Маламен, наймолодший депутат, Кіровоградська міська рада, рік депутата, депутатська діяльність

Чим відзначився перший рік роботи наймолодшого депутата міськради Геннадія Маламена (ІНФОГРАФІКА)

11.02.2017 | 16:00
1900

У 2015 році, після виборів до ради, 20-річний новообраний студент-депутат  Кіровоградської міської ради Геннадій Маламен дав найбільше інтерв’ю журналістам серед усіх обранців ради нового скликання. Йшов Геннадій Маламен за досвідом і з прагненнями щось змінити в місті. Чого йому вдалось досягти у перший рік свого депутатства - у наступній публікації з рубрики “Рік депутата”.

Ветерани УПА - Герої

Перший рік депутата Маламена, мабуть, у раді запам’ятається саме його депутатським запитом про розробку міської програми соціального захисту ветеранів УПА. Пропозицію у залі Геннадій Маламен вніс 2 листопада, і її підтримали більшістю голосів. Сьогодні депутат згадує, що рішенню передували тривалі розмови з депутатами, яких він намагався переконати у важливості цього рішення.

“Тоді суть була не в тому, що люди зможуть отримати соціальне забезпечення. Вони сьогодні потребують якісних медичних послуг, хорошого матеріального забезпечення. Цим рішенням наше місто визнало, що ми шануємо людей, які воювали за Україну, що підтримуємо тих, хто став на захист держави, якої ще не було”, - переконаний Геннадій Маламен.

Дисципліна

Геннадій Маламен пройшов до міської ради у списках ВО “Свобода”. Він є членом цієї партії з 16 років, очолює місцевий осередок молодіжної громадської організації “Сокіл”, що була створена свободівцями. Сьогодні наймолодший депутат є членом  депутатської фракції ВО ,,Свобода” в Кіровоградській міській раді VII скликання, секретарем депутатської групи ,,Європейський вибір”, що була утворена радикалами, свободівцями та депутатами “Самопомочі” (нині “Самопоміч” вийшла зі складу групи - ред.). Також Геннадій Маламен є членом постійної комісії Кіровоградської міської ради з питань освіти, науки, культури, туризму, фізичної культури і спорту та молодіжної політики. За інформацією управління апарату ради, за перший рік свого депутатства політик пропустив 1 із 10 засідань комісії. Утім, прогулів на сесіях міської ради з боку депутата не зафіксували.

У перший рік свого депутатства Геннадій Маламен працював у робочих групах з розробки Регламенту Кіровоградської міської ради, тимчасовій комісії з перевірки стану асфальтного покриття. Депутат увійшов до комісії з розробки нового статуту територіальної громади міста.

Працював активно депутат і зі зверненнями громадян. За результатами спілкування з жителями 35 округу, Маламен оформив 25 звернень з різних питань. До апарату ради ним було подано 10 депутатських запитів, 9 з яких стосувались надання матеріальної допомоги громадянам.

“Дуже важко говорити про якісь досягнення. Однозначно, що нові політики у раді, до яких я відношу і себе, стали більш досвідчені. Але у депутата є обов’язок, грубо кажучи, виконувати недопрацювання комунальників. Чомусь депутат має подавати список вулиць, на яких треба виконати роботи по ремонту доріг, проведенню освітлення. Однак управління відбирає щось із багатьох, часто враховуючи інтереси політичної більшості в раді. Через це страждають мешканці нашого міста, які не побачать ремонтованих доріг й освітлених вулиць. У мене за 2016 рік по округу було проведено лише освітлення по вулиці Гмирьова, а в новій програмі ЖКГ на 5 років по моєму округу затвердили аж один світлофор. Казати, що я, як депутат, спрацював, - складно. Але я намагаюсь співпрацювати з управлінням, аби вони переглянули списки об’єктів, врахували мої пропозиції при перерозподілі бюджету”, - розповідає Геннадій Маламен.

Відкритість депутата

Геннадій Маламен веде прийом у першу та третю середу кожного місяця з 16.00 до 18.00 в громадській приймальні, що знаходиться в офісі “Свободи” (вул. Єгорова, 40, офіс 209) за межами округу депутата. На окрузі ж працює з квартальними комітетами. Використовував депутат і досвід вуличних прийомів громадян, спілкуючись з містянами просто на вулиці.На сторінці депутата на оновленому сайті міської ради можна побачити його мобільні телефони та електронну пошту.


Має Геннадій Маламен і сторінки в соцмережах “Вконтакті” та “Фейсбуці”. Сторінка у “Вконтакті” використовується лише в особистих цілях та для поширення інформації про роботу і заходи місцевого осередку ВГО “Сокіл”, що очолює студент.

У Фейсбуці знайшлося місце політиці: депутат публікує там ініціативи колег-депутатів, які підтримує особисто, офіційні заяви “Свободи”, зрідка власну позицію з принципових питань.

Жителі округу здебільшого про Геннадія Маламена нічого не можуть сказати. Декілька людей назвали лиш ім’я депутата, який закріплений за їхнім мікрорайоном.

Депутатські ініціативи

Головним вектором роботи Геннадія Маламена стала освіта. Він про це заявляв одразу після обрання, тому без вагань пішов до складу освітньої комісії. Сьогодні говорить, що “під час роботи в комісії не було революційних пропозицій, але надавались якісні рекомендації щодо розвитку освіти міста”.

Працював депутат і в складі комісії з вирішення конфлікту у НВО №18, після чого були винесені рекомендації управлінню освіти для врегулювання ситуації. Підтримував Геннадій Маламен і збільшення видатків на освіту, що пропонував у своїх депутатських запитав депутат-батьківщинець Олександр Цертій.

Серед досягнень на окрузі у своєму звіті депутат відзначив відновлення мереж зовнішнього освітлення на вулицях Гмирьова та Садова, нанесення пішохідної розмітки,  капітальний ремонт доріг по вулицях Віктора Чміленка, Садовій, поточний ремонт доріг по вулицях Архангельській, Великій Перспективній, Гоголя, Преображенській та Бобринецькому шляху.

Подавав депутат і пропозиції до новоствореної комісії з безпеки дорожнього руху в місті, що запрацювала наприкінці січня. Геннадій Маламен закликав встановити світлофорні об’єкти на перехресті вулиць Садова та Яновського, а також встановити обмежувачі руху біля пішохідного переходу на вулиці Садовій, яким щодня ходять учні школи № 7.

Окрім того, депутат був поміченим під час акції збору допомоги військовим. Ще минулої зими Геннадій Маламен у шортах та футболці вийшов на вулицю, аби зібрати кошти на підтримку військових, які мерзнуть в окопах. Маламен зізнається, для таких акцій варто підбирати погоду, однак кількість зібраних тоді коштів більша в рази, ніж вийти на вулицю зі скринькою одягненим.

Плани на 2017-й рік

Цьогоріч депутат визначив для себе окремий вектор роботи - розвиток національно-патріотичного виховання школярів. А от на окрузі, стверджує, за відсутності бюджетної підтримки і грошей у власній кишені реалізовувати проекти вкрай важко.

“У мене є бажання попрацювати у напрямку патріотичного виховання юнаків.Ще коли я вчився у школі, ми освоювали предмет “Допризовна підготовка юнаків” майже без нічого. Зараз у школах теж досить небагато облаштованих до пуття кабінетів для предмету “Захист Вітчизни”, де є макети зброї, де якісно працюють з дітьми. Я хочу, щоб це було виправлено, щоб виховання молоді було більш якісним. Важливо, щоб це було саме чоловіче виховання, бо з цим у наших школах величезна проблема.

Є бачення, що потрібна окрема програма, яка буде націлена на мілітарне чи парамілітарне виховання молоді. Ми на собі зрозуміли, як це страшно, коли немає кому захищати державу. Строкова служба не може повноцінно підготувати захисників держави. Це треба робити зі школи, закладати це на підсвідомість. У нас є фанатики, які не мають підтримки. Можливо, нам потрібно створити окрему раду, по типу Молодіжної, яка займатиметься цим напрямком”, - вважає Геннадій Маламен.

Світлана Дубина

Фото з соцмереж та архіву "Акули"

15.11.2021 11:42
Вoсьма сесія Крoпивницькoї міськoї ради відбудеться 25 листoпада.Про це повідомили на сайті міської ради, передає "Акула". Вoсьма сесія Крoпивницькoї міськoї ради вoсьмoгo скликання...
26.10.2021 16:00
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час рoбoчoї пoїздки в Кірoвoградську oбласть сьогодні, 26 жoвтня, oзнайoмився зі станoм рекoнструкції кoмунальнoгo закладу "Oбласна спеціалізoвана...
15.09.2021 15:07
Шoста сесія oбласнoї ради рoзгляне 45 питань пoрядку деннoгo на свoєму засіданні 17 вересня. Відпoвідний перелік пoгoдила президія oбласнoї ради сьoгoдні, 15 вересня, передає "Акула". Серед...
01.09.2021 11:21
Сьoгoдні, 1 вересня, гoлoва Кірoвoградськoї oблдержадміністрації Марія Чoрна oфіційнo представила нoвoпризначенoгo гoлoву Крoпивницькoї РДА Віталія Пастушенка, який дo цьoгo oчoлював...
27.08.2021 14:55
07 вересня депутати міської ради зберуться на сесію. Про це повідомили в міській раді, передає "Акула". Шoста сесія Крoпивницькoї міськoї ради вoсьмoгo скликання відбудеться 07 вересня 2021...
Елеватор КЗК