АКУЛА MEDIA
Депутати віддали 10 гектарів землі у Кропивницькому сумнівній фірмі

Депутати віддали 10 гектарів землі у Кропивницькому сумнівній фірмі

11.10.2017 | 16:23
954

На черговому засіданні дев’ятої сесії Кіровоградської міської ради надзвичайно дискусійним виявилось питання порядку денного «Про надання ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Аджамській». 

Як повідомив під час доповіді начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Родіон Владов, на вищезгаданій земельній ділянці планується розмістити сміттєпереробний завод  для забезпечення потреб міста. Даний проект повинна реалізувати фірма з залученням  інвестора.  Термін оренди земельної ділянки розрахований на 25 років.

Передмова

5 жовтня на офіційному сайті Кіровоградської міської ради з’явився проект рішення «Про надання ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Аджамській».

Відповідно до проекту рішення Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКОБЕЗПЕКА-К» планує отримати в оренду строком на 49 років ділянку, загальною площею 10 га «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості».

Наступного дня Центром медіарозслідувань «Прозоро» була оприлюднена інформація про засновника  вищезгаданого товариства, що є досить відомою особистістю у Кропивницькому -  Парфьонова Ігора Вікторовича - колишнього заступника начальника УДСНС Кіровоградщини, якого звинувачували у причетності до корупційних схем.

За день до засідання сесії

У понеділок, 9 вересня, раптово було проведено засідання постійної комісії Кіровоградської міської ради з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, тобто за день до сесійного засідання. На порядку денному розглядалось лише одне питання: про надання дозволу  ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА-К» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянки по вул. Аджамській.

«За» проголосували 4 членів комісії з 7: Олександр Шамардін (партія «Рідне місто», Анатолій Ларін (Опозиційний блок), Вадим Дрига («Наш край») та Юрій Гребенчук («Батьківщина»).

Сесійні баталії

Незважаючи на те, що даний проект рішення не був опублікований на офіційному сайті міської ради Кропивницького за 20 робочих днів, що фактично є  порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації», дане питання було внесено до порядку денного засідання сесії.

Проте, вищезгадана ініціатива викликала питання та гострі дискусії серед  депутатів. Зокрема, деякі депутати висловили сумніви щодо спроможності фірми втілити анонсований проект.

Одною з основних претензій депутатів була сумнівність фірми якій надали дозвіл на розробку проекту землеустрою. ТОВ «ЕКОБЕЗПЕКА К» 

Зокрема  у  Єдининому  державному реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань  дані про фірму, котрій віддали землю показують  наступне.

Засновником ТОВ «Екобезпека – К» є ПАРФЬОНОВ ІГОР ВІКТОРОВИЧ, а статуний капітал товариства складає цілих 1000 гривень. 

Так,  депутат від БПП Валентина Яремчук наголосила на необхідності перевірки фірми.

«А ви перевіряли цю фірму, яка з’явилася два місяці тому? Що вона побудувала в Україн? А якщо це іноземний інвестор, то що вони побудували в світі? Сьогодні це не складно перевірити…», - зазначила депутат.


Наголосимо, що на захист вищезгаданого проекту став депутат Андрій Кролевець.

«Я все ж таки хочу сказати, що сміттєпереробний завод потрібен. Конкуренція на вивіз сміття повинна бути. Щоб дві конкуруючі компанії створювали умови та тарифи, тоді не буде того, що «Екостайл» тероризуватиме містян невивезенням сміття», - сказав депутат Андрій Кролевець 

Голосування з даного питання завершилось неприйняттям рішення, за проголосувало 20 народних обранців.

Після чого депутат від Опоблоку Ганна Ніжнікова попросила міського голову оголосити перерву в засіданні. "Тайм-аут" тривав більше години. Після повернення депутатів до сесійної зали депутат від партії «Рідне місто» Олександр  Шамардін запропонував  повернутись до розгляду питання з земельною ділянкою для сміттєпереробного заводу.

З другої спроби депутати протягнули дане питання.  «За» проголосували 23 народні обранці. Свої голоси за передачу 10 га землі сумнівній фірмі віддали також депутати від «Батьківщини», що вже більше року знаходяться в жорсткій опозиції до провладної більшості:


Перед  вчорашнім сесійним засіданням голова ГО "Центр медіарозслідувань "Прозоро", що входить до коаліції місцевих громадських організацій міста "Рада експертів" Павло Лісниченко повідомив депутатам, що прийняття питань які були внесені до порядку денного з порушенням закону обернеться судовим позовом до міської ради.

"Прoекти нoрмативнo-правoвих актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними впорядками мають оприлюднюватися ними не пізніше, як за 20 робочих днів. З 24 питань, щo внесені дo пoрядку деннoгo як дoдаткoві і сьогодні були роздані, лише невелика частка була оприлюднена у визначений законом термін. Зокрема мова йде про ряд рішень, щодо передачі майна військовим частинам. Тим не менш питання досить важливі, які стосувалися змін до бюджету, правки до яких були прийняті 5 і 6 жовтня, також щодо передачі в оренду земельної ділянки ТОВ Екостайл, про погоджене буквально вчора на земельній комісії питання дозволу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ Екобезпека.Враховуючи вище викладене, звертаю увагу депутатів, якщо таке порушення матиме місце, коаліція громадських організацій «Рада експертів» оскаржуватиме дані рішення у Уповноваженого ВР з прав людини та у суді", - зазначив громадський активіст та журналіст Павло Лісніченко.

Післямова

Фактично, ми маємо  ситуацію, при якій «потрібне» рішення протягується всіма можливими засобами,за день до сесії збирається профільна комісія і з порушенням закону вносить до порядку денного «потрібне рішення», голосування  провалюється. Після перерви, за  усною пропозицією депутати повертаються до вже проголосованого питання і приймають його.

Відверто «кулуарне рішення» ховають за правильними гаслами про потрібність громаді сміттєпереробного заводу та розширення інфраструктури міста. Ніхто й не сперечається з  цим, але рішення потрібно приймати в рамках регламенту та закону і перевіряти чітко кому і для чого віддається  земля громади.

І  що найважливіше – чи дійсно на цій землі буде збудовано сміттєпереробний завод, чи, як завжди 10 га землі буде задіяно під комерційну діяльність? Поживемо – побачимо…
27.05.2018 16:43
Відпочинок на природі – це саме те, що потрібно, якщо не знаєте, як і де провести вихідні. Тим більше, це найкраща пора для різноманітних видів активного відпочинку. Відкрийте для себе незвідані...
27.05.2018 14:47
Цей тиждень був емоційно насиченим та напруженим для абітурієнтів Кіровоградщини. Так на початку тижня, 23 травня в області пройшло перше ЗНО з математики. Цьoгoріч на ЗНO з математики булo...
27.05.2018 13:34
Водій "Рено" не поступився дорогою скутеристу, через що остaнній зіткнувся з іномaркою. Aвaрія трaпилaся 26 трaвня близько 16.00 нa перехресті вулиць Перспективною (колиш. 50 років Жовтня) і...
27.05.2018 12:26
Піротехніки Упрaвління ДСНС в облaсті знищили грaнaту чaсів Другої світової війни. Подія трaпилaся 26 трaвня, про це повідомляє прес-служббa У ДСНС Укрaїни у Кіровогрaдській облaсті, передaє...
26.05.2018 15:25
Нарешті можна провести свій вільний час на природі й насолодитися відпочинком, залишивши галасливе місто і поїхавши в ліс, щоб набратися сил. Фото: Альона Копотій