Вони з’явились у місті давним-давно. Вони розповсюджувались сантиметр за сантиметром, поглинаючи все на своєму шляху. Вони встигли глибоко вкоренитись у місті, коли на них звернули увагу. Вони – чорні діри Кропивницького. А якщо точніше — однієї з важливи

Чорні діри Кропивницького

05.01.2018 | 12:30
2593

Вони з’явились у місті давним-давно. Вони розповсюджувались сантиметр за сантиметром, поглинаючи все на своєму шляху. Вони встигли глибоко вкоренитись у місті, коли на них звернули увагу. Вони – чорні діри Кропивницького. А якщо точніше — однієї з важливих його частин.

Уже кілька років жителі Кропивницького скаржаться місцевій владі на стан шляхопроводу по провулку Об’їзному, який у народі кличуть просто «міст».

Шляхопровід було побудовано в 1968 році. Жодні реконструкції відтоді не проводились. У якому стані зараз знаходиться міст, можна побачити на власні очі, пройшовшись по його тротуарній частині. Містяни невдоволені нинішнім станом дороги вже не перший рік.

Як повідомляє Мунтян І.В., головний спеціаліст відділу будівництва та благоустрою міста,  в результаті зовнішнього огляду споруди виявлено, що за період її експлуатації під дією навколишнього середовища та автотранспорту в окремих конструкціях і елементах накопичились дефекти та пошкодження, які знизили експлуатаційні показники та надійність мосту й вплинули на безпеку руху.

Розробка плану ремонтних робіт моста розпочалась іще в 2014 році. Проводились експертизи, корегування… Втілення ж проекту планується на початок наступного, тобто 2018, року. Зараз проект знаходиться на фінальній стадії розробки.

У звіті «Спеціальне обстеження шляхопроводу» зазначається, що до погіршення стану проїзної частини призвели недоліки експлуатаційного утримання шляхопроводу: мають місце поперечні тріщини в асфальтобетонному покритті проїзної частини над опорами, що свідчить про руйнування конструкцій деформаційних швів; зсув та пошкодження плит тротуарних блоків, пошкодження покриття тротуару; відколи бетону по торцях тротуарних блоків; наноси ґрунту тощо. Дефекти залізобетонних конструкцій, що мають місце, здебільшого пов’язані з постійним зволоженням унаслідок протікання води з проїзної частини.

До всього іншого, висота перильного огородження не відповідає вимогам чинних нормативних документів. Це може становити загрозу життю пішоходів, насамперед – дітей, жителів будинків на прилеглих вулицях. Вони щоранку йдуть на маршрутну зупинку цим шляхом.

На підставі отриманих даних експлуатаційний стан мосту обмежено працездатний.

Наразі є три варіанти капітального ремонту шляхопроводу, що не мають принципової різниці. Усіма варіантами передбачається демонтаж мостового полотна, по верху балок влаштують монолітну залізобетону плиту, кабелі розмістять у спеціальних каналах також проектом передбачено  побудова резервних каналів. Планується влаштувати бар’єрне огородження безпеки, встановлення нових опор. До виконання рекомендований другий варіант як найбільш технологічний та оптимальний за капіталовкладенням (5323,929 тис.грн.), так як він передбачає, що на тротуар буде нанесене гідрофобне зносостійке покриття, а на моноліт проїжджої частини буде покладена гідроізоляція.


Жителі міста побоюються пересуватись як тротуарною частиною мосту – пішки, так і дорогою – транспортними засобами. Гостроти ситуації додає те, що міст проходить над залізничною колією та від його нижньої частини відходять дроти під напругою.

«Страшно, що дорога провалиться, коли ти будеш їхати, — зітхає житель міста, — я довіряю власним очам: такі тріщини…»

Жителі Кропивницького можуть бути спокійні: в ЖКГ повідомляють, що стан шляхопроводу наразі небезпеки не становить, хоч міст і потребує капітального ремонту, потреби в обмеженні загальної маси транспортних засобів немає. Споруда здатна пропускати автомобілі масою до 39 тон. Отже, пересування мостом наразі є безпечним.

 « А як на мене, — додає другий пішохід, — він таким майже завжди був. З якого року, кажете, тут стоїть? І нічого. Їздили, їздять і будуть їздити!»

«Якщо міст піде на ремонт, як я потраплю на роботу?» — турбується містянка, оглядаючись на шосе.

Очільник міста Андрій Райкович під час прес-конференції сказав: «Шляхопровід по провулку Об’їзному, між вулицею Полтавською та новим автовокзалом в аварійному стані багато років. Але через міст або під аркою – єдині два шляхи зв’язку між двома великими частинами міста, закривати на реконструкцію обидва просто не можна. Зараз вдосконалюємо проект, технологічно працюємо над тим, щоб можна було зробити одну сторону, потім іншу».

Повідомляється, що на час ремонтних робіт міст повністю перекриватись не буде.

«Набережна реконструюється, стане красивою. Я живу біля цього мосту, і теж хочу, щоб він був красивий!», — безапеляційно стверджує молодик, якого вдалось виловити на мосту.

Також містян хвилює питання, як здійснюватиметься пересування транспортними шляхами на час ремонтних робіт. У проекті зазначається, що рух транспорту здійснюватиметься в такій послідовності:

1.  Ремонт лівого тротуару та прилеглої смуги руху автотранспорту;

2.  Ремонт середніх двох смуг автотранспорту;

3.  Ремонт правого тротуару та прилеглої до нього смуги.

Отже, проїзд мостом таки здійснюватиметься, наскільки він буде швидким та комфортним — покаже лише час.

Проект обіцяє не тільки покращену функціональність мосту, але й поліпшення його вигляду з естетичної точки зору — після завершення виконання всіх запланованих робіт, звичайно.

Що буде далі покаже лиш час. А зараз залишається тільки дочекатись старту втілення проекту.

Валерія Кат

18.01.2019 14:09
Соколівськa сільськa ОТГ визнaчилa місце, де плaнують побудувaти підрозділ МПО. Про це "Aкулу" проінформувaли у прес-службі УДСНС облaсті.Вчорa, 17 січня, у селищі Соколівське Кропивницького...
18.01.2019 13:38
Олексaндрійські бібліотеки отримaли робототехніку тa облaднaння для 3-D моделювaння.Про це йдеться нa сaйті Олександрійської міської рaди, передaє "Aкулa". У минулому році олексaндрійські...
18.01.2019 13:11
У четвер, 17 січня, нa бaзі Економіко-технологічного інституту імені Робертa Ельворті відбувся тренінг для директорів шкіл тa їх зaступників нa тему "Проектний підхід в упрaвлінні зaклaдом...
18.01.2019 12:32
В обласному центрі під чaс пожежі в будинку трaвмувaвся чоловік.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі У ДСНС області. 18 січня о 08:13 до Служби порятунку "101" нaдійшло повідомлення про пожежу...
18.01.2019 12:06
Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій облaсті  зa підозрою у вчиненні злочину розшукує Ірину Сaпігу.Про це "Акулі" повідомили в прес-службі поліції Вінницької області.Жінка 19.05.1985 ...