схід, терористи, ато, силовики, військові, частини

Чому провалилась антитерористична операція на Сході

14.04.2014 | 16:10
669

На даний момент умови для проведення антитерористичної операції дуже несприятливі для Києва. Таку думку на своїй сторінці в Faceboo kвисловив військовий експерт та координатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук.

По-перше, відбувається тотальний саботаж і лавина відвертої зради в рядах місцевих силовиків. В екстреному режимі цю проблему вирішити неможливо. Ситуацію можна виправити тільки шляхом перекидання в регіон лояльних до влади та патріотично налаштованих представників правоохоронних органів, що нині і робиться.

Але варто розуміти, що правоохоронці-зрадники – це потужний і небезпечний ресурс для екстремістів, які не просто мають який-ніякий рівень підготовки, а й знайомі з тактикою дій і методикою проведення подібних спецоперацій. І, що найгірше, здаючи відділення міліції, вони де-факто озброюють вже навіть не екстремістів, а й просто антиукраїнськи налаштованих громадян з місцевого населення. Це – сценарій м'ясорубки, який потрібний Росії.

По-друге, перекидання на схід частин Збройних сил (а саме вони є найбільш «керованим» ресурсом) в даній ситуації більше сприятиме обороні території в прикордонних районах, але не для проведення антитерористичної операції. Це стосується не тільки їх специфіки підготовки, а й суворим обмеженням порядку застосування армії, в тому числі і в АТО, відповідно до законодавства.


По-третє, активну роль у цьогорічних акціях екстремістів грають деякі політичні сили, представлені у Верховній Раді. А також дехто з місцевих олігархів, які традиційно мають колосальний вплив на події в регіоні. Нейтралізувати їх дії на даний момент неможливо, просто не існує таких правових механізмів, адже для збирання доказів їхньої нинішньої антидержавної діяльності потрібен час. Але вживати заходів потрібно, і терміново.

По-четверте, тиск міжнародного співтовариства. Не дивлячись на те, що нинішні акції екстремістів в Україні проходять під потужним зовнішньополітичним прикриттям МЗС РФ, на щастя для нас, Росії в світі вже ніхто не вірить. Однак сценарій застосування сили з можливою загибеллю мирного населення підтримують далеко не всі країни Заходу.

Враховуючи цей момент, екстремісти широко використовують вищезазначених антиукраїнськи налаштованих громадян в якості «масовки» у своїх акціях. З одного боку, таким чином створюється видимість масовості «народних протестів проти нелегітимної влади». З іншого боку, ці люди грають роль «живого щита». Це не дозволяє проводити спецоперації без прогнозованої загибелі громадян.

Таким чином, в теорії АТО провести легко. Але якщо врахувати всі наявні чинники, її проведення пов'язане з величезними проблемами. Як їх вирішуватиме українська влада, на даний момент сказати складно.


22.01.2019 10:13
Центр регіональних досліджень представив результати останніх соціологічних досліджень, що відображають настрої кропивничан стосовно виборів Президента України.Про це повідомляє "Кіровоград 24",...
19.01.2019 15:00
Адреси та контактні дані виборців збирають представники «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка.Про це повідомляє "Опора", передає "Акула".За повідомленнями...
20.12.2018 13:00
Кропивницький депутат має намір залишити фракцію УКРОПу в міській раді.Про це УКРОПівець Віталій Бєлов повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає "Акула".Депутат не згодний з діями однопартійців ...
20.12.2018 10:40
Координатор фракції Блок Перта Порошенка "Солідарність" у міській раді Кропивницького Ігор Волков склав повноваження.Повідомлення про це під час сесійного засідання зачитав міський голова Андрій...
11.12.2018 21:00
У переліку питань порядку денного, що винесені на чергове засідання земельної комісії, фігурують прізвища низки депутатів міської ради Кропивницького.Засідання комісії відбудеться в середу 12...