АКУЛА MEDIA
ПФК "Олександрія", Андрій Купцов

Андрій Купцов: «В нашій грі з’явилась певна солідність»

20.03.2013 | 16:33
582

Перед стартом весняної частини чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги головний тренер ПФК «Олександрії» Андрій Купцов відповів на запитання прес-служби клубу.

- Андрію Сергійовичу, для кожного тренера, мабуть, одним із самих складних етапів роботи з командою є навчально-тренувальний збір. Чи всі завдання, сплановані Вами, були реалізовані?

 - Керівництво клубу створило всі необхідні умови для проведення навчально-тренувальних зборів. Я хочу подякувати президенту клубу С.А.Кузьменку за те, що він з розумінням поставився до організації цього непростого процесу. На цьому етапі турецьке узбережжя є найбільш прийнятним місцем для реалізації цих завдань. Якість футбольних полів, клімат, харчування, проживання, можливість проведення спарингів дозволило нам якісно підготуватися до другої частини першості. Такі умови, на моє глибоке переконання, дадуть той позитивний результат, який ми маємо намір реалізувати в офіційних матчах.

- Однією з найважливіших складових підготовки футболістів є функціональна готовність. Чи задоволенні Ви фізичною готовністю команди?

- Якщо сказати, що ми готові на всі 100 відсотків, то це буде неправильно. Жодна з команд не форсує фізичну готовність на старті, тому що непередбачений спад, з якого потім важко виходити. Тому я вважаю, що на сьогоднішній день команда на 70% готова функціонально.  

- Важливим фактором є психологічна підготовка. Як Ви вирішуєте це завдання?

- Звичайно, важко перебувати за межами держави більше місяця без прямих контактів з близькими, рідними, друзями, але нам вдалося так побудувати психолого-педагогічну програму, що збори пройшли на одному диханні, і я задоволений, що ми забезпечили у колективі дружні взаємини, хороший мікроклімат та бійцівський дух. Я і мої помічники були для гравців не як керівники, а як друзі і колеги по цеху. Щоразу придумуючи нові психологічні прийоми, ми зберегли атмосферу розкутості та взаємодовіри. І я переконаний в тому, що якщо ми зуміємо зберегти такий мікроклімат, то ми створимо позитивне підґрунтя емоційно-вольової сфери і в офіційних матчах. Дуже приємно, що нам в цьому процесі допомогали лідери команди: А.Запорожан, В.Шевченко, Є.Пічкур, С.Мотуз, Д.Назаренко, Р.Зарубін.

- Серед старожилів команди Ви назвали і імена дебютантів команди. Скажіть, як всі новачки вписались в загальний футбольний ансамбль?

- Я залишився задоволений роботою всіх новачків і в підтвердження цьому є факт підписання контрактів з усіма футболістами, яких ми запросили в команду в зимове міжсезоння. Але саме офіційні матчі стануть для них тим лакмусовим папірцем, який засвідчить їхню професійну пригодність. Вони добре зарекомендували себе в контрольних зустрічах на зборах, але офіційні матчі - це зовсім інша річ.

- Який результат дали теоретичні заняття?

- Як ніколи на цих тренувальних зборах ми велику увагу приділяли теоретичним заняттям, які переносились в нові тактичні побудови та наші тренерські концепції. Ми моделювали і в контрольних матчах ту взаємодію в ланках, яка знадобиться нам в офіційних матчах першості. І такі заняття призвели до того, що в нашій грі з’явилась певна солідність. Ми впевніше регулювали темп гри, ми стали більш холоднокровними, розкутими, а найголовніше результативними в завершальній стадії атак, а гравці  атакувальної ланки Ю.Коломоєць, В.Шевченко, С.Мотуз, В.Грицук провели в ворота наших спаринг-партнерів по 3-4 м’ячі кожен.


- Це вказує на те, що в проведених матчах ми були сильнішими за наших суперників, чи суперники були слабко мотивовані?

- Кожен футбольний колектив на зборах ставить перед собою найрізноманітніші цілі. Наші завдання полягали в тому, щоб в кожному контрольному матчі здобувати максимальний результат – перемогу. Приємно, що в період максимального фізичного  навантаження (ранкові тренування і контрольний матч) наші футболісти в спарингах показували результативну гру і здобували перемоги.

- Календар другої частини першості досить складний. На ці матчі розробляється спеціальний план?

- Ми стартуємо проти традиційно незручного суперника - «Кримтеплиці» з Молодіжного. Будемо ламати неприємну для нас статистику. Тим більше нас несамовито будуть підтримувати біля ста наших прихильників. Ми вивчаємо тактику гри нашого суперника і будемо намагатися реалізувати всі наші напрацювання, які заклали в період проведення навчально-тренувальних зборів. Переконаний, що в матчі 23-го туру в Олександрії нас підтримають найпалкіші шанувальники команди і разом ми зможемо реваншуватись за прикру поразку в Севастополі. Розуміємо, що головний конкурент на підвищення в класі ФК «Севастополь» вже сьогодні укомплектований під Прем’єр лігу, але обіцяю, що легкої прогулянки лідеру першості в Олександрії не буде.

- На Вашу думку так званий «весняний футбол» буде притаманний представникам першої ліги і Вашій команді зокрема?

- Матчі, які проходять після певного етапу підготовки складаються дуже непросто. Великий емоційний тягар лягає на плечі команди та тренерського штабу. Підвищений рівень відповідальності за результат, гіперактивність футболістів, збуджена поведінка вболівальників – всі ці фактори позначаються на грі команди і часто-густо на її результаті. І цим треба перехворіти, як весняною астенією. Дуже хочеться, щоб той настрій, ті напрацювання і здобутки, які ми відпрацювали на зборах, як найшвидше реалізувались в офіційних матчах першості.

Вимогливий олександрійський вболівальник, чесно кажучи, занудьгував за великим футболом. Ваші побажання для них…

- Я хотів би подякувати олександрійським шанувальникам футболу за те, що вони вірою і правдою, витримкою та розумінням підтримують нас і покладають на нас свої надії.

18.10.2017 17:00
Матч 1/8 Кубку України проти київського Динамо олександрiйцi зiграють в середу, 25 жовтня. Про це повiдомила прес-служба ФК Олександрiї, передає «Акула». Гра  пройде на КСК "Нiка",...
18.10.2017 16:30
У мiстi Тiрана, столицi Албанiї, вiдбувся Чемпiонат Європи з важкої атлетики серед юнiорiв, в якому взяла участь вихованка Кропивницької СДЮШОР «Надiя» Ольга Пiкаш. Про це повiдомляється на сайтi...
18.10.2017 13:30
У Свiтловодську вiдбувся другий етап Кубка України з велокросу серед чоловiкiв та жiнок та всеукраїнськi змагання серед юнакiв i дiвчат. Велоперегони зiбрали 120 спортсменiв, якi представляли 11...
18.10.2017 09:57
Упродовж шести днiв, з 10 по 15 жовтня, у Кропивницькому проходив чемпiонат України з боксу серед спортсменiв до 22 рокiв.Про це повiдомляється на сайтi Кiровоградської мiської ради,...
16.10.2017 11:12
Олександрiєць Данило Крисько став чемпiоном України з автокросу на легкових автомобiлях 2017 року. Про це повiдомляє Моя Олександрiя, посилаючись на iнформацiю отриману вiд батька-тренера ...