АКУЛА MEDIA
В одній  з наших статей ми розповідали Вам про те,  як на Інтернет активності мешканців  міста відобразилась заборона на території України  деяких продуктів компанії Mail.ru. Зокрема, ми оцінили активність у найпопулярніших соціальних мережах «Вконтакті»

А ви знаєте, що дивиться ваша дитина на Ютубі?

01.12.2017 | 17:15
538

В одній  з наших статей ми розповідали Вам про те,  як на Інтернет активності мешканців  міста відобразилась заборона на території України  деяких продуктів компанії Mail.ru. Зокрема, ми оцінили активність у найпопулярніших соціальних мережах «Вконтакті» та «Однокласники».

У тексті тієї статі, ми висловили думку, що молодь, як альтернативу, для  Інтернет активності  обирає інші соціальні  платформи YouTube, Instagram, Twitter.

YouTube – найпопулярніша та наймасштабніша платформа відеохостингу. Багато хто почав використовувати саме цю соцмережу як місце для дозвілля. Звичайно плюсів у Ютубу неймовірна кількість.  Фактично він дає змогу передивлятись та віднайти будь-яке відео, будь-якого формату. Музика, кіно, кліпи, ігри, розважальний контент продовжувати можна  безкінечно.

Проте, як і  будь-яка Інтернет-платформа з  відкритим доступом «труба» має неймовірну кількість  всякого непотребу. Судіть самі – крім  того, що  ти можеш подивитись, ти можеш завантажити будь-яке відео. Не  дивно, що така річь користується  неймовірною популярністю як у старших так і у школярів. Тому  постає  закономірне  питання: "А ви в курсі, що дивиться на Ютубі ваша дитина? Менша сестра чи брат?" Давайте розбиратись.

Правила

Не  будемо забувати, що Ютуб - це найбільша і найпопулярніша відеохостингова мережа. Тому, в  середині неї діють чіткі правила, щодо маркування відеороликів та забороненого контенту. Проте, будемо  відвертими  і без цього вистачає неадекватності в тому, що можна там віднайти.

Звичайно, система  сайту  така, що кожен може підписатись на будь-який  канал та  відслідковувати нові відео улюбленого «ютубера». Так, це працює і в цьому немає нічого поганого.

Подобається – ти дивишся, не подобається – ти не дивишся. Простий закон жанру.

Тренди

Особлива вкладка на сайті, котра показує користувачеві найпопулярніші  відео не сайті за певний  час. Це перший підводний камінь, як би адміністрація не говорила про «неможливість потрапляння до трендів  незаслужено» на практиці виявляється все набагато простіше. За  окрему плату, будь-яке відео можуть «вивести» у тренди. І якщо в кліпах та маловідомих пісеньках немає нічого страшного, то  вірусні рекламні відеоролики - це вже цікавіше. Онлайн казино, рулетки, реклами  сайтів  з джерелами швидкого заробітку, дорослу  людину  навряд чи спокусять, а  от  школярі  цілком можуть  клюнути.


Ютубери та моделі поведінки

Ні для кого не секрет, що успішні  діячі на Ютуб-просторі швидко стають кумирами для  молоді.  Просто запитайте у своєї дитини кого він дивиться на Ютубі.  І в цьому немає нічого поганого. Раніше  були співаки і кіноактори, в наш час блогери.  Серед  них є  дійсно  талановиті  і цікаві особистості. А є люди котрі просто, експлуатують  популярні тенденції і роблять «простий розважальний» контент. Всілякого роду  челеджі, випробування і  таке інше, від цілком  нормальних  до явно дивакуватих. У такому випадку наслідування дітьми своїх  кумирів  може  вилитись в проблему. Від простого копіювання слів, фразочок та зачіски до конкретного повторювання .

Що робити?

Ми навели Вам найпростіші приклади того, що можна віднайти на Ютубі. Чи це привід бити на сполох і  забороняти дитині  Інтернет? Звісно що ні.

Просто поцікавтесь, що дивиться і чим  цікавиться  ваша  дитина. Запропонуйте їй показати вам  парочку  відео  і пару  найулюбленіших каналів. Перегляньте  з нею та зробіть висновки для себе. Якщо вам щось не  сподобається  чи насторожить, поясність  що і  чому. Не забувайте, що принцип «моя  дитина  просто  дивиться  якість  там  ролики в Інтернеті» не  є  правильним.  Звичайно, дитина  тихо сидить і  нікого не  чіпає ідилія. Проте, не  лишнім  буде просто поцікавитись.

І  на  останок я просто приведу вам коментарі  людей  із свого оточення, як вони відповіли  на просте  питання ти знаєш, що дивиться твоя дитина?

«Не  дуже в це вникаю, знаю що є пару каналів пов’язаних з іграми і все»,- констатує  Олена. 

«Мій малий пару  раз називав канали, які дивиться, наче нормально, проте я не дуже вникаю, батьки його більше  контролюють з цього приводу»,- коментує уподобання свого меншого брата Денис.


Автор матеріалу, сам  є активним користувачем Ютуб і підібрав для себе  купу каналів, що  охоплюють його  інтереси. Ви зробіть  так  само. На просторах хостингу  безліч  цікавого та  пізнавального, причому  навіть з навчальної програми. І на відмінно від сухих та скупих лекцій на Ютубі  матеріал оформлений у вигляді роликів, що набагато цікавіше.  Підберіть та порадьте  своїй  дитині  щось цікаве – витратьте на  це пару вечорів. 

Юрій Никифорук

19.02.2018 18:00
Сильний вітер, міняючи напрямок, дрібним сніжним порошком так і норовить добратися до особи. Але помете-помете, і крізь сніжну завісу раптом переглядає ясне сонячне світло. Холодна погода...
19.02.2018 17:42
Нa Кіровогрaдщині з робочим візитом побувaлa Міністр освіти тa нaуки Укрaїни Лілія Гриневич. У рaмкaх свого візиту вонa відвідала опорну школу – «Олексaндрівське нaвчaльно-виховне об’єднaння №1» ...
19.02.2018 17:30
ПривaтБaнк попередив клієнтів про небезпеку реєстрaції тa використaння шaхрaйського додaткa для Android «Універсaльний Мобільний Бaнкінг», розміщеного в Google Play 14 лютого. Як ідеться в ...
19.02.2018 16:30
Пaтрульні поліцейські Кіровогрaдської облaсті продовжують виявляти осіб тa трaнспортні зaсоби, які перебувaють у розшуку. Про це повідомляє прес-службa Пaтрульної поліції в Кіровогрaдській ...
19.02.2018 16:04
У сатиричній програмі «Телебачення Торонто» журналіст Майкл Щур (телеобраз Романа Вінтоніва) висміяв "толерантність" копів з Малої Виски. У цій програмі мова йшла про 15-річного школяра, який...