АКУЛА MEDIA
До Кропивницького приїде  принцеса-трансвестит із Данії

До Кропивницького приїде принцеса-трансвестит із Данії

09.07.2018 | 16:00
920

Прибуття  незвичайної гості  до Кропивницького очікується в кінці серпня  нинішнього року. Персона ця інтригує не тільки тим,що насправді народилася принцом і  дуже популярна в усьому світі. Принцеса ще й час від часу появляється на публіці в іміджі ляльки. Що це з нею таке - епатаж для піару, любов до косплею і рольових ігор чи якісь проблеми з самоідентифікацією? Ні,  титулованого хлопця перетворили в дівчину примусово. Бо і сама його(її)професія апріорі передбачає подібні  трансформації.

Ім’я цього переробленого принца - Гамлет. Той самий принц датський (тепер пишуть - данський), що вже не перше століття  спілкується з тінню свого батька, жаліє бідного Йорика і все розмірковує над дилемою - бути чи не бути. Львівський театр естрадних мініатюр» «І люди, і ляльки» привезе у Кропивницький спектакль  «Гамлет» за драмою Вільяма Шекспіра у перекладі українського письменника Юрія Андруховича. Роль принца виконає жінка.

 Даний спектакль буде не одноразовим епізодом. Це лише один елемент програми наступного мистецького фестивалю «Кропивницький-2018». Вперше ця мистецька феєрія  тріумфально прошуміла-продзвеніла-проспівала в Кропивницькому  у вересні минулого року.Відбувся той фестиваль з ініціативи нашого земляка народного депутата України Олександра Горбунова.Проходило свято під егідою міністерства культури України. Фінансувалося з державного бюджету.

Фест гуляв по мережі під хештегом #Кроп2017. Одне зі сленгових значень  англійського слова crop- підкорочений, урізаний. Ну, це зовсім не про минулий чи майбутній фест сказано. Програма  «Кропивницького-2018» насичена і розлога.

 Презентація фестивалю відбудеться 14 липня на площі біля театру імені Кропивницького. Там під відкритим небом обладнають  сцену і глядацький зал з сидячими місцями. Перед публікою виступить Державний академічний естрадно - симфонічний оркестрУкраїни. Серед іншого музиканти виконають спеціально підготоване для фестивалю попурі з музичних творів Марка Лукича Кропивницького.


 Основні ж фестивальні події проходитимуть  з 29 серпня по 2 вересня 2018 року. Локації театр імені Кропивницького, обласна філармонія, Ковалівський парк, площа Героїв Майдану і Фортечні вали. У філармонії  всі фестивальні дні  гратиме Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики.

 У рамках фесту «Кропивницький-2018» буде презентовано спеціальну програму «Герої серед нас» і серію акцій та вистав для дітей. Їх, зокрема, розважатимуть клоуни. Також учасники фестивалю завітають з концертами до дітей, що перебувають на стаціонарному лікуванні.

 Відбудуться великий книжковий ярмарок і  пленер художників. Йогоформат -зображувати різні куточки нашого міста.

На плошці Героїв Майдану очікуються концерти  гуртів «Бумбокс», «Мандри», «Юркеш», «Нічлава», «Антитіла», «ТІК», «Скай», «Без обмежень». Мають приїхати співаки Тарас Петриненко, Альоша, Ірина Федишин, Юлія Лорд.

 Серед  театральних спектаклів, окрім нетрадиційного «Гамлета»,будуть «Психоз 4,48»(Театр «Актор» із Києва), «Ресторан «Україна»і «Внутрішнє переконання»( проект «Сцена шість»).Є підстави вважати, що ці роботи здивують не менше, ніж ненатуральна принцеса. Адже на прес-конференції з приводу майбутнього фестивалю Олександр Горбунов зауважив, що  організатори намагаються відбирати для цього свята не класичні, а експериментальні постановки.

 Минулого року частині глядачів не дісталися запрошення  на фестивальні заходи(вони були і будутьбезплатні). Олександр Горбунов повідомив, що виділено гроші на обладнання театру під куполом(по типу знаменитого залу в латвійській Юрмалі) на місці нинішнього концертного майданчика у Ковалівському парку.  Прораховано, що зал вмістив би двіз половиною тисяч місць. Цього вистачило б усім бажаючим. Однак наразі ніяке будівництво в парку неможливе.  Його майно арештоване.

 У фестивальній програмі «Кропивницького-2018»будуть і сюрпризи, які поки що не розсекречені. 

 Ніна Даниленко


20.09.2018 18:00
Неможливо не милуватися восени, адже кожен новий день показує, наскільки чудовою буває природа.
20.09.2018 17:30
Осінь - чудовa порa року, якa пропонує нaм бaгaто своїх дaрів. Серед них - гриби. В нaшій крaїні збір грибів є трaдиційною спрaвою, a сaмі гриби – своєрідним хaрчовим продуктом. Однaк під чaс...
20.09.2018 17:00
Вчора, 19 вересня, в Олександрії, під чaс знесення деревa робочі повaлили ствол нa велопaрковку і пом'яли її. Про це інформує Моя Олександрія, передає "Акула". Робочі чітко бaчили...
20.09.2018 16:29
У Приютівці нa Олексaндрійщині будують водогін.Про це інформує сайт Новини Олександрійщини, передає "Акула". В Приютівській громaді продовжується проклaдaння водогону. Днями прaцівники комунaльного...
20.09.2018 16:00
В державному бюджеті на наступний рік закладаються кошти в розмірі одного мільярда гривень на капітальний ремонт Н-14. Про це стaло відомо під чaс зустрічі членів робочої групи від Миколaївщини з ...