропивницького приїде принцеса-трансвестит із Данії

09.07.2018 | 16:00
709

Прибуття  незвичайної гості  до Кропивницького очікується в кінці серпня  нинішнього року. Персона ця інтригує не тільки тим,що насправді народилася принцом і  дуже популярна в усьому світі. Принцеса ще й час від часу появляється на публіці в іміджі ляльки. Що це з нею таке - епатаж для піару, любов до косплею і рольових ігор чи якісь проблеми з самоідентифікацією? Ні,  титулованого хлопця перетворили в дівчину примусово. Бо і сама його(її)професія апріорі передбачає подібні  трансформації.

Ім’я цього переробленого принца - Гамлет. Той самий принц датський (тепер пишуть - данський), що вже не перше століття  спілкується з тінню свого батька, жаліє бідного Йорика і все розмірковує над дилемою - бути чи не бути. Львівський театр естрадних мініатюр» «І люди, і ляльки» привезе у Кропивницький спектакль  «Гамлет» за драмою Вільяма Шекспіра у перекладі українського письменника Юрія Андруховича. Роль принца виконає жінка.

 Даний спектакль буде не одноразовим епізодом. Це лише один елемент програми наступного мистецького фестивалю «Кропивницький-2018». Вперше ця мистецька феєрія  тріумфально прошуміла-продзвеніла-проспівала в Кропивницькому  у вересні минулого року.Відбувся той фестиваль з ініціативи нашого земляка народного депутата України Олександра Горбунова.Проходило свято під егідою міністерства культури України. Фінансувалося з державного бюджету.

Фест гуляв по мережі під хештегом #Кроп2017. Одне зі сленгових значень  англійського слова crop- підкорочений, урізаний. Ну, це зовсім не про минулий чи майбутній фест сказано. Програма  «Кропивницького-2018» насичена і розлога.

 Презентація фестивалю відбудеться 14 липня на площі біля театру імені Кропивницького. Там під відкритим небом обладнають  сцену і глядацький зал з сидячими місцями. Перед публікою виступить Державний академічний естрадно - симфонічний оркестрУкраїни. Серед іншого музиканти виконають спеціально підготоване для фестивалю попурі з музичних творів Марка Лукича Кропивницького.


 Основні ж фестивальні події проходитимуть  з 29 серпня по 2 вересня 2018 року. Локації театр імені Кропивницького, обласна філармонія, Ковалівський парк, площа Героїв Майдану і Фортечні вали. У філармонії  всі фестивальні дні  гратиме Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики.

 У рамках фесту «Кропивницький-2018» буде презентовано спеціальну програму «Герої серед нас» і серію акцій та вистав для дітей. Їх, зокрема, розважатимуть клоуни. Також учасники фестивалю завітають з концертами до дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

 Відбудуться великий книжковий ярмарок і  пленер художників. Йогоформат -зображувати різні куточки нашого міста.

На плошці Героїв Майдану очікуються концерти  гуртів «Бумбокс», «Мандри», «Юркеш», «Нічлава», «Антитіла», «ТІК», «Скай», «Без обмежень». Мають приїхати співаки Тарас Петриненко, Альоша, Ірина Федишин, Юлія Лорд.

 Серед  театральних спектаклів, окрім нетрадиційного «Гамлета»,будуть «Психоз 4,48»(Театр «Актор» із Києва), «Ресторан «Україна»і «Внутрішнє переконання»( проект «Сцена шість»).Є підстави вважати, що ці роботи здивують не менше, ніж ненатуральна принцеса. Адже на прес-конференції з приводу майбутнього фестивалю Олександр Горбунов зауважив, що  організатори намагаються відбирати для цього свята не класичні, а експериментальні постановки.

 Минулого року частині глядачів не дісталися запрошення  на фестивальні заходи(вони були і будутьбезплатні). Олександр Горбунов повідомив, що виділено гроші на обладнання театру під куполом(по типу знаменитого залу в латвійській Юрмалі) на місці нинішнього концертного майданчика у Ковалівському парку.  Прораховано, що зал вмістив би двіз половиною тисяч місць. Цього вистачило б усім бажаючим. Однак наразі ніяке будівництво в парку неможливе.  Його майно арештоване.

 У фестивальній програмі «Кропивницького-2018»будуть і сюрпризи, які поки що не розсекречені. 

 Ніна Даниленко


21.07.2018 15:00
18 липня у міській рaді Кропивницького відбулaся нaрaдa під головувaнням міського голови Aндрія Рaйковичa щодо обстеження місця несaнкціоновaного розкриття ґрунту в рaйоні глиняного кaр’єру...
21.07.2018 14:00
19 липня, aктивісти громaдської оргaнізaції «Олексaндрійськa молодa силa» мaлювaли нові, a подекуди і оновлювaли трaфaретні мaлюнки – "Змініть нaвушники" і "Візьміть дитину зa руку". "Остaннім...
21.07.2018 13:00
Предстaвлені нa конкурс 14 проектів пaмʼятникa Героям Мaйдaну, який буде встaновлено нa одноіменній площі Кропивницького, розглянули члени журі конкурсу нa крaщу пропозицію оновлення громaдського...
21.07.2018 12:00
20 липня, рятувaльники Кіровогрaдської облaсті нaгaдaли громaдянaм прaвилa пожежної безпеки у побуті. Про це інформує У ДСНС облaсті, передaє "Aкулa".Пожежa у квaртирі, будинку, нa подвір’ї, нa ...
21.07.2018 11:00
20 липня, невідомі пошкодили в Олексaндрії мaгістрaльні кaбелі інтернет-провaйдерa Shtorm.Net. Через це більшість aбонентів зaлишилося без інтернету і кaбельного телебaчення. Про це пише Моя...