Почаївська ікона Божої Матері є однією з найбільших святинь землі української.Богородиця є безперестанною молитвеницею і заступницею роду людського, а особливо тих, хто звертається до неї з щирою молитвою, як до великої заступниці перед Господом. «Радуйся росо небесна», так величають ту яка напуває людство зціленнями від душевних і тілесних хвороб.
Ікона Почаївської Божої Матері походить від міста Почаєва, назву якого носить і гора, на якій відбулося явлення Пресвятої Богородиці. В одній з печер цієї гори поселилися два монаха, які пресвятили себе подвигам молитви, стриманості, та перебували в смиренні, покриті благодаттю Божою. Одного вечора один з цих подвижників піднявся на саму вершину гори для творення звичайної молитви, і раптом побачив Богородицю, яка стояла у вогненному стовпі на камені. Старець з поспіхом побіг до сподвижника і сповістив йому про явлення, і вони обоє з благоговійним трепетом споглядали божественне явлення.
В цей час побачив це і пастух з дітьми, що неподалік пасли стадо, і поспішивши на гору, побачив там двох монахів, які прославляли Богородицю за явлення і за благодіяння, залишене Нею на місці явлення. Пресвята Діва на поверхності каменя залишила вдавленим відбиток правої стопи своєї, який з тих пір наповнений прозорою водою. Під стопою Владичиці нашої твердий камінь розтаяв, як віск, і виточив воду живу. В цій стопі ніколи не зменшується кількість води, не дивлячись на те що нечисленними потоками приходять люди які наповнюють нею свої посудини, для зцілення від недугів.
Явлення Божої Матері на горі Почаївській відбулось близько 1340р. З того часу гора Почаївська стала місцем перебування божественної слави, а слід стопи Преблагословенної Марії – невичерпним джерелом божественних зцілень.
І вданий час паломники і прихожани монастиря в подяку Пресвятій Богородиці залишають безліч особистих прикрас які прикрашають ікону Богородиці, і які є явним доказом того що щира молитва до Богородиці несе зцілення як тілесні так і душевні. Безліч одержимих злими духами, з вадами тілесними, та душевним неспокоєм який часто точить людське серце приходять до Неї. Почаївська ікона Богородиці являється для нас великим даром який оберігає нас і наші оселі, прикладом чого являється нашестя турків які підійшовши військом до святого монастиря Почаївського не змогли захопити його а стріли які вони пускали в сторону монастиря, повертались і вбивали їх. Це одне з най більших чудес явлених Пресвятою Богородицею на землі Почаївській.
Ми інколи слухаючи подібні передання не сприймаємо їх як за реальні, і коли приходить нещастя ми шукаємо заступництва не в Бога і Пресвятої Богородиці, а в нетрадиційних культах та організаціях які потьмаренням розуму приводять нас не до спасіння а до ще більшої біди. Тому за молитвами Пресвятої Богородиці Почаївської, в день її вшанування звернімо наші молитви до Неї щоб за її заступництвом нам зцілитися і досягнути вічного життя.
Нагадуємо, що кіровоградський Дендропарк запрошує приєднатися до вшанування святині, сьогодні, 5 серпня: 10:00 – молебінь біля Хреста (на місці майбутнього зведення Храму); 11:00 – благодійний обід; 18:00 – святковий концерт; 18:30 – дитячі майстер-класи: ліплення з тіста, малювання, орігамі, виготовлення прикрас з тканини.
Джерело: www.hram-rizdva.org.ua